Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie do waflarzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    Pytanie do waflarzy

    Od kilku miesięcy obserwuję dział kolekcjonerstwo aby rozwiać swoje wątpliwości, niestety do dziś się nie pojawił nikt kto to by wrzucił.
    Zostało to wydane jako naklejka ale z braku kleju trafiło do lokali jako podstawka. Średnica 110 mm, grubość 0,5 mm, cienka tektura jednostronnie lakierowana. Jak uważacie czy to traktować jako wafel czy naklejkę czyli wg. tego czym miało być pierwotnie czy wg. tego czym ostatecznie to zostało? Dodam, że nie wiem czy cały nakład był bez kleju i wylądował jako wafle.
    Attached Files
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy
  • sodom
    Senior
    • 12-2002
    • 351

    #2
    Jak można postawić na tym piwo, to podkładka. A jako naklejka, to gdzie miało zostać naklejone?

    Comment

    • Mafar
      Senior
      • 04-2003
      • 1262

      #3
      W Kompani Piwowarskiej zabrakło kleju ???
      Polakom gratulujemy Brackiego

      Gdy rozum śpi budzą się demony

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Piwo można postawić na podstawce, naklejce , kolanie, żeliwnym włazie do kanału burzowego czy po prostu kumplowi ot tak bez żadnej okazji bezinteresownie.
        Pytanie jest nie czym to miało być ale czym jest. W tym przypadku z opisu Twojego wynika że jest to podstawka bo pasuje i materiał i grubość i średnica. Jedynie to laminowanie nie pasuje do podstawki ale jak wiadomo nasi spece od projektowania przedmiotów NIEużytkowych już od dawna potrafią zrobić chłonące piwo podstawki z materiałów takich jak wspomniana powlekana tektura, metal, drewno laminowane itp.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • dzidek1960
          Senior
          • 01-2003
          • 1548

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sodom Wyświetlenie odpowiedzi
          A jako naklejka, to gdzie miało zostać naklejone?
          Nie mam pojęcia, może miało to być rozdawane jako wlepka kibicowska lub tym podobne. Wiem tylko od przedstawiciela, że on to rozdał w lokalach jako wafle.
          "Ma jednak kraj polski napój warzony
          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
          wybornym smakiem"
          Jan Długosz, Historie Piwne
          Moja strona www w początkowym okresie budowy

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Jeśli jako vlepka to pewnie tyły siedzeń w autobusach miejskich, szalety, przystanki autobusowe najlepiej w miejscach gdzie nie kibicuje się masowo Lechowi.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • gisou
              Senior
              • 05-2005
              • 230

              #7
              Jest w podstawkach już tyle dziwnych rzeczy, że jedna w tą czy w tamtą nie ma znaczenia.

              Comment

              • dzidek1960
                Senior
                • 01-2003
                • 1548

                #8
                Z rozmów jakie odbyłem podczas giełdy w Poznaniu z kilkoma waflarzami wypływa ogólny wniosek. Traktuj to jak chcesz ale dla mnie jest to podstawka. Tym samym ja ją tak będę traktował.
                "Ma jednak kraj polski napój warzony
                z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                wybornym smakiem"
                Jan Długosz, Historie Piwne
                Moja strona www w początkowym okresie budowy

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Nie zbieram podstawek z Poznania. Nie mam jej na handel/wymianę więc czy jest/będzie uznana za podstawkę czy nie, jest mi obojętne.
                  Z tego powodu obiektywnie zapytam dlaczego nie uznajesz jej za podstawkę ? To co sam napisałeś Dzidek w 1 poście a szczególnie w jego 2 zdaniu jednoznacznie określa ją jako podstawkę
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Piotr_M
                    Member
                    • 11-2005
                    • 42

                    #10
                    To nie jest podstawka i nigdy nią nie była. A dorabianie filozofii do każdego kawałka papieru jest już lekko męczące.Zdjęcie powinno zostać usunięte z galerii

                    Comment

                    • Mafar
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 1262

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotr_M Wyświetlenie odpowiedzi
                      To nie jest podstawka i nigdy nią nie była. A dorabianie filozofii do każdego kawałka papieru jest już lekko męczące.Zdjęcie powinno zostać usunięte z galerii
                      Nareszcie ktoś napisał coś mądrego.
                      Polakom gratulujemy Brackiego

                      Gdy rozum śpi budzą się demony

                      Comment

                      • dzidek1960
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1548

                        #12
                        Piotr_M i Mafar, ja nie dorabiam filozofii do kawałka papieru. W pierwszym poście napisałem to czego się dowiedziałem na temat tego "czegoś", było to w lokalach jako podstawka ale nie w takim celu zostało wyprodukowane. Prosiłem Was o komentarz na ten temat, odzew był niewielki. Zabrałem to z sobą na poznańską giełdę, wszyscy co mieli to w rękach orzekli że jest to jak najbardziej podstawka. Dopiero po tym dodałem do galerii. Nic nie robiłem na siłę, mogłem od razu wrzucić do galerii i udawać głupka, wszak widziałem je w knajpie. Nie mam nic przeciwko usunięciu lub przesunięciu tego do innego działu w kolekcjonerstwie. Ja w swojej kolekcji jednak pozostawię to jako wafel, wszak każdy może zbierać co chce i jak chce klasyfikować.
                        "Ma jednak kraj polski napój warzony
                        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                        wybornym smakiem"
                        Jan Długosz, Historie Piwne
                        Moja strona www w początkowym okresie budowy

                        Comment

                        • IX1
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 148

                          #13
                          Dzidek, masz tego więcej? Chętnie nabędę przez kupno lub wymianę.
                          Moje wafle: https://sites.google.com/view/polski...C5%82%C3%B3wna

                          Comment

                          • Piotr_M
                            Member
                            • 11-2005
                            • 42

                            #14
                            Ja dalej będę upierał się przy swoim że nie jest to podstawka. I nigdy nie zostało to COŚ wydane jako podstawka.Taką informację otrzymałem mailowo od dwóch osób z browaru w Poznaniu.

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #15
                              To nie pierwsza sytuacja, gdy kolekcjonerzy wiedzą lepiej od ogólnie rozumianego "browaru" czy dany przedmiot został wydany jako podstawka czy nie. Skoro nie zostało to coś wydane jako podstawka, to dyskusja powinna być bezprzedmiotowa.
                              Last edited by Rzeszowiak; 21-12-2015, 06:09.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎