Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Ciemne okocimskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Okocim, Ciemne okocimskie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Sjena palona z refleksami czerwieni, klarowne [5]
    Piana: Bujna [4]
    Zapach: Nuta górna lekko zbożowa, ziarnista, karmelowa, spokojna, ale nie wodnista. W nucie dolnej jest więcej przypraw-ziele angielskie, solidna słodowość [4.5]
    Smak: Lekko kwaskowate, goryczka stonowana, ale wyrazisty posmak karmelowy, choć początkowo jawi się jako czekoladowo-kawowy. Piwo jest półwytrawne [4.5]
    Wysycenie: norma [3]
    Opakowanie: Z tego względu, że Carlsberg nie jest depozytariuszem wiedzy prawdziwego Okocimia, a etykietaż jest ze starych, dobrych, przedwojennych czasów [1]
    Uwagi: Czy to piwo odzwierciedla któreś z ich Sezonowych czy jest to wariacja na temat przeszłości?

    Moja ocena: [4.225]
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • PiVoSH92
      Member
      • 05-2015
      • 82

      #3
      Pite z butli, więc ocena może być lekko przekłamane, ale wydaje się bardzo porzadne jak na ciemnego lagera, szczególnie do 3 zł.

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Trzeba przyznać,że w smaku trochę przypomina czeskie Tmave.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązoworubinowy przejrzysty. [4]
          Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka, strzępiasta i trwała. [4.5]
          Zapach: Głównie słód palony i zapach, który kojarzę z przypieczonymi na patelni pestkami. [3.5]
          Smak: Lekka, wytrawna goryczka i sympatyczne tło palonych słodów. [4]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4]
          Opakowanie: W starym stylu, mnie się podobna, do szczęścia brakuje mi tylko stosownego kapsla. [4]
          Uwagi: Całkiem porządny ciemniak, nie za słodki. Polecam .

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            Czym się różni od palonego?

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Wszystkim, palone jest lepiące i wodniste, a tutaj pełne i ciemne.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                Wszystkim, palone jest lepiące i wodniste, a tutaj pełne i ciemne.
                To trzeba będzie spróbować - sklep z kraftem u mnie będzie zamykany, nie będę miał nic pod nosem, więc już się nastawiam że kraft będzie od święta, a tak na co dzień to portery i piwa regionalne oraz również koncernowe, a czasem także belgi.
                Last edited by Dukat_WSI; 14-11-2015, 20:11.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mocna earl grey. [4]
                  Piana: Na początku wysoka, drobna, beżowa, szybko się dziurawi. [3.5]
                  Zapach: Aromat nikły. Delikatnie karmelowy z lekkim powiewem ziołowego chmielu. [2.5]
                  Smak: Ciemny odpowiednik eurolagera. Albo inaczej - ciemniejszy. Poza typowymi wadami eurolagerów - pustki, homeopatycznej lub nie do końca przyjemnej goryczki, nieprzyjemnego kwasku przy przełykaniu pojawia się nuta karmelowa, nieco przywodząca na myśl Coca-Colę.

                  Piwo nieco zyskuje po ogrzaniu. [2.5]
                  Wysycenie: Za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Samą etykietę ciężko oceniać, gdyż jest "inspirowana historycznymi etykietami". Brak podanego pełnego składu. [3.5]
                  Uwagi: Absolutnie nie podzielam pochwał kolegów wyżej. Ja się przy tym piwie męczyłem. A potrafię docenić dobrego "ciemniaka".

                  Moja ocena: [2.8]

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubin-brąz-kokakola; klarowne. [4]
                    Piana: Robi wrażenie. Bąble o kalibrze od mini do max; bardzo obfita, okleiła dokumentnie od wewnątrz całą szklankę. [5]
                    Zapach: Kwaśna kokakola, lekko metaliczny - fermentujące gwoździe na słodko. [3]
                    Smak: Od mocno słodkiego, oblepiającego jamę ustną, przez karmelowo-kokakolowy, po kwaskowaty finisz. Piwo sprawia wrażenie pustego, wodnistego. Przywodzi mi na myśl uboższą, mniej ziołową, przesłodzoną wersję Kofoli. [3.5]
                    Wysycenie: Średniowysokie, OK. [4.5]
                    Opakowanie: Stylizowane na dawne, dobre czasy. Niestety, trudno rozkminić jak dawne. Brakuje dedykowanego kapsla. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.6]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Rubinowe, pod światło czerwony rubin. [3.5]
                      Piana: "Szybka piana" bo szybko znika. Cienka warstewka na dłużej i średni lacing. Jest krążkowanie. [3]
                      Zapach: Lekko likierowo, lekka paloność ale też jakby lekkie alko chwilowo. [3.5]
                      Smak: Gorzkawe, lekko słodkie, lekko ściągające. Jest mini paloność i owocowość suszy owocowych. Obowiązkowo aldehydzik [3.5]
                      Wysycenie: Spore, coś zbyt duże. [3.5]
                      Opakowanie: Jest lepiej niż w 4xhop bo kolorystyka fajna, bliższa tamtym czasom ale arcydzieło to to nie jest. Jednakże nie jest bardzo źle. [4]
                      Uwagi: Wszystko w słabym raczej wydaniu ale laikom czy też niezbyt lubiącym piwa pewnie z zaskoczenia podejdzie. Może ktoś powie to taki lekki, nie taki słodki porter i będą szczęśliwi. A bekać "sie bedzie"!

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        #12
                        Doooobra to jeszcze zdjęcie:
                        Attached Files

                        Comment

                        • CyboRKg
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 593

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolor: Mocna earl grey. [4]
                          Piana: Na początku wysoka, drobna, beżowa, szybko się dziurawi. [3.5]
                          Zapach: Aromat nikły. Delikatnie karmelowy z lekkim powiewem ziołowego chmielu. [2.5]
                          Smak: Ciemny odpowiednik eurolagera. Albo inaczej - ciemniejszy. Poza typowymi wadami eurolagerów - pustki, homeopatycznej lub nie do końca przyjemnej goryczki, nieprzyjemnego kwasku przy przełykaniu pojawia się nuta karmelowa, nieco przywodząca na myśl Coca-Colę.

                          Piwo nieco zyskuje po ogrzaniu. [2.5]
                          Wysycenie: Za wysokie. [4]
                          Opakowanie: Samą etykietę ciężko oceniać, gdyż jest "inspirowana historycznymi etykietami". Brak podanego pełnego składu. [3.5]
                          Uwagi: Absolutnie nie podzielam pochwał kolegów wyżej. Ja się przy tym piwie męczyłem. A potrafię docenić dobrego "ciemniaka".

                          Moja ocena: [2.8]
                          Mialem podobne odczucia. Puste, wodniste i zbyt wysoko wysycone. Ale przynajmniej zrobili jakies ciemne piwo, a nie kolejna odmiane napoju karmelowego Karmi.
                          "Jedno pivo ne vadi!"
                          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #14
                            Najlepsze piwo ze stajni CO, no może pomijając portera.

                            Piękna, gęsta, trwała piana, w smaku palone, ale nie jakoś strasznie mocno, większych wad nie wyczuwam, odpowiednio wysycone, czyli nie za wysoko, no jestem pozytywnie zaskoczony.

                            Jak chcą, to potrafią
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brązowy, pod światło rubinowy, przejrzysty. [3.5]
                              Piana: Beżowa, średniej wysokości, drobnoziarnista, obkleja szkło, pozostaje do końca. [3]
                              Zapach: Słodkawy. Wyczuwa się ciemne słody, trochę suszonych owoców, lekka przypalanka... [3]
                              Smak: Podobnie jak wyżej... karmelowy, odrobina suszonych owoców, nuty palone... Słodkawe z gorzkawym finiszem. [3]
                              Wysycenie: Początkowo spore, szybko redukuje się, pozostało do końca. [4]
                              Opakowanie: Bezzwrotne. Sam wygląd etykiety jest stylizowany na stary - ogólnie podoba mi się... brak składu, podany ekstrakt, kapsel z nadrukiem "PIWO SEZONOWE". [4]
                              Uwagi: Warka do 5.03.2017, wypite 5.02'17. Lekko wodniste, myślałem, że będzie lepsze. **259**

                              Moja ocena: [3.125]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎