Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Dziedzictwo Iunga

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Dziedzictwo Iunga

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, lekko błyszczący, delikatne zmętnienie. [4]
    Piana: Po nalaniu wysoka, bardzo powoli opada i trwale trzyma się ścianki szkła. [4.5]
    Zapach: Dosyć złożony. Na początku słodki, nawet miodowy i trochę kwiatowy. Z czasem dochodzi trawa i owoce tropikalne. Sosna delikatna, cytrusów brak, no może trochę czuć aromat słodkiej pomarańczy. [4]
    Smak: Słodkawe, lekko karmelowe i odrobinę za ciężkie. Goryczka średnia, przytłoczona słodem, ale odczuwalna w postaci cytrusów, trawy i kwiatowych płatków. Pod koniec pije się lepiej, zaczyna orzeźwiać. [3.5]
    Wysycenie: Niskie, pasuje do smaku. [4]
    Opakowanie: Niezbyt przemawiają do mnie te liczne miniaturkowe grafiki. Jedna z nich niepokojąco przypomina swastykę, ktoś może się przyczepić. Prawie pełny skład, kapsel perunowy. [3]
    Uwagi: Dobre piwo, niezbyt drogie ( lekko ponad 7 zł), z pewnością jeszcze kupię.
    Warka 13.06.2016.

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Dość przyzwoite piwo, typowe w tym sensie, że wyczuwalne są dość agresywne nuty słodowe łagodne tylko w zapachu, w smaku, jako się rzekło, znacznie bardziej intensywne, jak w wielu piwach chmielonych polskimi odmianami i są one równoważone równie agresywną goryczką (nazwałbym to wrażenie" gorzką landrynką").
      Dla zwolenników stylu.
      Nie ma się specjalnie do czego przyczepić.

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy, piwo dość mętne [4]
        Piana: Niska, drobno i średniopęcherzykowa, raczej za bardzo nie osiada na ściankach [4]
        Zapach: Przyjemne nuty lekko iglaste, delikatnie ziołowo-cytrusowe, lekka landrynka, zapach przyjemny, aczkolwiek mógłby być nieco bardziej intensywny [4]
        Smak: Przyjemne w odbiorze Pale Ale, doskonale wpisuje się w ramy stylu, jest dość wytrawne, w smaku przede wszystkim nuty chmielowe, wyraźna, niezalegająca ziołowa goryczka, przyjemne smaki "iglaste" oraz cytrusowe, lekka podbudowa słodowa. Piwo jest orzeźwiające i dobrze pijalne, w bardzo przyjemny sposób pokazuje możliwości Iungi. [4]
        Wysycenie: Na średnim poziomie, wzmacnia pijalność. [4.5]
        Opakowanie: Odpowiada mi ta koncepcja etykiety, ładna i czytelna, wyróżnia się na półce, od razu wiadomo o co chodzi [4.5]
        Uwagi: Wydaje mi się, że serie piw opartych na polskich chmielach wypracowały już pewien charakterystyczny styl, odrębny od chmieli z USA, Nowego Świata, czy Wysp. I jak dotąd, całkiem mi te akcenty odpowiadają

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
          Piana: Średnia, dość długo się utrzymuje. [4]
          Zapach: Ładny, susz, cytrusy, kwiaty. [4.5]
          Smak: Słodowy, susz kwiatowy, cytrusowo-trawiasta chmielowość, korzenno-cytrusowa goryczka, średnia/niska, lekko ściągająca. [4]
          Wysycenie: Niskie. [4.5]
          Opakowanie: Ładne, wyróżnia się, kapsel firmowy. [4.5]
          Uwagi: Smaczne, lekkie piwo, pachnie jak Plony z Kormorana, smak trochę zbyt zdominowany przez goryczkę, ale nie aż tak jak w Puławskim. W smaku wyraźne cytrusowe i trawiaste, "zielone" nuty. Zmniejszyć chmielenie na goryczkę i będzie super.

          Moja ocena: [4.25]

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zamglony bursztyn [4]
            Piana: Średnia obfitość i trwałość, biała, średnie pęcherzykie, delikatny lacing. [3.5]
            Zapach: Słodowy, ziołowy, delikatny miód, landrynka, średnio intensywny, nawet ciekawy. [4]
            Smak: Lekko wodniste, ziołowe, landrynki(trochę przypomina czerwone słody),lekki karmel, niska goryczka. [3]
            Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Całkiem ładne opakowanie, czytelne, niepełny skład. [4]
            Uwagi: Przeciętne piwo, trochę brakowało ciała i goryczki. Drugie piwo z serii "dziedzictwo" na którym, się trochę zawiodłem.

            Moja ocena: [3.575]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowy, średnia mętność [4]
              Piana: Nie za obfita, po nalaniu taka na 1 cm. Potem powoli się kurczy. Oblepia szkło [3]
              Zapach: Czuć owoce tropikalne, troszkę mniej cytrusów. Delikatna nutka pomarańczowa rzeczywiście obecna. Klimatów żywiczno-leśnych nie stwierdziłem. Po otwarciu butelki zapach dość intensywny, ale potem, już po nalaniu i przy konsumowaniu, zdecydowanie za mało się odzywa, co obniża ocenę. [3.5]
              Smak: Nawet niezłe. Średnio głęboka goryczka, grejpfrutowo-ziołowa, dość długa. Do tego lekki karmel. Ciało słodowe dość pełne, są owoce, jest też lekki cytrusowy kwasek. Piwo nie zachwyca jakoś spektakularnie, ale pije się całkiem przyjemnie. Solidne pale ale. [4]
              Wysycenie: Średnie w kierunku do niskiego [4.5]
              Opakowanie: Szału nie ma. Perunowa klasyka. Sporo info, ale graficznie dość ubogo i prosto [3.5]
              Uwagi: Data: 13.06.2016
              Spróbować warto raczej, ale nie widzę powodów, żeby powtarzać. Znam lepsze i tańsze tego typu piwa

              Moja ocena: [3.725]
              Last edited by chechaouen; 24-12-2015, 23:23.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty. [4]
                Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4.5]
                Zapach: Dość delikatny. Słód palony i ślad chmielu. [3.5]
                Smak: Goryczka, taka orzechowa, lekko palona. Daleki posmak ziół i chyba owoców... [4]
                Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                Opakowanie: Kapsel browaru, elegancka eta w serii. Podoba mi się. [4.5]
                Uwagi: Świetny pomysł na serię piwną, choć mój mały rozumek zbyt mało niuansów wyczuwa .

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎