Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk] HedgeHog Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Kraftwerk] HedgeHog Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Prawie czarny, pod światło za dużo przebłysków. [3.5]
    Piana: Z początku duża, jednak po kilkunastu sekundach czar prysł. Pozostała 3 cm czapa i jakieś mało ciekawe znaki na szkle. Kolor piany lekko beżowy. [3]
    Zapach: Słabo wyczuwalny. Głównie czekolada i kawa, brakuje palonych słodów. Na etykiecie jest mowa o żywiczno-sosnowych aromatach. Nic z tego, do iglaków mam akurat nosa. [2.5]
    Smak: Tu już lepiej. Spora goryczka, jakby bardzo gorzkiej czekolady oraz gorzkiej nalewki ziołowej. Niestety paloność ponownie słaba, ale kwasek jakiś jest na języku. Słodkie nie jest i w ogóle brakuje tu słodu. Piwo jest wodniste. [3.5]
    Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Wszystkie ważne dla piwosza dane są dostępne, etykieta ładna, kapsel goły. Ta seria przypomina pierwsze piwa Doctor Brew, trudno je rozróżnić. Jeśli będzie więcej piw to konieczna będzie zmiana. Na razie znam tylko trzy, więc daję wysoką notę. [4.5]
    Uwagi: Za dużo goryczki, moim zdaniem jest wyższa niż 25 IBU, a za mało '' stoutowych '' doznań.
    Kupione w Tesco za 6,99 zł. Warka 30.04.2016.

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Kolor ciemny, brązowy lekko zmętniony z rubinowymi refleksami pod światło. Piana beżowa z drobnych pęcherzy szybko opadła do minimalnej warstwy.
      Aromat słodów ciemnych i nieco palonych (kawa i gorzka czekolada) oraz chmielów. Podobnie w smaku. Paloność nieduża z lekkim kwaskiem, trochę wodnistości. Wyraźna jest czekolada gorzka i kawa ekspresso. Kontrą jest goryczka niezbyt wysoka z nucie ziołowej i herbacianej, która lekko odkłada się na języku.
      Lekki stout przyjemny w aromacie i w smaku, do sesyjnego picia.

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno-brązowa, trochę za jasna jak na styl. [3.5]
        Piana: Beżowa obfita z początku, zostawia nawet ślad na szkle. [3.5]
        Zapach: Delikatnie ciemne słody z dość wyraźną goryczką [3.5]
        Smak: Mało paloności, sporo gorzkiej czekolady i minimalna goryczka, aczkolwiek wyczuwalna. [3]
        Wysycenie: Średnie - optymalne. [4]
        Opakowanie: Nic nadzwyczajnego. Dostateczna ilość informacji na kontrze. [3.5]
        Uwagi: Kupione w tesco na kartę clubową - złotówka taniej.

        Moja ocena: [3.325]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatny. [4.5]
          Piana: Ładna, beżowa, niezbyt wysoka, raczej nietrwała. [3]
          Zapach: Palony, czekoladowy. Chmielowego aromatu właściwie nie czuć. [3.5]
          Smak: Piwo bardzo wytrawne, niemalże wodniste. W smaku mało ciekawe, ubogie wręcz. Goryczka niska, za to nielubiany przeze mnie kwasek spory. Po przełknięciu zostaje w ustach przyjemny posmak gorzkiej czekolady. [3]
          Wysycenie: Za wysokie. [4]
          Opakowanie: Takie... Grzeczne. Ładne, klasyczne, skromne; nie krzyczy z półki "kup mnie", ale też nie zniechęca do zakupu. [4]
          Uwagi: Nie było złe; nie ma jakichś wydumanych wad, jest po prostu mało wyraziste. Takie... Żadne. I zdecydowanie za wodniste.

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            Kolor: Brunat
            Piana: dość obfita, drobne i średnie pęcherzyki. Dość trwała choć do ikon stylu jednak brak. Ogólnie jest nieźle
            Zapach: słodkawy czyli karmel, lekka kawa, lekka czekolada. Mało wyraźny i mało stoutowy jak dla mnie

            Smak: niby wodniste, ale dla mnie było słodkawe. Karmelowe, mało palone i mało kawowe. Jednak trzeba uczciwie przyznać, że dość gładkie w odbiorze.

            Wysycenie: jest ok
            Opakowanie: ujdzie
            Uwagi: Chyba dość nowa warka bo 10.08.2016
            Cena nie wiem czemu 3,49zł
            Nie wiem czy wcześniej miał laktozę, bo teraz ma. Zatem powinien być dopisek Milk stout lub sweet stout i wtedy wszystko w miarę by się zgadzało. Bo wg mnie nie jest oto wytrawny i lekko wodnisty palony stout, tylko bliżej mu do zwykłego lekko bylejakiego milstoutu.

            Ostatnia warka z tenczynka była o wiele lepsza (co prawda ona była właśnie mało "mleczna" i dla tego mi podeszła)

            Pomimo ceny 3,5zł raczej nie zakupie ponownie.Ot zwykły ciemniak z zacięciem na zwykły milk stout, po który sięgam rzadko.
            Na plus niefiltrowanie i 4,4%alk. Jak na 13BLG to nie jest słodkim ulepkiem

            ------------edit------------

            kurczak jednak to jest inne piwo !!!

            moje ma 4,4%, 13BLG i 26IBU
            i to jest milk stout bez tego dopisku na etykiecie

            dziwne

            zgłaszam
            Last edited by dlugas; 21-05-2016, 09:37.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nieprzejrzysty, ciemny brąz. [4]
              Piana: Niziutka, nietrwała o beżowym zabarwieniu, do końca w postaci grubej obwódki, pozostawia niewielkie ślady na szkle. [1.5]
              Zapach: Słaby, wytrawny. Czekoladowy i kawowy z nutami palonymi. [2]
              Smak: Czarnej czekolady, kawy, trochę karmelu... zaraz po przełknięciu wyczuwalna laktoza. Goryczka słaba, bardziej od czekolady i kawy niż od chmielu. [3.5]
              Wysycenie: Niskie od początku, wygazowało się nim zdążyłem wypić. [2]
              Opakowanie: Bezzwrotne z samoprzylepnymi etykietami, które są trochę w stylu jakie ma Doctor Brew... czarny kapsel. [3.5]
              Uwagi: Warka do 10.08.2016, wypite 26.06'16. Moja wersja z zawartością 4.4% alk. Lekkie i całkiem przyjemne w odbiorze. **188**

              Moja ocena: [2.725]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎