Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PTC: Portery lista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    #46
    breslauer napisał(a)
    Poza tym, o ile dobrze sobie przypominam, to rybak zniknął już z grafiki etykiet i puszek.
    Za to na kapslu się utrzymał.

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #47
      breslauer napisał(a)
      Z odczytania napisów.
      Zarówno na puszkach, jak i butelkach portera elbląskiego, które miałem okazję oglądać we Wrocławiu w różnych sklepach jak wół było napisane: warzone i rozlewane przez Browar Żywiec S.A., Żywiec ul. Browarna ileś tam (nie pamiętam dokładnego adresu). Poza tym, o ile dobrze sobie przypominam, to rybak zniknął już z grafiki etykiet i puszek.
      Rybak nie zniknął, wciąż jest. Bodaj tydzień temu kupiłem Portera w flaszce 0,5 z Rybakiem i napisem na kontrze:"Warzone i rozlewane w: BROWARY Żywiec S.A., ul. Browarna Żywiec".
      Last edited by iommi; 13-11-2003, 16:12.
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #48
        aż sam musiałem sprawdzić kontrę i widzę co jest napisane: Warzone i rozlewane w Browary Żywiec...na etykiecie i kapslu rybak, dla mnie jest to bezdyskusyjnie porter elbląski
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #49
          Wiecie co, koledzy, głowy Wam za to nie dam, ale wydaje mi się, że jak 2-3 miesiące temu oglądałem we Wrocławiu elbląskiego portera, to nie było na nim rybaka, a i było "Browar Żywiec". Ale, jak mówiłem to było kilka miesięcy temu, więc stuprocentowej pewności nie mam ... Pamiętam moją reakcję, bo uśmiałem się nieżle, jak zobaczyłem, że z dawnego elbląskiego portera zostały już tylko kolory i krój czcionki na etykiecie. Sprawdzę przy okazji.

          Comment

          • nikita_banita
            Senior
            • 06-2003
            • 1363

            #50
            Odp: Portery

            PORTER napisał(a)
            Niestety wiem to prosto z browaru w Dojlidach, Portera już nie produkują bo zajmował miejsce w leżakowni
            Jak pisałem już w innym miejscu: porter dojlidzki jeszcze jest, ale są to już ostatnie zapasy owego nektaru. W sklepie jak się pojawia to flaszki są b. zakurzone i zawsze mam wrażenie, że porter jest po terminie... Już czas za przykładem Zythuma zakupić pełną skrzynię i zachomikować ją w przytulnej, chłodnej piwniczce na jeszcze cięższe dla porterów czasy...

            Comment

            • Cocobango
              Senior
              • 04-2002
              • 818

              #51
              ART napisał(a)
              faktycznie, stoi jak byk, ehm żubr.
              ...no co ty żubr występuje w puszczy.
              Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
              Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
              HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

              Comment

              • nikita_banita
                Senior
                • 06-2003
                • 1363

                #52
                I tak niepostrzeżenie minął nam niemal rok. Trochę się na rynku porobiło, więc należy listę uaktualnić. Obecni:

                1. Porter łódzki
                2. Porter Nakło
                3. Porter żywiecki 0,33l - z Żywca (?)
                4. Porter witnicki
                5. Porter Strzelec

                i z nowych, które pojawiły się na rynku w tym roku:

                6. Porter żywiecki 0,5l - z Cieszyna (prawdopodobnie to ten sam
                porter co w butelkach 0,33l, ale na rynku są oba więc na liście
                też niech będą oba)
                7. Porter BROK-a
                8. Porter z Ciechanowa.

                Nie wiem co się dzieje z porterkiem elbląskim, więc go nie dodaję do listy. Nie ma już wśród nas porterów: dojlidzkiego , królewskiego z Warszawy i z Rakszawy , imbirowego z Somy ... Rok przyniósł nam wiele zmian i rozczarowań, a historia browarnictwa polskiego porterem jak kołem się toczy - wszak portery są jak koła milowe w naszej piwnej rzeczywistości.

                Comment

                • nikita_banita
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 1363

                  #53
                  nikita_banita napisał(a)
                  koła milowe
                  Oczywiście chodziło mi o kamienie milowe.

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4994

                    #54
                    nikita_banita napisał(a)


                    Nie wiem co się dzieje z porterkiem elbląskim
                    Jest wciąż na rynku, choć na kontretykiecie jest już tylko Grupa Żywiec.

                    P.S.
                    W październiku Krajan rozleje kolejną partię Portera
                    Last edited by Latarnik; 10-10-2004, 19:27.
                    5400 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #55
                      nikita_banita napisał(a)
                      Nie ma już wśród nas porterów: dojlidzkiego , królewskiego z Warszawy i z Rakszawy
                      noo, co jak co ale sprytni porter królewski mogą jeszcze dostać, póki co istnieje na rynku
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • peter_1000
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 583

                        #56
                        nikita_banita napisał(a)
                        Porter żywiecki 0,5l - z Cieszyna (prawdopodobnie to ten sam
                        porter co w butelkach 0,33l, ale na rynku są oba więc na liście
                        też niech będą oba)
                        Dzisiaj w Albercie oglądałem sobie kontrę Portera Żywieckiego w butelce 0,33 i jako miejsce produkcji zaznaczony był Cieszyn. Czy możliwe że w Żywcu portera już nie warzą?
                        Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                        Comment

                        • Grudek10
                          Member
                          • 08-2003
                          • 59

                          #57
                          becik napisał(a)
                          noo, co jak co ale sprytni porter królewski mogą jeszcze dostać, póki co istnieje na rynku
                          Tak, w ubiegły czwartek widziano go np w sklepiku spożywczym w okolicach Marszałkowska- Wawelska w cenie 4,30 złotych+ butelka.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #58
                            chyba na głowę poupadali
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • jerzy
                              piwoholik
                              • 10-2001
                              • 4705

                              #59
                              Czemu?
                              Zobaczysz - już za parę, parenaście miesięcy będziesz chciał dać za tego portera znacznie więcej - byle by się go jeszcze raz napić...
                              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #60
                                Grudek10 napisał(a)
                                Tak, w ubiegły czwartek widziano go np w sklepiku spożywczym w okolicach Marszałkowska- Wawelska w cenie 4,30 złotych+ butelka.
                                Ostatnio kupowałem jeszcze po 3 zł,
                                Jesli będzie gdzieś do dostania po 21 listopada (termin przydatnośći do spozycia ostatniej partii) to ceny napewno spadną gdyz będzie już przeterminowany, o ile jeszcze będzie
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎