Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Po godzinach - Cherry Milk Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Amber, Po godzinach - Cherry Milk Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Absolutnie czarny i bez żadnych prześwitów nawet pod świetną białoruską żarówkę. [5]
    Piana: Obfita, beżowa, fajnie zdobi szkło. Pęcherzyki drobne, pękają powoli. [4.5]
    Zapach: Na szczęście wiśni tu mało. Jest za to aromat zbożowej kawy, ciemnych i palonych słodów. Karmel delikatny. [4.5]
    Smak: Jest słodko, ale mało wiśniowo, bardziej mlecznie. Palone, kwaskowate odczucie jest wyraźne, pod koniec przechodzi w cierpkość i to może właśnie wiśniową. Goryczka średnia i trochę żelazista. [4]
    Wysycenie: Średnie w kierunku do dużego. [3.5]
    Opakowanie: Podoba mi się ta seria. Wszystko czytelne i dużo informacji. Brakuje jednak nazwy chmielu. [4]
    Uwagi: Zdecydowanie najlepsze piwo z serii Po Godzinach i ogólnie w tej chwili chyba najlepsze piwo z browaru Amber, co dobrze o nich nie świadczy. Spodziewałem się słodkiego, wiśniowego ulepka przypominającego stout, a dostałem dosyć dobry milk stout.
    Warka do 18.05.2016. Kupione w tubylczym Tesco za 4,99 zł.

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny. [5]
      Piana: Ładna, drobna, beżowa, dosyć trwała, acz nieprzesadnie wysoka. Zostawia ładne prążki na szkle. [4]
      Zapach: Kawa, czekolada deserowa, lekka słodycz, wiśni raczej nie czuję. [4]
      Smak: Wiśnia jest wyczuwalna, ale nie dominuje smaku tego piwa i nie przykrywa innych smaków; jest kawowo, czekoladowo, delikatnie słodko. Piwo przeciętnie treściwe, goryczka raczej niska. Całkiem fajnie komponuje się wiśnia z wytrawnym i deserowym charakterem piwa. [4.5]
      Wysycenie: Nie za wysokie. [5]
      Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
      Uwagi: Zgadzam się z Dariuszem, w tym momencie najlepsze piwo z Browaru Amber.

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • Nietoperz23
        Member
        • 09-2015
        • 44

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny z wyraźnymi przebłyskami koloru kompotu wiśńiowego właśnie, troszkę za jasny jak na stout, [4]
        Piana: Piękna, jak na azocie , obfita, drobniutka, trwałą i pięknie oblepiająca, [5]
        Zapach: Z butelki czuć przyjemną charakterystyczną stautową palność, ze szkła już gorzej... dominuje zapach wiśniowy, delikatny aromat chmielowy, delikatnie czuć czekoladę mleczną, kawa śladowa [3.5]
        Smak: Zupełnie nie tego się spodziewałem, zdecydowanie za słodkie, przydała by się większa goryczka kontrująca tą słodycz, chmiel praktycznie nie wyczuwalny, lekka kwasowość od soku wiśniowego, słabo wyczuwalna paloność , kawa , ale paradoksalnie zostawia w tej słodyczy przyjemny posmak kawowo-wiśniowy na tyle języka. Zdecydowanie za płaskie w smaku, być może jakby było mniej soku wiśniowego, to bardziej wyczuwalane byłyby nuty stoutowe. Po ogrzaniu piwo zaczyna nabierać ordynarnego wiśniowego smaku... [3]
        Wysycenie: Stoutowe, idealne dla stylu, bardzo dobrze pasuje do piwa [4.5]
        Opakowanie: Tłoczona butelka, przyjemny papier, prezentuje się abrdzo stylowo, informacje o składzie uzupełniłbym jedynie informacją o gatunku chmielu. [4.5]
        Uwagi: Spodziewałem się zdecydowanie więcej, koncepcja, która mogła wycisnąć mega ciekawe piwo, niestety przyniosła rozczarowanie... Wręcz lagerowa płaskość aromatu i smaku, za słodkie, za dużo soku.... Ma ogormny potencjał, ale mam nadzieję, że przy powtarzaniu zrobią bardziej szlachetny stout....

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • Welsh
          Member
          • 09-2014
          • 33

          #5
          Wizualnie lekko za jasne, bardziej ciemny brąz czy burgund niż nieprzejrzysta czerń, za to świetna piana, drobniutka, trwała, świetnie zdobi szkło o kolorze hm... kremowym z lekkiem przebłyskiem czerwieni.
          W smaku dość płasko, mimo tego czuć lekką wiśnię, troszkę czekolady, i niestety mam wrażenie że alkohol.
          Piwo bardzo przyjemne w odbiorze i pijalne, nawet bez dodatku wiśni mogłoby wejść do stałej oferty Ambera. Jeden szeroko dostępny stout z browaru regionalnego(Czarne z Bojana) w skali kraju to jakaś porażka.

          Comment

          • rzodny
            Junior
            • 04-2015
            • 12

            #6
            To nie jest piwo URYWAJĄCE DUPĘ, ale trzeba przyznać, że pije się z przyjemnością, jest nowofalowe, gładkie, fajniutkie... Za te 5 zł z przyjemnością do niego wrócę i żałuję, że nie będzie na stałe w ofercie Ambera.

            Warto, polecam.
            piwazazywa.blogspot.com

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Aktualnie, najlepsze piwa z Ambera.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Wiśnie nadały nieprzyjemnych kwaśnych posmaków. Być może baza jest dobra ale dodatek spowodował, że piwo jest niezharmonizowane i piłem je z minimalną przyjemnością.

                Duże rozczarowanie, choć 4,99 zł za eksperyment nie poraża. A propos eksperymentu - seria "po godzinach" miała, zdaje się oferować typowe, klasyczne style z różnych zakamarków świata. Czy wiśniowy stout dosładzany laktozą jest takowym?

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #9
                  aromat: kawa z mlekiem. bardzo przyjemny
                  kolor: ciemnobrązowy, całkowicie mętny. chociaż od tego soku z wiśni to jest ciemnorubinowy
                  piana: duża, drobnopęcherzykowa, ciemnorubinowa
                  smak: świetny Taki jak lubię. Łagodny, lekko palony, słodki, mleczny. Słodka kawa z mlekiem . Goryczka bardzo mała. Z 14,5% ekstraktu 4,7% alk więc musi być słodkie. Wiśni żadnych niestety nie czuć, ale piwo i tak jest bardzo dobre. Bardzo pijalne. Mógłbym je wypić w minutę. Świetne.
                  8/10

                  cena: 6,10 zł

                  PS Czy ktoś wie w jakich sieciach sklepów można je dostać? Chciałbym jeszcze kupić parę, ale w sklepie gdzie kupowałem już nie mają.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    @ melor- w TESCO możesz kupić to piwo... w dodatku za niższą cenę od tej, którą zapłaciłeś, bo za 4.99zł. W specjalistycznych sklepach powinieneś się rozejrzeć, powinni mieć.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wiśnie nadały nieprzyjemnych kwaśnych posmaków. Być może baza jest dobra ale dodatek spowodował, że piwo jest niezharmonizowane i piłem je z minimalną przyjemnością.

                      Duże rozczarowanie, choć 4,99 zł za eksperyment nie poraża. A propos eksperymentu - seria "po godzinach" miała, zdaje się oferować typowe, klasyczne style z różnych zakamarków świata. Czy wiśniowy stout dosładzany laktozą jest takowym?
                      Odpowiadam z wrodzonym sobie znawstwem - nie wiem Może w kraju kwitnącej wiśni warzą takie piwa
                      Sok z wiśni dodany do piwa dodaje mu dużo cierpkości i przytłumił stoutowe, przyjemne akcenty akcenty. Jednak nie jestem tak krytyczny wobec tego produktu, który jest całkiem ciekawą propozycją nie tyle stoutową (tu ma trochę problemy z wybronieniem się), co okołopiwną. Jako ciekawostka ok.

                      Comment

                      • Shedao
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 900

                        #12
                        Trochę się wymęczyłem na tym piwie - co jest dla niego komplementem, bo na piwach z Ambera to zazwyczaj bardzo się męczę żadna rewelacja, nazwa sugerowała coś dużo przyjemniejszego dla kubków smakowych, cena też bez szału (płaciłem koło 6 zł), ale no... źle też nie było. Fajnie, że Amber poszedł w tym kierunku, jakby tak się na nim utrzymał, to może kiedyś coś jeszcze z niego będzie?

                        Comment

                        • Ivan_potulny
                          Junior
                          • 10-2015
                          • 2

                          #13
                          Jak dla mnie piwo jest ciekawe. Smakowało mi. Obok porteru to najlepsze piwo z Amberu, oczywiście wg mnie. Fajnie, że eksperymentują i mam nadzieję, że dobry milk stout wejdzie na stałe do oferty.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Ja piłam to piwo z kega i byłam naprawdę pod wrażeniem. W dodatku tak mi smakowało, że wypiłam 3 z rzędu, co raczej mi się nie zdarza przy wynalazkach, a do tej kategorii jednak wiśniowego milk stouta należy zaliczyć

                            Przyjemna kwaskowatość od wiśni, bez migdała, pełna stoutowość, nienachalna słodycz - gratulacje dla Ambera i tak trzymać.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Pess09
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 284

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny. [4.5]
                              Piana: Beżowa, drobne pęcherzyki, średnio obfita, lekko zdobi szkło. [3.5]
                              Zapach: Głównie laktoza, kawa i czekolada co daje trochę efekt tiramisu, śladowe ilości wiśni daleko w tle, nie jest źle. [4]
                              Smak: W smaku od samego początku daje o sobie znać wiśnia, jednocześnie jest słodko i kwaśnie. Smak wiśni mocno zaciera nuty charakterystyczne dla stouta i sprawia że są mniej wyraziste, dużo laktozy, mleczna czekolada, i trochę palonej kawy. Wiśnia sprawia że piwo jest trochę mdłe, ciężko mi się je pije, kompletnie nie podeszło mi to połączenie. [2.5]
                              Wysycenie: Średnie. [4.5]
                              Opakowanie: Nawet ładne. [4.5]
                              Uwagi: Skusiłem się z powodu ceny 3,99zł. Piwo niestety kompetnie mi nie podeszło, to nie jest połączenie dla mnie.

                              Moja ocena: [3.425]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎