Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łąkomin, Dziki dzik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Łąkomin, Dziki dzik

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, porterowy, taki jaki powinien być [5]
    Piana: rzadko spotyka się naszym rynku tak solidna pianę, solidna, trwała, bardzo długo się utrzymuje, bezowa, drobna, zostaje do końca [5]
    Zapach: slaby ale miły, palono-karmelowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, cudowny smak, dobrze wyczuwalna paloność, lekko wytrawna, dominująca na równie dobrze wyczuwalnymi lekko kawowo-owocowym posmakiem, całość świetnie zbalansowana [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: ładna etykiet, gładki kapsel [4.5]
    Uwagi: Czuć w tym piwie to co powinno się czuć w prawdziwym porterze bałtyckim, jakość i serce piwowara. Jak dla mnie doskonałe piwo

    Moja ocena: [4.45]
    Attached Files
    Last edited by becik; 15-11-2015, 18:10.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Dla odróżnienia, 3-letni porter łąkomiński, miód malina, wytrawniejsze, nuty palone bardziej wydatne w smaku, także sama gęstość i treściwość uległa wyczuwalnemu zwiększeniu. Piwo nabrało charakteru. Co najważniejsze, zero winnych nut, które często pojawiają w innych leżakowanych porterach. Piana także twarda i mocna, zwarta, stoi uparta na piwie i nie chce opaść.
      Kolejna uczta dla ciała.
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Dla odróżnienia, 3-letni porter łąkomiński, miód malina, wytrawniejsze, nuty palone bardziej wydatne w smaku, także sama gęstość i treściwość uległa wyczuwalnemu zwiększeniu. Piwo nabrało charakteru. Co najważniejsze, zero winnych nut, które często pojawiają w innych leżakowanych porterach. Piana także twarda i mocna, zwarta, stoi uparta na piwie i nie chce opaść.
        Kolejna uczta dla ciała.
        No ale ten to jakiś nieoficjalny chyba?
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          No ale ten to jakiś nieoficjalny chyba?
          z piwniczki piwowara
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, jak dla mnie, trochę za mało smolisty. No, ale dziki takie są... [3.5]
            Piana: Beżowa, drobna, niestety średniowysoka i średniotrwała. [3]
            Zapach: Karmel, lekka wanilia, słód palony, czekolada, daleki powiew suszonych owoców. [4]
            Smak: Gorzka czekolada, wiśnie w czekoladzie, tępawy ziemisty akcent. Alko sympatycznie drapie i rozgrzewa. [4]
            Wysycenie: Jak na porter, to dość wysokie. [4]
            Opakowanie: Standard browaru, prosta, klasyczna eta, goły czarny kapsel. Minus za brak daty, plus za nazwę - wiadomo, że "Dzik jest dziki..." . Aha, to piwo nazywa się "Dziki Dzik" - pisane z wielkich liter! [4]
            Uwagi: Smaczny porter, troszkę inny od standardowych "bałtyków", ale naprawdę smaczny. Też becik... .

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny brąz prawie nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: średniowysoka, beżowa, drobna i średnio trwała. [3.5]
              Zapach: średnio intensywny, słodowy, nuty palone, karmel, suszone owoce, czekolada i lekko wyczuwalny alkohol. [4]
              Smak: ciemne słody, czekolada, karmel, po ogrzaniu kawa, alkohol lekko drapie w gardło, w posmaku wyczuwalne suszone owoce W kontrze do słodowości jest lekka i przyjemna goryczka. Piwo jest gładkie w smaku. [4]
              Wysycenie: średnie. [4]
              Opakowanie: przeciętna etykieta, goły kapsel, brak pełnego składu. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #8
                Owszem, "gładkie" w smaku w porównaniu z innymi porterami. Zapachowo, moim zdaniem, żadne, ale gładkie smakowo, zupełnie niewyczuwalny alkohol. Matowa czekolada w smaku, pije się przyjemnie, podchodzi pod nuty stoutowe, lekko winne, żadnych hardkorowych numerów.
                Recenzja ostateczna: zależy kto co lubi. Raczej dla miłośników łagodnych porterów, choć woltaż spory i dobrze ukryty.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  w nowej szacie graficznej nadal trzyma swój poziom, obecnie mój ulubiony porter
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Warzywo
                    Senior
                    • 08-2016
                    • 955

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Głębokwa wiśnia plus refleksy pod światło. Urzekło mnie i przypomniało barwę portera warszawskiego. [5]
                    Piana: Tworzy się średni kożuch, średnio zwarty, pozostający do końca picia. [4]
                    Zapach: Tu mam największy dylemat bo zupełnie nie przypomina czegokolwiek porterowego. Ja czuję świeże owoce, świeżą wiśnię. [3.5]
                    Smak: Dawno nie piłem tak dobrego dobrego portera. Alkohol całkowicie ukryty, piwo aksamitne, mleczno czekoladowe. Cudowne. [5]
                    Wysycenie: Ledwo można się powstrzymać przed następnym łykiem, takie jest pijalne i dobrze ułożone. [5]
                    Opakowanie: Kompletny zawód, jakiś dzik z dziecięcego painta, w ogóle wygląda jakby to było robione na pierwszych zajęciach z projektowania. Szkoda bo piwo zasługuje na znacznie lepszą etykietę. [2]
                    Uwagi: Dawno żadne piwo nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Porter zupełnie inny niż pozostałe na rynku i to duży plus. A jednocześnie tak smaczny, smakowity i aksamitny, że piłbym go litrami i nie żałuję żadnej złotówki wydanej na niego. Trochę konfuzji budził tylko zapach dlatego trochę wyjdzie zaniżona ocena. Bo piwo na 6 w skali do 5.

                    Moja ocena: [4.225]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      klasyczna wersja najlepsza, po prostu genialna
                      Attached Files
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎