Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wold Top, Wold Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Wold Top, Wold Gold

    Wold Top Brewery to przedsięwzięcie założone w 2003 roku przez małżeństwo Mellorów. Mikrobrowar warzący raczej tradycyjne angielskie style mieści się w hrabstwie Yorkshire we wsi Wold Newton w północnej Anglii, znanej z upadku 25-kilogramowego meteorytu pod koniec XVIII wieku, co upamiętniono od razu stosownym pomnikiem, stojącym zresztą do dziś. Sam browar został zaś sprytnie nazwany, albowiem od razu budzi skojarzenia z oczywistą zbitką słów słów World Top
    Wold Gold (kolejne genialne skojarzenie ) to blonde ale nagradzane, jak się chwali producent, na kilku lokalnych i nie tylko konkursach piwnych. Ma 4,8% alkoholu i do jego produkcji wykorzystano zboże z lokalnych upraw, a także chmiele Goldings i Styrian.

    Ciemnozłota barwa, z lekkim pomarańczowym akcentem. Całkowicie klarowna.
    Niska piana koloru złamanej bieli. Osiada do trwałej, zwartej szumowiny, z niedużą tendencja do oklejania szklanki.
    W zapachu wyczuwalny trawiasty chmiel oraz kwiatowe i perfumowe estry. Dalej mamy słodową ziarnistość. Całkiem pełny aromat.
    Smak ze sporą obecnością goryczki. Wyraźnej, trawiastej, ziołowej, ale nie gryzącej. Gdzieś w tle pojawiają się cytrusowe, owocowe klimaty i lekki kwasek. Słodowość mocno schowana, obecna pod postacią subtelnych ziarnistych nut.
    Nagazowanie umiarkowane, ale dające się odczuć w ustach.
    Butelka z samoprzylepną "farmerską" etykietą w brązowo-żółtym klimacie i w graficznej konwencji innych piw browaru. Ciekawa. Kapsel ze stylizowaną nazwą browaru.

    Fajne piwo samo w sobie. Jeśli się dodatkowo weźmie pod uwagę dość nudny i mało wyrazisty styl blond ale, to Wold Gold faktycznie jest złotem. Wyraziste, aromatyczne a jednocześnie lekkie. Do przyjemnej sesyjnej konsumpcji. 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6114

    #2
    No to ja też wypije sobie to piwko...

    Barwa - żółto złota, jasny bursztyn.
    Piana - startowa większa a potem cienka dziurawa warstewka.
    Lacing - jest trochę ale nie za specjalny.
    Gaz - nie za duży.
    Aromat - przyjemny lekki DMS. Mięsko i żółty serek... chciało by się przegryźć.
    Smak - goryczka lekka i mini ściągająca... posmaki jedzenia... a nawet pizza !?

    Jestem zaskoczony... całkiem to fajne

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎