Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Głos Wodza Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    Gloger, Głos Wodza Koźlak

    Alk. 7,0%
    ekstr. 16%
    Nawet IBU podano 22

    Aromat - łagodny, słodowy z owocami i suszem z owoców, potem trochę podpalany karmel
    Piana - gęsta, wysoka, jasnokremowa, średnio-trwała, zostawia na dłużej kożuszek
    Barwa - ciemny rubin wpadający w brąz, klarowne
    Wysycenie - ładnie musuje i podszczypuje dość wyraźnie
    Smak - słodowa baza nie jest ciężka, występują tony suszonej śliwki, ciut owocowej cierpkości, wyczuwalne palone słody, lekki karmel, podpalana goryczka, trochę chmielowa, finisz z paloną goryczką w kierunku kawy zbożowej
    Treściwość - zdecydowanie pełne piwo, jak na koźlaka w normie, nie jest ciężki

    W piwie są lekko słodkie akcenty, ale też ciut cierpkości, paloności i goryczki. Balans ok, całość zrównoważona, bardzo dobrze pijalna. Ogólnie sympatyczne, udane piwo.

    Seria limitowana z Józefem Piłsudskim, niezbyt rozumiem ten przekaz. Domyślam się, że właściciel browaru, to miłośnik Marszałka. Etykieta jednak czytelna i schludna.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy z odcieniem rubinowym, klarowny. [4]
    Piana: Uuuu... Kremowa, rzadka, niska i nietrwała. [2]
    Zapach: Karmel i słód, ślad orzechów. [4]
    Smak: Orzechowa goryczka, karmel, dalekie suszone owoce, minimalnie wyczuwalny alkohol. Smak generalnie wytrawny, treściwy, OK. [4]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, może to tłumaczy dziadowską pianę? [4]
    Opakowanie: Seria z Piłsudskim, na ecie jakiś mikrofon i popielniczka, nie bardzo rozumiem, po co.
    Nazwa się zdezaktualizowała, teraz wodzem (Wodzem?) jest zupełnie kto inny... [3.5]
    Uwagi: Całkiem smaczny koźlak. Bardzo lubię bocki, ten mnie wprawdzie na kolana nie powalił, ale wypiłem z przyjemnością

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Smaczny koźlak:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Warka do 14.05.17 paskudztwo, zlew
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Prawie miedziany, klarowne. [4]
          Piana: Kremowa, dramatycznie niska, końcówka w postaci centymetrowego kożuszka. [2]
          Zapach: Pistacje, karmel, opiekane aromaty i niestety jakiś metal zaczyna wyłazić. [3.5]
          Smak: Karmel połączony z alkoholem, lekko cierpkie i z odczuciem kwasu chlebowego. Goryczka niska, ziołowa. [3]
          Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [3.5]
          Opakowanie: Kapsel firmowy, ładna etykieta i przyjemnie dla oka rozmieszczone info na niej. Piłsudski nie jest głosem mojego wodza, wolę Dmowskiego w latach międzywojennych. Podany jest pełny skład i estetyka jak zwykle jest wysoka. [4.5]
          Uwagi: Przeciętny koźlak, żeby nie napisać słaby. Powszechnie dostępny koźlak z browaru Amber bije to piwo na łeb i szyję.
          Warka 14.05.2017.

          Moja ocena: [3.225]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎