Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Braniewo, Braniewo chmielone na zimno

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Braniewo, Braniewo chmielone na zimno

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
    Piana: Śnieżna, pęcherzyki zbyt grube. Piana świetnie zaznacza swój ślad na szkle. [4]
    Zapach: Wybitnie ziołowy, trochę trawy i jakiegoś zielska. Wszystko naturalne, jest trochę diacetylu. [4]
    Smak: Goryczka rozczarowuje, jest lekka, a zapach zapowiadał co innego.
    Znów zioła i napój z dodatkiem trawy. Słód we właściwej proporcji. Pod koniec picia mdli. [3]
    Wysycenie: Za duże. [2.5]
    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta. Nie przeszkadza bełkot o najczystszym powietrzu w kraju. Ja myślę, że na Mazurach jest czystsze powietrze niż na Warmii. Wyraźnie pokazane szyszki na etykiecie. Na kontrze info o potrójnym chmieleniu. W składzie trzy chmiele: Magnum, Perle i Spalter Select. Bardzo ładny kapsel. [4]
    Uwagi: Dobre piwo, lepsze od piw unijnych, tylko szkoda, że zbyt płaskie w smaku. Warka do 08.08.2016.

    Moja ocena: [3.55]

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
      lepsze od piw unijnych]
      I ty też Brutusie?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, dość jasny, klarowny. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [3.5]
        Zapach: No, chmiel zdecydowanie i tło słodowe, delikatne. [4]
        Smak: Goryczka, posmak chlebowy, dalekie echo owoców i słodu. [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Ładny kapsel browaru, czytelna, starannie zaprojektowana etykieta. W tej kategorii cenowej - bardzo w porządku. [4]
        Uwagi: Fajne, dość treściwe piwo do picia (sesyjne ). Może zbyt mało rewolucyjne...
        W moim wiejskim sklepie za PLN 3,15 - można? Można.

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • fws
          Junior
          • 05-2006
          • 2

          #5
          Lekkie, ale w zapachu i smaku bardzo czuć świeży chmiel, trochę jakby ktoś wręcz zerwał, roztarł i wrzucił szyszki do butelki.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            Piana: Biała, średnie i wielkie pęcherzyki. Szybko opada, ale coś tam zdobi szkło
            Zapach: słodowo lekko chmielowe, czyli są leciutkie zioła i kwiaty. Bez szaleństwa, ale różni się od tatrotyskiego

            Smak: słodowe, pustawe, lekko goryczkowe. Zostaje tzw. trampek w paszczy. Ledwo zmogłem do końca. Lepsze od tysko harnasia, ale za 2,69zł "to jaki se wybór"

            Wysycenie: Średnie
            Opakowanie: niezłe, rzuca się w oczy

            Uwagi: warka 09.08.2016/L.5.2. 18:01
            2,69zł
            butelka bez kaucji
            Takie bylejakie piwo, ale odrobinę lepsze niż masówka koncernowa.
            Nie powtórzę
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: klasyczny dla gatunku, złocisty [4.5]
              Piana: biała, drobna, opada szybko do krzaczków na piwie [3]
              Zapach: słodowy-chmielowy z domieszka instalacji [2.5]
              Smak: dośę wodniste, goryczka, lekko ziemista, dobrze wyczuwalna słodowa podstawa, momentami wydaje się w kącikach ust zbyt słodkawe [2.5]
              Wysycenie: jak dla mnie trochę za dużo [3.5]
              Opakowanie: etykieta przeciętna, firmowy kapsel [4]
              Uwagi: Przeciętne piwo, może być na szybkie ugaszenie pragnienia w lato

              Moja ocena: [2.775]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Treściwe, z wyraźnym aromatem chmielowym i niezbyt wysoką goryczką. Trochę przypomina mi dobre warki jabłonowskiego Pilsa.

                Za 2,29 zł śmiało można brać kratę i zapraszać kolegów na działkę. Jak przyniosą karkówkę to jesteśmy finansowo na plus a wstydu sobie nie przyniesiemy

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: żółto-złoty, dość jasny, klarowny [5]
                  Piana: wysoka, biała, z czasem coraz bardziej gruboziarnista z wielkimi bąblami, w miarę trwała, oblepia szkło [4]
                  Zapach: słodowy, trawiasto-lekko owocowe nuty odchmielowe, wyraźny akcent rurowy w tle [2]
                  Smak: słodowy, nieźle zbalansowany z lekką tępawą goryczką, podwyższona kwasowość [3.5]
                  Wysycenie: średnio-wysokie, odpowiednie [4.5]
                  Opakowanie: butelka bezzwrotna brązowa, kapsel dedykowany, biało-zielona etykieta z szyszkami chmielu, brak ekstraktu, składniki bez drożdży, ale z odmianami chmielu i jęczmieniem niesłodowanym; chwalą się chmieleniem na zimno [3.5]
                  Uwagi: Do 10.10.2016. Gdyby nie zapach byłby to całkiem solidny, fajnie chmielony pils.

                  Moja ocena: [3.15]

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złocisty, klarowny, klasyka gatunku [5]
                    Piana: Średnia, duże bąble, szybko opada. Próbuje się zatrzymać na szkle. [3]
                    Zapach: Nic ciekawego, ale nie odrzuca. Słodowo-chmielowy. Nie jest specjalnie intensywny. [3]
                    Smak: Słabo. Goryczka niska, piwo puste, dziwnie słodkawe. Nie smakowało. [2]
                    Wysycenie: Średnie, w kierunku wysokiego. [4]
                    Opakowanie: Kompletu informacji nie ma, ale sporo podali. Ładny kapsel. [4]
                    Uwagi: Warka: 10/10/2016
                    Nie spodziewałem się wiele, ale i tak jestem zawiedziony.
                    Nie wykluczam, że jest lepsze od Harnasia czy tym podobnych specyfików. Ale nie smakowało mi.
                    Spróbowałem, nie wrócę do tego piwa.

                    Moja ocena: [2.8]

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłote, klarowne. [4.5]
                      Piana: Niska i nietrwała. [2.5]
                      Zapach: Aromat zadziwiająco miodowy (?), nieco ziołowy oraz słodowy. [3]
                      Smak: Nie wiem, czy to kwestia utlenienia, czy czegoś innego, ale piwo jest bardzo słodkie w taki nieprzyjemny, miodowo-landrynkowy sposób; poza tym przebija się jakaś niekoniecznie przyjemna goryczka. Posmak chmielowy. Przy przełykaniu kwasek. Całość dosyć wodnista. [2.5]
                      Wysycenie: Jak na tak wodniste piwo, to nawet za niskie. [4.5]
                      Opakowanie: Całkiem ładne, chociaż bez fajerwerków. Skład i miejsce uwarzenia podano. [4]
                      Uwagi: Mnie słodycz strasznie zmęczyła. Nie jestem taki pewien, czy na pewno jest lepsze, niż piwa unijne...

                      Moja ocena: [2.95]

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoty, klarowny. [5]
                        Piana: średniowysoka, drobna, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [3.5]
                        Zapach: średnio intensywny, słodowy i lekko trawiasty. [2.5]
                        Smak: nieciekawy, słodowy, słodkawy z niewielka goryczką. Piwo nieco wodniste [2.5]
                        Wysycenie: średnie. [4.5]
                        Opakowanie: etykieta nieźle wygląda, ładny kapsel, niepełny skład. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.875]

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          Trochu jakby mocniej tym chmielem czuć niż w zwykłym Baraniewie, ale też nie za mocno. Nie przyłożyłem się do degustacji, bo na szybkiego prosto z puszki poszło do koszenia, ale jak znajdę gdzieś to raczej kupię do porządnego spróbowania.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • SeeJay
                            Senior
                            • 04-2016
                            • 239

                            #14
                            Warka 31.03.2018 ma jak na tego typu piwo może i krótką, ale jednak mocną goryczkę.
                            Za 2 złote i 19 groszy jak najbardziej polecam jeśli komuś nie przeszkadza delikatny, jednak ulatniający się z upływem picia skunks. Ba, nawet do "trójki" całkiem solidna opcja.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎