Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, American Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, American Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno żółty [4]
    Piana: drobna, lekkie ecru, dośc mocna, długo się utrzymuje, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [4]
    Zapach: owocowo-słodowy [3.5]
    Smak: w miarę pełne, treściwe, dominuje niestety zbyt ostra i mocna goryczka, bardziej trawiasta, dopiero gdzieś w tle na końcu języka lekkie słodowe smaki i owoce, na dłuższą metę ta goryczka stawała się męcząca [3]
    Wysycenie: trochę za duże, bąbelki zbyt mocno kłuły język [4]
    Opakowanie: etykieta charakterystyczna dla browaru, firmowy kapsel [4.5]
    Uwagi: Wypiłem, z dość średnią przyjemnością ale drugiego już nie dałbym rady

    Moja ocena: [3.45]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, prawie klarowne, [4.5]
      Piana: Pęcherzyki średnie, piana trzyma się dosyć długo i zostawia sporo znaków na szkle. [4]
      Zapach: Wyłącznie trawa, nic więcej nie czuję. I to taka z mazurskiej łąki, a nie amerykańskiej. [4.5]
      Smak: Zaskakująco słodkie, ale na szczęście nie mdlące i bez karmelu. Goryczka średnia, poziom 40 IBU jakby lekko zawyżony i jest bardziej złożona niż trawiasty aromat. W smaku dochodzi pomelo i słodki grejpfrut, a po jakimś czasie również lekko pikantne zioła. [4]
      Wysycenie: Za niskie jak na to piwo. [3]
      Opakowanie: Bardzo ładna etykieta i firmowy kapsel. Skład jest pełny. [4.5]
      Uwagi: Bardzo smaczny lager, aż się nie chce wierzyć, że w składzie jest Amarillo.
      Warka 22.10.2016.

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, zamglony. [4.5]
        Piana: wysoka, średniopęcherzykowa, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
        Zapach: średnio intensywny, trawiasto-ziołowy i delikatnie owocowy. [4]
        Smak: ziołowy, lekko owocowy, średnia goryczka, dość przyjemna. Niezłe piwo, jak dla mnie trochę przeszkadzają te ziołowo-trawiaste posmaki. [3.5]
        Wysycenie: średnie. [4]
        Opakowanie: ładna etykieta i firmowy kapsel,podany pełny skład. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Podzielam zdanie, że goryczka w tym piwie jest dość męcząca, nie wyczuwam nut owocowych, może w zapachu - wespół z tymi ziołowo-trawiastymi akcentami, które smakowo też zagłuszają inne walory. Jak najbardziej do wypicia (jedno). Solidna czwórka.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎