Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podgórz, 652 m n.p.m.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Podgórz, 652 m n.p.m.

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • zohan666
    Senior
    • 11-2012
    • 259

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny/ciemno brunatny [5]
    Piana: Obfita i drobnopęcherzykowa. Do tej pory na PB tak ładnej nie widziałem [5]
    Zapach: Czekoladowo .. wędzony? To chyba utlenienie w kierunku rodzynek tak się objawiło. Chyba, że tam jest słód wędzony :P
    Średnio intensywny, przyjemny. [4.5]
    Smak: Dobre, ale bez charakteru/mało intensywne w smaku. Jest ułożone, alkoholu nie czuć, bardzo pijalne (minus). Aromaty jak w zapachu. Myślałem, że będzie lepiej. [3.5]
    Wysycenie: Odpowiednie [5]
    Opakowanie: Butelka bezzwrotna. [5]
    Uwagi: Wahałem się z oceną za smak, ale gdybym dał 4 to ocena ogólna byłaby wyższa niż moja ocena tego piwa.
    Dobry bałtyk, ale udane warki wielkiej trójcy (Komes, Ciechan i Warmiński) są po prostu lepsze.

    Moja ocena: [4.225]
    Last edited by zohan666; 02-12-2015, 19:57.

    Comment

    • Bolo88
      Member
      • 06-2014
      • 40

      #3
      Super balans 8% alk. Zapach i smak ok. ale bez fajerwerków.

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny z brązowymi refleksami pod światło [5]
        Piana: Beżowa, szybko opadła do minimalnej warstwy. [3.5]
        Zapach: Balans pomiędzy palonymi słodami: gorzka czekolada, kawa, suszone śliwki, troche sosu sojowego i słodyczy karmelowej. [5]
        Smak: Słodycz karmelowa, kontra suszona, wędzona śliwka, kawa, czekolada. Jest też słodkość od karmelu i likierowy posmak. Goryczka odczuwalna i nic ponadto. [3.5]
        Wysycenie: Niskie, za niskie. Jest efekt wodnistości. [3]
        Opakowanie: Proste ale ciekawe. brakuje pełniejszej informacji o samym składzie. [4]
        Uwagi: 17 złotych bez jednego grosza - trochę za drogo jak na tej klasy piwo.

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: Sycząca, szybko redukuje się do obwódki wokół szkła. [3.5]
          Zapach: Czekolada, marcepan, likier wiśniowy, nutka alkoholowa. Po ogrzaniu dochodzi sos sojowy. [4]
          Smak: Gęsty, gładki. Czekolada, wiśnie. Goryczka wysoka, palona. Alkohol dobrze przykryty, przyjemnie drapie podczas przełykania. [4.5]
          Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Jak zwykle 'specyficzna' etykieta. Niedokładny skład. [3.5]
          Uwagi: Warka 31.01.16 Bardzo dobry, ułożony, odleżakowany. Wersja z kranu wydawała mi się mniej alkoholowa. Piwo bardzo dobre ale chyba wolałbym kupić coś koncernowego za 8pln i potrzymać u siebie niż płacić 20pln za to że poleżał w browarze - różnica nie jest w moim odczuciu aż tak duża.

          Moja ocena: [4.175]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 03-01-2016, 18:15.

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            Podejrzewam, że Komes co by tyle poleżał byłby lepszy, ale nie mam siły woli by go tyle potrzymać.
            A Podgórz z kranu był bardzo zacny i rozwalił system.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dzoshu Wyświetlenie odpowiedzi
              [b] Piwo bardzo dobre ale chyba wolałbym kupić coś koncernowego za 8pln i potrzymać u siebie
              Za 8zł koncerniak ? gdzie takie drogie masowe portery można dostać ? :]
              dwa to tak, ale jeden ?

              Bo Kormoran czy Browar na jurze koncernem raczej nie jest :]

              pozdrawiam
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Za 8zł koncerniak ? gdzie takie drogie masowe portery można dostać ? :]
                dwa to tak, ale jeden ?

                Bo Kormoran czy Browar na jurze koncernem raczej nie jest :]

                pozdrawiam
                Może źle się wyraziłem. Coś 'nie kraftowego'

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Domyśliłem się :]
                  Dlatego właśnie tzw. kraftowcy nie są chętni do warzenia porterów b.
                  Dolniak, przez leżakowanie kosztuje więcej niż inny szybko rotujący styl, nie ma jakiejś bardzo szerokiej i maniakalnej grupy na tego typu piwa,. Do tego obecne na rynku nawet te "koncernoportery" są co najmniej porządne, a zdarzają się pyszne za te marne 4-7zł za 0,5l
                  Piwo raczej sezonowe oraz lekko niszowe w tej "popkraftorewolucjoniszy". itp.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • rgrzech
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 230

                    #10
                    Najlepsza w tym piwie jest jego aksamitnie gładka tekstura. Aromat jest bardzo poprawny, czysty, z nutą czekolady. Natomiast w smaku zachwyca gładkość, oraz intensywna nuta deserowej czekolady, doprawiona wanilią. Alkohol dobrze ułożony, nie narzuca się. Piwo jest bardzo okrągłe, eleganckie, długie leżakowanie w browarze zrobiło kawał świetnej roboty. Brawo dla piwowara, czekamy na kolejne tak doskonałe portery bałtyckie.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [4]
                      Piana: średnio wysoka, beżowa, drobno i średnio pęcherzykowa, niezbyt trwała. [3]
                      Zapach: średnio intensywny, przyjemny, palony słód, suszone owoce, ślikwi, porzeczki, czekolada i karmel. [4]
                      Smak: słodowa słodycz z lekką goryczką, karmel, suszone owoce, czekolada i lekko wyczuwalny alkohol. Piwo jest gładkie i trochę mało rozbudowane w smaku. [3.5]
                      Wysycenie: średnie. [5]
                      Opakowanie: kiepska etykieta, jakiś marny rysunek, mało informacji, goły kapsel. Najsłabszy element tego piwa. [2]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.65]

                      Comment

                      • Vortex
                        Senior
                        • 12-2011
                        • 153

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny/ewentualnie ciemno brunatny [4.5]
                        Piana: drobna; beżowa; lecz bardzo szybko się zredukowała. [3]
                        Zapach: przyjemne palone słody; delikatne nuty czekolady w tle; lecz nienachalne. [4]
                        Smak: pierwsze wrażenie: gładkość; aksamitność, a przez to dobra pijalność; alkohol wyczuwalny, ale w przyjemny sposób. Podobnie jak w zapachu dają się wyczuć nuty czekoladowe [4.5]
                        Wysycenie: w normie [4.5]
                        Opakowanie: etykieta ok; utrzymana w konwencji Podgórza. [4]
                        Uwagi: Nie jestem szczególnym miłośnikiem stylu, natomiast Podgórz zrobił naprawdę bardzo pijalny i solidny porter bałtycki; powstało dobrze ułożone piwo; po które chętnie sięgnę w przyszłości.

                        Moja ocena: [4.15]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny ale sprawia wrażenie czarno-popielatej [4]
                          Piana: mierna, podane z mała ilością, kożuszek w trakcie picia opadł do cienkiej obwódki wokół szkła [3]
                          Zapach: słaby ale odpowiedni, lekka paloność, kawa [3.5]
                          Smak: w miarę pełne i treściwe, w miarę gdyż momentami pełnia gdzieś uciekała, smak to treściwa, palona, kawowa leciutka goryczka, minimalne czekoladowe akcenty na solidnej słodowej bazie, całość bardzo dobrze zbalansowana [4.5]
                          Wysycenie: ciut za duzo [4.5]
                          Opakowanie: pokal w knajpie "no name", w knajpie knajpiane wafle, czy mogłem czegoś oczekiwać więcej? Tak, np firmowego szkła [4]
                          Uwagi: Najsmaczniejszy porter spośród pięciu innych pitych w dniu portera bałtyckiego

                          Moja ocena: [3.95]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarnobrązowy nieprzejrzysty. [4]
                            Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [4]
                            Zapach: Karmel, lekka kawa, może ślad płatków daleki..., suszone owoce, raczej śliwki. [4]
                            Smak: Suszone śliwki, karmel, nuty winne, wytrawny posmak popiołu lub ziemi. [4]
                            Wysycenie: Niskie. [4]
                            Opakowanie: Podany w "gołym" teku w pubie Artezana na Moniuszki. Tak se... [3]
                            Uwagi: Z jednej strony smaczny, mięsisty porter, mimo tych "marnych" 8%. Ale z drugiej jednak trochę brakowało mi - nie treści - ale "aksamitu"... .

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, aż wydaje się, że ma błysk. Piękny [5]
                              Piana: Niska, krótka, brązowa [3.5]
                              Zapach: Czekolada, orzech laskowy, śliwka, karmel, szczypta alkoholu. Dobry ale niezbyt intensywny, nie można się w nim zapaść i odpłynąć [4]
                              Smak: Czekoladki wiśniowe w likierze, palony słód. Pełne, ciężkie, momentami nawet zaklejające.

                              Ocenę ciągnę za uszy, jakbym nie znał/nie lubił browaru/człowieka to bym dał 3,5 [4]
                              Wysycenie: Niskie [3.5]
                              Opakowanie: No stylu etykiecie odmówić nie można, z pięknem jest różnie... [3.5]
                              Uwagi: Dobre, idealnie ułożone, z zaznaczoną palonością. Jednak i przy butelce, i przy lanym mocno zastanawiałem się jakbym ocenił nie wiedząc, że jest spod ręki Łukasza, którego twórczość cenię?

                              Cena na tyle wysoka, że nie polecam, nie zakręconym na punkcie bałtyków.

                              Moja ocena: [3.95]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎