Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, 400!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, 400!

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowny bursztyn bez inkluzji. [4.5]
    Piana: Wzorowa. Jednolita warstwa o drobnej teksturze, łatwa do wzbudzenia i wyraziście krążkująca na szkle. [5]
    Zapach: Przygaszony. Żywice za zasłoną słodów z lekkimi tropikami. [4]
    Smak: Czuć to 100 IBU, oj czuć. Goryczka grapefruitowego albedo na słodowej podbudowie. Bardzo solidne, z promilowym kopem i starannie ukrytym alkoholem. Trochę mi przypomina pierwszą warkę Winchestera, chociaż 400! jest bardziej jednowymiarowe. [4.5]
    Wysycenie: Takie jak być powinno. [5]
    Opakowanie: Tym razem naklejka z dużym, złotym napisem 400 ! Wyróżnia się na półce wśród pozostałych flaszek z PP. [4.5]
    Uwagi: Warto.

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • PiVoSH92
      Member
      • 05-2015
      • 82

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny, slomkowy [4]
      Piana: Dlugo sie utrzymuje, ladny lacing, drobna [4.5]
      Zapach: Las tropikalny, cytrusy, owoce tropikalne i lekka sosna. Bajka! [5]
      Smak: Skodkie, owocowe jak w arromacie zbalansowane przez harda, grejpfrutowa goryczke. Swietne, zbalansowane, zlozone, swierne [4.5]
      Wysycenie: Akurat, nic do dodaniaa [5]
      Opakowanie: Pite w lokaalu, bez wafla czy szklanki firmowej, alee to nie problem [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.65]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny, złocisty, lekko zamglony [5]
        Piana: Prawie biała, niezbyt-obfita, opadając tworzyła duże pęcherze. [3.5]
        Zapach: Chmiele w nucie cytrusów/żywicy i leciutko nafty. [5]
        Smak: Wytrawny, zdominowany przez chmiele - grejpfrut, żywica, zioła, kontra lekko wyczuwalne, słodkawe słody [4.5]
        Wysycenie: Niskie, poprawia pijalność do b. wysokiej i pomaga maskować moc alkoholową. [4.5]
        Opakowanie: nic nadzwyczajnego ale dobre [4]
        Uwagi: Najlepsza imperialna IPA (...)

        Moja ocena: [4.575]
        Last edited by ART; 07-12-2015, 12:03. Powód: usunięto wtręt polityczny

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn, zamglone. [4.5]
          Piana: Niezbyt obfita ale trwała, zdobi szkło. [4.5]
          Zapach: Żywica, sosna, tropiki, cukierkowa słodycz. Pachnie świetnie. [5]
          Smak: Słodkie, żywiczne o chmielowym charakterze. Goryczka wyraźnie zaznaczona ale nie przytłaczająca. Przyjemne pieczenie podczas przełykania i chmielowy posmak. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Minimalistyczna etykieta, niedokładny skład. [4]
          Uwagi: Warka 10.02.16 Bardzo fajne. Wyraziste ale zbalansowane.

          Moja ocena: [4.65]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 10-12-2015, 23:54.

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2835

            #6
            Są cytrusy, żywica, pieprzność i solidna grejpfrutowa goryczka. Jest ciężko, degustacyjnie, imperialnie. Jest moc, choć alkohol dobrze ukryty. Jest OK
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zamglone złoto. [4]
              Piana: Biała, drobna, niewysoka i nietrwała. [2.5]
              Zapach: Chmiel, zioła i sosna. Zbilansowany, dobrze się wącha . [4]
              Smak: Karmel podbudowany silnym, charakternym smakiem sosnowym. W tle lekkie owoce. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Pokal Chmielarni w Chmielarni. [3.5]
              Uwagi: Konkretne goryczkowe piwo. Dość poważny kaliber, ale ja lubię tak .

              Moja ocena: [3.825]

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: opalizujący bursztynowo-pomarańczowy [4]
                Piana: gruboziarnista, ale dość długo utrzymująca się na powierzchni, zostawia lacing w postaci łezek, ładna [4.5]
                Zapach: mało intensywny, ale naprawdę świetny - zielone owoce i tropiki (gruszki, jabłka, mango, liczi), można wąchać i wąchać [4.5]
                Smak: na początku intensywnie ziołowy, iglakowy, później wychodzi granulat, gryzący w język i mocna cebula; piwo ma mało ciała jak na ten ekstrakt, alkohol rozgrzewa w przełyku; goryczka jeszcze pozostawia taki nieprzyjemny długi posmak suszonego zielska, popiołu i chemii (mocno skoncentrowany olejek chmielowy jak w proszku do prania lub płynie do kąpieli) - zupełnie nie moja bajka; słodycz na minimalnym poziomie a przydałaby się jakaś kontra - może gdyby dolać osad z dna to zyskałoby nieco pełni, ale producent na etykiecie odradza [3]
                Wysycenie: niby niskie, ale dużo niewielkich musujących bąbelków wzmaga nieprzyjemne uczucie na podniebieniu i języku [3]
                Opakowanie: standard od Pracowni, fajna przezroczysta eta, nie zawiera kompletu informacji, ale odsyłają po szczegóły na stronę internetową; niezbyt czytelna data, bo czarna na ciemnej butelce; kapsel golas [4]
                Uwagi: warka 18.05.2017. tak chwalili, mówili, że najlepsza polska IIPA, a ja się strasznie zawiodłem

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Powtórka
                  Pite 04.06.17 r. Termin piwa 10.17 r.
                  Aromaty cytrusowo-owocowe. W tle nuty pieprzne i nafty. Ale poszło też (na bardzo krótko) siarkowym odorkiem po ogrzaniu! Także nuty karmelkowe i lekko alkoholowe.
                  Smak intensywny, słodowy: karmelek, słodkie owoce, lekko nawet mulący. Goryczka szlachetna, krótko zalegająca: grejpfrutowo-żywiczna kontruje słody i z kolejnymi łykami piwo staje się coraz bardziej wytrawne.
                  Powtórka już nie robi takiego (powalającego) wrażenia jak za pierwszym razem, nie mniej piwo jest godne polecenia.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Zmętniony, bursztynowo-błotny. [3.5]
                    Piana: Niska, dość szybko redukuje się do kożucha i tak zostaje, przyzwoicie zdobi szkło. [3.5]
                    Zapach: Cytrusy/skórka pomarańczy, sosna, mniej żywica i zioła, intensywny i przyjemny. [4.5]
                    Smak: Początek mało słodki, sporo cytrusów, herbata, sosna, goryczka wysoka, ale krótka, w posmaku herbaciano-ziołowe i wytrawne. Dość gładkie i pełne. [4]
                    Wysycenie: Niewysokie - pasuje idealnie. [5]
                    Opakowanie: Prosta, ale ładna etykieta, bez zbędnych morskich opowieści, czytelna, prawie wszystkie najważniejsze informacje zawarte, jedynie skład niezbyt dokładny. [4]
                    Uwagi: Dobre, solidnie nachmielone IIPA, zarówno na aromat jak i na goryczkę, jednocześnie nie zalegające. Szkoda że tylko mała butelka. Warka do 20.07.2018.

                    Moja ocena: [4.15]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Druga butelka tej samej warki już tak gładko mi nie "weszła", może to dlatego że piłem jako pierwsze piwo, przez co wydawało się trochę przyciężkie, iglaki/sosna dominowały to piwo - tym razem mała butelka w zupełności mi wystarczyła. Jakbym miał drugi raz oceniać pewnie dałbym tylko 4 za aromat. Dalej uważam, że jest to solidna IIPA, ale jednak na pierwsze piwo dnia nie polecam.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        Ja akurat od niej zacząłem dzień, ale w niczym mi to nie przeszkadzało dobrze zakończyć dzień. Dobrze nachmielona, solidna IIPA. Mimo sporego alko nie czuć % i jest mocno pijalna. Cytrusowo-igliwiasty bukiet chmieli uzupełniony biszkoptowymi nutkami słodów to jest idealny sposób na świetną IIPĘ.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎