Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Box Steam, Tunnel Vision

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Box Steam, Tunnel Vision

    Tunnel Vision to angielski bitter, uwarzony w założonym w 2004 roku browarze Box Steam. Mieści się on we wsi Holt w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Samo piwo nosi nazwę odnoszącą się do słynnego Box Tunnel na najsłynniejszej angielskiej trasie kolejowej Londyn - Bristol. Liczący niespełna 3km tunel, otwarty w 1841 roku, został zaprojektowany przez genialnego konstruktora Isambarda Kingdom Brunela, który, co ciekawe, został w 2002 roku w plebiscycie BBC wybrany drugim Brytyjczykiem wszech czasów, ustępując jedynie Churchillowi...
    Samo piwo ma skromne 4,2% alkoholu i skład podany w sposób podstawowy.

    Ciemnobursztynowa barwa, wpadająca w miedzianą. W pełni klarowna.
    Nietrwała piana, szybko opadająca do szumowiny, przez co trudno określić jej pokrój. Posiada pewną tendencję do oblepiania szkła.
    Aromat jednostronny, wybitnie karmelowy. Gdzieś tam w tle delikatne słodkawe, owocowce nastroje i ciut wyraźniejsza chlebowa ziarnistość.
    Smak jeszcze bardziej skromny. Lekko kwaskowe i karmelowe nuty z nieznacznym chlebowym odcieniem. Nieco chmielowej ziemistości, cień słodkich owoców. Blada, trochę orzechowa goryczka. Wszystko mętne, przepłukane.
    Wysycenie niskie. Piwo jest bardzo płaskie w odbiorze.
    Na półlitrowej butelce dosyć nudna etykieta, w stylu innych produkcji browaru. Czarny kapsel.

    Bezbarwny bitter klasy B. Jedynym plusem jest niska zawartość alkoholu, co może usprawiedliwiać jego konsumpcję w ilości większej niż jedno w towarzystwie znajomych w pubie. Ale tylko w przypadku wyjątkowo interesującej dyskusji. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    #2
    Ja mój tunel wypiłem w wersji dla Lidl UK.

    Piana - średnia, na dłużej cienka warstewka. Jest trochę lacingu.
    Barwa - ciemniejszy bursztyn.
    Gaz - średni.
    Aromat - owoce suszone i ejlowe, jakby orzechowość.
    Smak - lekko słodkawe, mała goryczka z kierunku zioła, łodygi i trawa. Jest trochę drewniane.

    Ogólnie piwo raczej zwyczajne w klimatach wyspiarskich.
    Attached Files

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      Zmiana graficzna... smak i parametry pozostałe podobne raczej...
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎