Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Modern Drinking

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #16
    Dla mnie, jest to jedno z najlepszych piw, które pojawiło się na polskim rynku od wielu lat!
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • kaczka116
      Senior
      • 10-2015
      • 1350

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, lekko metne [4.5]
      Piana: Dlugo sie utrzymuje, ladny lejsing [4.5]
      Zapach: Duzo cytrusow, cos wspanialego [4.5]
      Smak: Cytrusy, w tle moze gdzies mango, ladna goryczka [5]
      Wysycenie: Srednie [4.5]
      Opakowanie: Jak dlugo zanim to piwo wysszlo nie moglem sie przekonac do etykiety, tak trzymajac w reku to piwo, ona do mnie przemowila na poczatku nazwa piwa i etykieta kojarzyla mi sie (i chyba prawidlowo) z Modern Talking. jak zwykle Pinta dokladny opis, ladna historyjka, firmowy kapsel. Na plus. [4.5]
      Uwagi: Jedno z najlepszych premier 2015 Pinty, obok Rajs z rajs i chyba I'm so horny (tak wiem, to byly Pinty miesiaca) najlepsze jakie pilem. Pieknie nachmielone Mosaikiem. Uwielbiam IPA, a w szczegolnosci, kiedy goryczka Cie zaskakuje, a tutaj mnie zaskoczyla pozytywnie

      ps. wyciagniete stare zapiski degustacyjne

      Moja ocena: [4.7]
      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
      Untappd

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, zamglony. [4.5]
        Piana: średnio wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
        Zapach: średnio intensywny, owoce tropikalne, cytrusy, lekka nafta i lekka słodowość. [4]
        Smak: chmielowo-słodowy, owocowy, dobrze zbalansowany. Goryczka jest średnio mocna, lekko zalegająca ale przyjemna w piciu. Piwo jest dobrze pijalne i smaczne. [4]
        Wysycenie: średnie. [5]
        Opakowanie: prosta, dość ładna etykieta, mnóstwo informacji, firmowy kapsel. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.075]

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #19
          Zarzecze: [Pinta] Modern Drinking
          Ekstrakt: 15.5% wag. | Alkohol: 6.4% obj. / 4.8% wag.

          Piana obfita trwała zdobi szkło. kolor złoty zmętniony. Aromat cytrusy, lekki diacetyl. Smak, jest zbożowa słodowośc i amerykańskie chmielenie, białe owoce, cytrusy, trochę łodygowe. Goryczka wyraźna średnia do wysokiej lekko zalegająca. Piwo lekkie, pijalne proste i dobre, przypomina warki domowe, bez zachwytu.
          Attached Files
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbata z cytryną. Jeśli zamglone to minimalnie. [4.5]
            Piana: Drobna, puszysta, dość trwała, osadza się na szkle. [4]
            Zapach: Mango intensive. Dalej marakuja, trochę grapefruita i lekko żywica. Piszecie, że nafta? Pewnie trochę też, ale ten aromat to jest jednak zdecydowanie w kierunku multiwitaminy. Przyjemny, naprawdę intensywny. [4.5]
            Smak: Wytrawne, bardzo gładkie. Przyjemna goryczka, taka grapefruitowa, ładnie zaznaczona i nie powiedziałbym, że zalegająca. Ale czy rzeczywiście to piwo ma 70 IBU? Jak dla mnie mogłoby być bardziej goryczkowe
            Lekko się pije, alkohol kompletnie niewyczuwalny. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, chyba nieco za wysokie. [4]
            Opakowanie: Jak zawsze w przypadku Pinty komplet informacji. Etykieta mnie nie zachwyciła, ale to detal. [5]
            Uwagi: Warka: 30/05/2016
            No, jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się, że to piwo jest aż tak dobre.
            Brawo Pinta.

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złociste, dosyć klarowne. [4.5]
              Piana: Obfita, trwała, drobna. [4.5]
              Zapach: Bardzo intensywny, cytrusowo-naftowy, lekko słodowy. [4.5]
              Smak: Wytrawne, lekko słodowe, chmielowe (cytrus, nafta). Goryczka średnio-wysoka, w typie zielonego grejpfruta, lekko pozostająca. [4.5]
              Wysycenie: Średnie do niskiego. [4]
              Opakowanie: Ładne. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.475]

              Comment

              • wychylybym
                Junior
                • 01-2016
                • 12

                #22
                Kolor: Barwa pomarańczowo-złocista, mętne [4]
                Piana: Drobnopęcherzykowa, biała. Po jakimś czasie ucieka, ale z ładnym lacingiem i zostawia ładny krążek [4]
                Zapach: Prawdopodobnie jeden z najlepszych aromatów na rynku. Pomarańcze, grejpfrut i to bardzo intensywne [5]
                Smak: Zaskakująco mało wyrazisty w porównaniu do aromatu. Grejpfrutowy [3.5]
                Opakowanie: Ładny winyl, ale nie jestem jakimś wielbicielem pintowych etykiet. Ot, taki standard [4]
                Uwagi:

                Comment

                • rgrzech
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 230

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółty, przejrzysty [4.5]
                  Piana: Biała, drobna, obfita, zwarta, ładnie krążkuje. [4.5]
                  Zapach: Uderzenie mango i grejpfruta. Po chwili pojawia się nuta nafty. [4.5]
                  Smak: Klasyka West Coast IPA. Piwo jest wytrawne, gorzkie i niesamowicie pijalne. Baza słodowa zredukowana do minimum, prym wiedzie porządna, grejpfrutowa goryczka. Wyczuwalna od pierwszego łyku i dalej, dalej, kończąc w posmaku. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
                  Opakowanie: Dobra nazwa i grafika, oraz Pintowa ilość informacji. Duży plus za świetny papier. [4.5]
                  Uwagi: Dla mnie piwo wymiata. Intensywny aromat, porządna goryczka i niesamowita pijalność. Pinta daje radę!

                  Moja ocena: [4.5]

                  Comment

                  • jerzdna
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 240

                    #24
                    Kolejna warka lipcowa też trzyma wysoki poziom tej poprzedniej. Brać i pić

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #25
                      Warka 09.08.2016 niestety słabsza. Jestem ciekaw Waszych opinii.
                      Chodzi mi głównie o smak: jest jakoś słodko, mało West Coast i trochę ugładzone.

                      W dalszym ciągu jest to bardzo dobre piwo, ale już nie tak rewelacyjne jak warka majowa.

                      Comment

                      • PiVoSH92
                        Member
                        • 05-2015
                        • 82

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, idealny jak na IPA, lekko zmętniony [4.5]
                        Piana: Dość niska, szybko opada [3.5]
                        Zapach: Owoce, tropiki, cytrusy, jest pięknie i to mimo picia z bardzo słabego sensorycznie szkła [5]
                        Smak: Lekko łodygowa i zalegająca goryczka, ale czując chmiele i niezłą podbudowę słodową plus dość mocna goryczka, ładnie zbalansowaną można spokojnie dać 4 [4]
                        Wysycenie: Jeżeli nie zauważam ani braku gazu ani jego nadmiaru to jest idealne - i tak jest w tym wypadku [5]
                        Opakowanie: Niby knajpa firmowa, a szkło średnio dobrane do gatunku piwa. Butelka ładna, z pełnym info ale sposób podania psuje odbiór [4]
                        Uwagi: Pite w pubie Pinty w Krakowie, jako pierwsze więc ocena jeszcze w miarę wiarygodna

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #27
                          Piwo z datą 23.08.2016 - równie dobre jak pierwsza warka, co mnie cieszy, ponieważ w międzyczasie miało przynajmniej 1-2 słabsze warki.

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Lekko zmętniony jasny bursztyn. [4.5]
                            Piana: Jasna, z drobnych pęcherzy, dziurawi podczas opadania. Minimalny ślad na szkle. [4]
                            Zapach: Intensywnie chmielowy - cytrusy, tropikalne owoce (mango!) oraz lekko nafta i ziemisty finisz. [4.5]
                            Smak: Słody minimalnie osładzają wyraźną goryczkę grejpfrutowo-cytrynową. [4]
                            Wysycenie: Średnie do wysokiego w granicach stylu [4.5]
                            Opakowanie: Klasyka Pinty z dobrym info [4]
                            Uwagi: Jedna z lepszych propozycji Pinty.

                            Moja ocena: [4.225]

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Mętny, żółtawy pomarańczowy. [4.5]
                              Piana: Nie chętnie startowała, na dłużej cienka warstewka i spory lacing. [3.5]
                              Zapach: Słodkawo, lekko derkowo z cytrusami. [4]
                              Smak: Dość słodko i dość gorzko. Zioła, cytrusy, melon, gorzkawa egzotyka. [4]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Całkiem oryginalne i w dobrym pintowym stylu. [4.5]
                              Uwagi: Niby smaki znane ale tu mamy wersję fajnie orzeźwiającą. Fajnie się wypiło. Piwo z datą 16.09.2016.

                              Moja ocena: [4]

                              Comment

                              • GSE
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 424

                                #30
                                Mimo pozytywnych recenzji, długo omijałem MD, bo lubię sprawdzać nowe gatunki, a co jeszcze można by wycisnąć z oklepanej AIPY? Okazało się, że wycisnęli wiele - dokładnie sok wieloowocowy, multiwitamina. Żar tropików dużo marakui, mango, trochę żywicy, ale więcej cytrusów - a wszystko to z samego Mosaica! Smak bardzo mi odpowiadał, mimo długiej goryczki, raczej idącej w kierunku ściągającego albedo - znaczy dobrze zbalansowane.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎