Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Browary Nyskie]Ale Nysa! New Zeland IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Browary Nyskie]Ale Nysa! New Zeland IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowe, raczej klarowne. [5]
    Piana: Nie za wysoka i niezbyt trwała. Drobna, zostawia ładną koronkę na ściankach. [3]
    Zapach: Dominuje aromat skórki pieczywa, delikatnej siarki i słodu. Nowofalowych, chmielowych aromatów prawie nie czuć. [3]
    Smak: Wyraźny smak słodowy, tylko częściowo skontrowany przez niewysoką goryczkę. Po przełknięciu pozostaje w ustach posmak kojarzący się z miętą, ale także drugi, przywołujący na myśl przypalony chleb. Głównym problemem tego piwa jest brak wyraźnego, chmielowego profilu. Piwo jest jak najbardziej zdatne do picia i na swój sposób nawet smaczne, ale nie przypomina swoim smakiem tego, czego można oczekiwać od stylu IPA. Brakuje goryczki, rześkości. Pije się beznamiętnie. [3]
    Wysycenie: Nieco wyższe by nie zaszkodziło. [4.5]
    Opakowanie: Mało ciekawa etykieta i dziwna informacja dotycząca "odpowiedniego szkła" i "odpowiedniej temperatury". Wprawdzie na etykiecie jest też piktogram informujący o optymalnej temperaturze, ale czy zamiast pisać w takim razie na etykiecie o "odpowiedniej" temperaturze, nie lepiej od razu ją podać? No i nie ma więcej informacji, czym jest "odpowiednie szkło". Za to skład bardzo dokładny, co się zawsze ceni. [3.5]
    Uwagi: Może trochę zbyt surowo oceniłem to piwo, gdyż nie było ono złe i wypite zostało z jako-taką przyjemnością, ale napis "IPA" na etykiecie spowodował, że oczekiwałem czegoś innego.

    Moja ocena: [3.2]

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎