Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Sorachi Ace Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Sorachi Ace Single Hop IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jany bursztyn, klarowne. [4.5]
    Piana: Szybko opada, oblepia szkło, zostaje warstwą na powierzchni. [3.5]
    Zapach: Słodki, cukierkowy, woda kokosowa, jakaś dusząca nutka, chyba alkoholowa. Po ogrzaniu dochodzi nutka kiszonej kapusty. Nie zachwyca ale faktycznie oryginalny i całkiem przyjemny. [4]
    Smak: Umiarkowanie słodkie. Woda kokosowa, lekko żywiczna chmielowość. Goryczka wysoka, łodygowa, zalegająca. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Ciekawsza niż stare etykieta, dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Warka 14.01.16 Warte spróbowania chociażby na zapoznanie się z chmielem. Samo piwo takie sobie. Do wypicia ale czegoś mu brakuje.

    Moja ocena: [3.825]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 21-11-2015, 23:50.

    Comment

    • dzemek
      Senior
      • 12-2010
      • 448

      #3
      Bardzo dobrze pijalne, lekki posmak kokosu (nie to co w Bojanie ). Sprzedawca polecił mi to piwo i trafił w mój gust. Zupełnie nie czuć 71 IBU.

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złote, mętne. [4]
        Piana: dość obfita, redukuje się do obrączki i wysp [4]
        Zapach: Słodkie owoce, trochę kokosa, trochę karmelu. [4.5]
        Smak: Pełny, dominują słodkie owoce, w tle lekki kokos. Goryczka powyżej średniej, lekko ściągająca. [3.5]
        Wysycenie: Około średniej. Bez zarzutu. [4.5]
        Opakowanie: Typowe od Doctorów, mnie ono odpowiada. Komplet informacji, kapsel firmowy. [4.5]
        Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do: 17.01.2016

        Moja ocena: [4.025]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • Carlo22
          Senior
          • 05-2012
          • 182

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Barwa jasno miedziana, delikatnie zmętniona [4]
          Piana: Niska, dość słabo się utrzymująca [3]
          Zapach: Zdecydowany kokos, słodki i dość intensywny [4.5]
          Smak: Także zdecydowanie kokos, spora słodycz i średnia goryczka, pije się bardzo dobrze, jednak kilka mogłoby zamulić [4.5]
          Wysycenie: Całkiem dobre [4]
          Opakowanie: Bardzo ładne dobrze wykonane [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • melor
            Senior
            • 04-2006
            • 364

            #6
            aromat: w zapachu czuć tylko drożdże i alkohol. Po ogrzaniu się piwa alkohol wyraźniej wyczuwalny.
            kolor: bursztynowy, lekko mętny (na razie, bo na dnie butelki gruba warstwa osadu). Nie wiem czy podali pełny skład, ale to piwo jest za ciemne jak na sam tylko słód pale ale.
            piana: niestety znikoma
            smak: Strasznie słabo... smakuje jak mocny lager... żadnych aromatów (kokosowych tymbardziej) nie czuję. Goryczka... no jakaś tam jest ale w ogóle nie czuć chmielu. Nie jest zalegająca. W smaku to piwo jest raczej kwaśne, a nie gorzkie. No i w życiu bym nie powiedział że to 70 IBU. Nie wiem, czy powinienem na początku zmieszać ten osad z dna butelki, żeby coś poczuć, bo tam się kryje cały smak? Im dłuzej je pije, tym bardziej czuć nuty alkoholowe. Ohyda. Ale jakoś dopiłem do końca.
            3/10

            Miałem już nie kupować piw Doctora Brew, ale że nigdy nie próbowałem chmielu sorachi ace to postanowiłem spróbować jak smakuje i czym się wyróżnia. Niestety się zawiodłem. W mojej butelce żadnego kokosa nie było. W ogóle żadnych aromatów chmielowych nie czuć. Doctor Brew umie sprzedawać swoje piwa, w tym są dobrzy, szkoda tylko że robią taką kaszanę i sprzedają to za prawie 9 złotych.

            Comment

            • Chmielnicki
              Senior
              • 07-2012
              • 324

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi
              aromat: w zapachu czuć tylko drożdże i alkohol. Po ogrzaniu się piwa alkohol wyraźniej wyczuwalny.
              kolor: bursztynowy, lekko mętny (na razie, bo na dnie butelki gruba warstwa osadu). Nie wiem czy podali pełny skład, ale to piwo jest za ciemne jak na sam tylko słód pale ale.
              piana: niestety znikoma
              smak: Strasznie słabo... smakuje jak mocny lager... żadnych aromatów (kokosowych tymbardziej) nie czuję. Goryczka... no jakaś tam jest ale w ogóle nie czuć chmielu. Nie jest zalegająca. W smaku to piwo jest raczej kwaśne, a nie gorzkie. No i w życiu bym nie powiedział że to 70 IBU. Nie wiem, czy powinienem na początku zmieszać ten osad z dna butelki, żeby coś poczuć, bo tam się kryje cały smak? Im dłuzej je pije, tym bardziej czuć nuty alkoholowe. Ohyda. Ale jakoś dopiłem do końca.
              3/10

              Miałem już nie kupować piw Doctora Brew, ale że nigdy nie próbowałem chmielu sorachi ace to postanowiłem spróbować jak smakuje i czym się wyróżnia. Niestety się zawiodłem. W mojej butelce żadnego kokosa nie było. W ogóle żadnych aromatów chmielowych nie czuć. Doctor Brew umie sprzedawać swoje piwa, w tym są dobrzy, szkoda tylko że robią taką kaszanę i sprzedają to za prawie 9 złotych.
              Mam dokładnie odwrotne wrażenia. W żadnym piwie z Sorachi Ace kokos nie był tak intensywny, jak w tym. Specjalnie piłem przed nim i po nim dla porównania Kameleona z Piwowarowni (też single hop Sorachi Ace) i Sorachi Sess z HaandBryggeriet. Doctor Brew kładzie obydwa na łopatki.

              A co do samego Doctora Brew - coraz bardziej przekonuję się, że to mój ulubiony polski kraft, obok AleBrowaru, Artezana i Pracowni Piwa. W pierwszej trójce na pewno, miejsce na podium zapewnione. Potem PINTA i długo, długo nic.

              Comment

              • KDWG
                Senior
                • 03-2014
                • 143

                #8
                Zapach słodki, tropikalny, kokosowy. Żadnych wad nie pamiętam. Smakowo również piwo zaprezentowało się lepiej niż dobrze. Ta tropikalna, owocowa słodycz, wzmocniona kokosową nutą została świetnie skontrowana mocną (ale nie za mocną) goryczką. To moje pierwsze spotkanie z chmielem Sorachi Ace, całkiem zresztą udane. In minus na pewno piana - mała, znikająca w mgnieniu oka, śladów na szkle nie zostawiła. Coś jak jak coca cola.

                Etykieta przyciąga uwagę, piwo smakuje dobrze, więc wszystko w najlepszym porządku.

                Oceniać nie będę, bo piłem ja jakiś czas temu, a właśnie przypadkiem znalazłem karteczkę z notatkami . Warka? Z zapisków wynika, że 01.17.2016 r.
                So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                Comment

                • gauron
                  Junior
                  • 12-2015
                  • 26

                  #9
                  IBU: 71
                  opak.: butelka (niepast.)
                  data deg.: 2015-11-28#1
                  data przydatności: 2016-01-14
                  ocena: 3 – dobre
                  cena: 9,10 zł
                  miejsce: Piwny Kolektyw

                  opis:
                  zapach: wiórki kokosowe, l. słodki;
                  w smaku lekko tytoniowe;
                  goryczka: niska
                  http://fb.com/browarGauron

                  lista wszystkich degustacji

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn, opalizujący. [4.5]
                    Piana: Średnio obfita, opada do 0,5 cm kożucha, trochę zdobi szkło. [3.5]
                    Zapach: Ogólnie słodki, głównie coś w stylu pinacolady i owoce tropikalne, przyjemny ale brakuje tu jeszcze czegoś. [4]
                    Smak: Lekkie i gładkie, karmelowa słodowość na optymalnym poziomie jest zaznaczona ale nie przesadzona, podobnie jak w zapachu owoce tropikalne jednak już kokos nie jest tu tak zauważalny, goryczka wyrazista łodygowo-ziołowa jednak na 71 IBU mi to nie wygląda, może dlatego że jest bardzo szlachetna i mimo tego że lekko zalega to jest przyjemna. [4.5]
                    Wysycenie: Chyba lekko za niskie. [4]
                    Opakowanie: Niby nie jest jakieś brzydkie, zawiera wszystkie informacje a mimo wszystko szału nie robi. [4]
                    Uwagi: Solidne i ciekawe piwo, poszło bardzo szybko.

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • ardek
                      Member
                      • 07-2015
                      • 49

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Zmętnione złoto [4]
                      Piana: Obfita, średniopęcherzykowa [3.5]
                      Zapach: kokos, słonecznik (?!) [4]
                      Smak: kokos, słoneczni, lekko wyczuwalny alkohol, jasne słody, lekka słodycz, goryczka wysoka [4.5]
                      Wysycenie: Ok. [4.5]
                      Opakowanie: Estetyka+skład+kapsel [5]
                      Uwagi: Warka do 17.01.16r.

                      Moja ocena: [4.225]

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #12
                        Doctor Brew Sorachi Ace
                        Ekstrakt: 16%
                        ABV: 6.2%

                        Piana skąpa i znika szybko do krążka. Kolor brudno rdzawy, mętny z pływającymi farfoclami. Aromat słabo intensywny jest lekki kokos, cytrusy. Smak wyczuwalna słodowosc cytrusy, białe egzotyczne owoce. Goryczka średnia ku wysokiej. Piwo bez wad ale zwykłe do wypicia i zapomnienia.
                        Attached Files
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • PiVoSH92
                          Member
                          • 05-2015
                          • 82

                          #13
                          Warka do 7.04.16, ogromne farfocle syfu, z butelki kanaliza, w szkle dochodzi jeszcze szmata. Nawet nie piłem, bo sam zapach i wygląd odrzucał. Nie oceniam, bo odnoszę wrażenie, że mój sklep może mieć z tym coś wspólnego, ale to nie pierwszy raz, gdy piwo od Doktorków było w średnim stanie, z różnych źródeł.
                          Last edited by PiVoSH92; 27-02-2016, 01:13.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Zmętniony bursztyn, widoczne pływające farfocle. [3]
                            Piana: Niewysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa, szybko opada ładnie zdobi szkło [3]
                            Zapach: Lekko słodowo-karmelowy, umiarkowany aromat kokosa, odrobinę tropików i cytrusów, ogólnie mało intensywny aromat, przyjemny [3.5]
                            Smak: Średnia, lekko karmelowa słodowość, słodkawe, szczątkowa nuta kokosowa, dość dużo ciała, średnia ziołowo-grejpfrutowa goryczka, dość długa. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie - odopowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, lepsza od innych z Dr. Brew, pełny skład. [4]
                            Uwagi: Przeciętne piwo, całkiem pijalne, ale spodziewałem się więcej, aromat jest przyzwoity, ale bardzo słaby, w smaku trochę lepiej, ale bez zachwytu. Warka 25.05.2016 r.

                            Moja ocena: [3.5]

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              Kokos wyczuwalny, nawet widoczny na dnie butelki. Zebrał sie tego całkiem sporo
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎