Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] 60

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Stary Browar Kościerzyna, [Brodacz] 60

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy ze zbyt dużym zmętnieniem, pomimo że piwo jest niefiltrowane. [3.5]
    Piana: Cienko, opada beznadziejnie szybko, coś tam zostawia na szkle i też pozostaje cieniutki kożuszek. [2.5]
    Zapach: W aromacie o dziwo dużo słodu, nawet i karmel, który na szczęście sobie jakoś tu akceptuję. Chmielu mało, pomelo i tylko modrzew, niestety zapach bez żywicy. [3]
    Smak: Ciężko, słodowo, z goryczką chyba ciut niższą niż deklarowane 60 IBU. Tu już cytrusów prawie nie ma, ale dzięki Bogu pojawia się sosna, która jest dla mnie najważniejsza. Niestety pojawia się zbyt delikatnie. Nawet smaczne... ale spodziewałem się czegoś więcej, tym bardziej, że na pierwszym miejscu mój ulubiony chmiel. Karmel też jest obecny. [4]
    Wysycenie: Zdecydowanie niskie, ale w tym piwie moim zdaniem pasuje. [4]
    Opakowanie: Typowy Brodacz, jednak kapsel tym razem czarny. Ponownie dużo info i ponownie jakieś odkształcenia etykiety. [4]
    Uwagi: W składzie na pierwszym miejscu chmiel Chinook, więc napaliłem się jak dzik na szyszki. Niestety tych chmielowych aromatycznych i żywicznych szyszek było mało. Piwo dobre, ale Brodacz ma zdecydowanie lepsze, czyli piwa czarne.
    Warka 25.01.2016.

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • grejwi
      Member
      • 08-2014
      • 78

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętne, herbaciano-brzoskwiniowe. [4]
      Piana: Bieda... cienka warstwa grubych bąbli. Szybko zostaje tylko obrączka. [1.5]
      Zapach: Z butelki przypomina mi... pieczywo cebulowe! Po przelaniu pierwszą rzeczą na którą zwraca się uwagę, to bardzo słaby aromat o wspomnianym wcześniej charakterze. W miarę ogrzewania wychodzą żywiczne nuty, ale w tym wszystkim zdecydowany brak intensywności. [2.5]
      Smak: Sosnowa goryczka - średnio mocna (i krótka) - to pierwsze co daje o sobie znać. Nuty sosnowo-żywiczne są obecne, delikatny posmak cytrusów też, ale brak tu jest "mocy". Choć piwo nie jest specjalnie pełne, to brak wyraźnych nut chmielowych wystawia karmel na pierwsze miejsce. Dość wytrawne [3]
      Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. Zdecydowanie brakuje gazu. [2]
      Opakowanie: Na plus trzeba wymienić szczegółowy skład i parametry. Estetyk znacznie mniej powalająca. Niby nie mam nic przeciwko powściągliwości w wyglądzie, ale tu wygląda to nijako. Kapsel czarny. [3.5]
      Uwagi: Warka do 25.01.2016.

      Moja ocena: [2.7]

      Comment

      • gauron
        Junior
        • 12-2015
        • 26

        #4
        IBU: 60
        opak.: butelka (niepast.)
        data: 2015-11-19#1
        data przydatności: 2016-01-25
        ocena: 2 – okey
        cena: 9,70 zł
        miejsce: Piwny Kolektyw

        opis:
        piana: b. skromna;
        zapach: nic (nawet po zamieszaniu);
        smak: lekkie, lekko wodniste;
        goryczka: średnia (grejpfrutowa)
        http://fb.com/browarGauron

        lista wszystkich degustacji

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎