Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] P.I.S. & Love

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] P.I.S. & Love

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: Brązowa, średnie pęcherzyki, bardzo szybko znika. [2.5]
    Zapach: Pachnie jak taka prawdziwa, dobra czekolada, toffi, ogólnie słodko, torf wyrazisty ale nie przesadzony, wraz z czasem wychodzą bardziej aromaty whisky, nie ma takich hardkorowych nut jak chociażby w Smoky Joe. [4.5]
    Smak: Spodziewałem się trochę większej pełni, głównie gorzka czekolada, później kawowa paloność miesza się z torfową wedzonką i nawet mocną grejpfrutową goryczką goryczką (wkońcu 78 IBU) , są też nuty whisky, alkohol daje o sobie znać grzejąc dość mocno w gardło. Dobre do powolnego delektowania się, całość jest mocno intensywna. [4.5]
    Wysycenie: Średnie, czuć je nawet pod koniec piwa a mimo to nie przeszkadza. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta bardzo fajna, wszystkie informacje zawarte, kapsel firmowy, nazwa może być dla niektórych lekko kontrowersyjna ale to chyba dobrze z perspektywy marketingu, mi to nie przeszkadza. [5]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo, może byłoby jeszcze lepsze gdyby na zewnątrz było chociaż -5 stopni a nie 10. Piwo ze świątecznym motywem to ja życzę wszystkim minimum tak dobrych piw jak to w przyszłym roku

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Praktycznie czarny, miedziane refleksy pod światło. [5]
      Piana: Umiarkowana obfitość, ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, nietrwała, redukuje się do cienkiego pierścienia. [2.5]
      Zapach: Znaczna ilość ciemnych słodów - głównie czekolada, torfowa wędzonka, whisky. [4.5]
      Smak: Mnóstwo czekolady, znaczna paloność, wędzonka, słodkie, dość pełne, ale nie gęste, całkiem wysoka goryczka, mocno rozgrzewający alkohol pod postacią whisky. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, odrobinę za wysokie, przy większym łyku potrafi lekko zapiec w połączeniu z alkoholem. Po około 10 minutach idealne. [4]
      Opakowanie: Ciekawa etykieta z kompletem informacji, zdecydowanie "na czasie". [5]
      Uwagi: Bardzo dobre piwo, smakuje jak imperialna wersja Smoky Joe(którego bardzo sobie cenię). W sumie zgadzam się z wszystkim co kolega Pess09 napisał z wyjątkiem grejpfrutowej goryczki - której nie wyczułem. Swoją drogą akurat jest -6 za oknem, a że zdążyłem zmarznąć to piwo na pewno mi smakuje lepiej. Na wiosnę/lato pewnie odjąłbym pół punktu za tą znacznie rozgrzewającą alkoholowość, prócz tego to właściwie piwo bez wad(no może po za pianą).

      Moja ocena: [4.325]
      Last edited by rafalek21; 30-12-2015, 23:19.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nieprzejrzysta czerń. [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, niezbyt trwała. [3.5]
        Zapach: Suszone owoce, czekolada, ślad kawy. [4]
        Smak: Uch, wędzonka, popiół, ślad łyskacza. Trochę za mało ciężkości imperialnej, a za dużo łyskaczowej apteczności (wolę whisky/-ey słodowe niż torfowe). [3.5]
        Wysycenie: Raczej niskie. [4]
        Opakowanie: Mała flaszka, kolorowa eta w klimatach okołoświątecznych, ciekawa nazwa, zwłaszcza w obecnych "okolicznościach przyrody". Wysoka jakość wykonania. [4.5]
        Uwagi: Ciekawe piwo, bez dwóch zdań, choć po TAKIEJ nazwie oczekiwałem więcej mocnych wrażeń, choćby wędzonych i łyskaczowych... .

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          #5
          Właśnie piję. Piwo jest wytrawne, a cytrusy jak dla mnie praktycznie niewyczuwalne. Torfowa, wręcz asfaltowa wędzona. Początkowo lekka szmata w aromacie, teraz już jej nie czuję. Ogólnie to mogłoby być bogatsze, jeśli chodzi o bukiet. Zdecydowanie lepsze od ostatniej warki Hadesa oraz RIS-ów od 100 Mostów i Dr Brew, a tym bardziej produktu od posła Jakubiaka. Więcej RISów nie pamiętam - Kraina Welesa nie jest dla mnie RIS-em.
          Tak więc, panowie i panie, mamy zapewne jednego z najlepszych polskich imperialnych stoutów. Alkohol nieźle ukryty, ale leżak na pewno by się przydał.

          EDIT: Piana szybko zostawia, ale zostawia lacing.
          P.S. Magnum jest chmielem, który powinien dać cytrusy? Tutaj mamy single hope na Magnum.
          Last edited by Dukat_WSI; 06-01-2016, 15:57.

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            Produkt bardzo pijalny, nie czuć w ogóle tak dużej mocy, a wędzony na torfie słód do whisky świetnie wkomponowany, co jest dużą zaletą. Z wrażenia aż mi po opróżnieniu pękło teku w trakcie mycia

            Comment

            • marecki12
              Senior
              • 12-2005
              • 156

              #7
              Zdjęcie piwa
              Attached Files
              http://marecki12.web-album.org/

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                Z wrażenia aż mi po opróżnieniu pękło teku w trakcie mycia
                Czyli jednak w pierwszym (nomen omen) członie nazwy jest jakaś strona mocy... Jaka?

                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  #9
                  Jakbym wypił zawartość popielniczki - nie każdemu podejdzie, dla mnie świetne.

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    #10
                    Z tą gorczyką bije się w pierś, miałem na myśli dość wyraźną goryczkę, same cytrusy były delikatne, źle to ująłem czasami głowa myśli jedno a palce wystukują co innego

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pess09 Wyświetlenie odpowiedzi
                      ...czasami głowa myśli jedno a palce wystukują co innego
                      No, w końcu to podstępne 10,5%...

                      Comment

                      • kaczka116
                        Senior
                        • 10-2015
                        • 1350

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarne, nieprzejrzyste [4.5]
                        Piana: Bezowa, drobna piana, ladnie krazkuje [4.5]
                        Zapach: Na pierwszym planie torfowosc (oscypek), pozniej czekoladowo-kawowy zapach, gdzies tam w tle nuta alkoholowa (ale przy 10,5% alkoholu ma prawo) [4.5]
                        Smak: W smaku czekoladowo-kawowy, wyczuwalna torfowa wedzonosc, ale wedzonosc nie byla gryzaca, tylko przyjemna. Alkoholowosc przykryta wedzonka, wyczuwalny jedynie posmak w tle. Rozgrzewa przelyk [5]
                        Wysycenie: Srednie [4.5]
                        Opakowanie: Opakowanie swietne, zawsze podobaly mi sie etykiety Birbanta i tutaj rowniez. Informacje bardzo dokladne, kapsel firmowy. Butelka 0,33l i bardzo dobrze [5]
                        Uwagi: Troszke lezakowalo sobie (ok miesiaca). Mimo, ze nie przepadam za wedzonoscia torfowa, tak tutaj ona nie przeszkadza az nad to. Alkohol ladnie jest nia przykryty i tylko czuc jego rozgrzewajaca moc. Szkoda tylko, ze tak szybko schodzi z polek sklepowych ale nic dziwnego

                        Moja ocena: [4.725]
                        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                        Untappd

                        Comment

                        • rgrzech
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 230

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                          Piana: Beżowa, zbita, drobna, obfita, lekko zdobi szkło. [4]
                          Zapach: Torf, torf, torf....dalej też przyjemnie... spalone przewody elektryczne, kawa, przypalone ciasto. [4]
                          Smak: Nuta torfowa w postaci swądu elektrycznego dominuje także w smaku. Ponadto gorzka czekolada, mocna kawa i melanoidyny. Alkohol zaskakująco dobrze ukryty, jego moc jest niewyczuwalne. Goryczka ziołowa, dobrze zaznaczona w tle. Piwo wytrawne z przyjemną nutą tytoniową w posmaku. [4]
                          Wysycenie: Niskie [5]
                          Opakowanie: Sympatyczna, wesoła etykieta, z dużą ilością informacji. [4.5]
                          Uwagi: Piwo dla miłośników torfowych klimatów. Dodatkowo fajna nuta czekoladowa i dobrze ukryty alkohol.

                          Moja ocena: [4.1]

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                            Piana: Średnia, beżowa, raczej szybko opada. [3.5]
                            Zapach: Czekoladowy, torfowy, palony. [4.5]
                            Smak: Gorzka czekolada, zielone orzechy, kawowy, palony, likierowy, torfowy. Końcówka palona i kwaskowa. Po ogrzaniu pojawiają się posmaki ciasta i prażonych orzechów. [4.5]
                            Wysycenie: Niskie. [4.5]
                            Opakowanie: Kreskówkowe - nie w moim stylu, ale dopracowane. Kapsel firmowy. [4]
                            Uwagi: Gęste, wybitnie deserowe. Słód whisky jest tutaj zdecydowanie na drugim planie, rządzą nuty kawy, czekolady i palone. Mimo że jest gęste, to wydaje się raczej wytrawne, może leżakowane lepiej by się ułożyło. Bardzo złożone, łatwo wyczuwalne są różne nuty smakowe. Bardzo dobre, choć nie wybitne, ale i tak warte polecenia.

                            Moja ocena: [4.375]

                            Comment

                            • von_scheisse
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 488

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: W snifterze czarne nieprzejrzyste. Jedynie w najcieńszym miejscu widoczne są brązowe przebłyski, więc piwo wydaje się być klarownym. [4.5]
                              Piana: Piana niska, brązowa, gęsta. Bardzo szybko redukuje się do zera. [4]
                              Zapach: Czekolada wymieszana z torfową wędzonką - asfalt, spalona izolacja od kabli. Paloność na niskim poziomie. Alkohol świetnie ukryty. [4]
                              Smak: Piwo jest mega czekoladowe - dominuje gorzka, deserowa czekolada. Czekoladowa słodycz jest od razu kontrowana przyjemną, nieprzesadzoną wędzonką torfową. Po ogrzaniu do głosu dochodzi kawa. Alkohol świetnie ukryty, w ogóle nie czuć tych 10%. Goryczka, chmielowo-palona, mimo wysokiego IBU, nie jest bardzo intensywna - jest jednak wystarczająca do kontrowania warstwy słodowej, przez co piwo nie jest mulące. [4.5]
                              Wysycenie: Nasycenie niskie w kierunku średniego. [4.5]
                              Opakowanie: Etykieta ładna, sam projekt graficzny mówi już sporo o charakterze piwa. Wszystkie informacje podane. [5]
                              Uwagi: Data przydatności do spożycia: 09.12.2016

                              Jak najbardziej smaczny ris, w bardzo dobrej cenie .

                              Moja ocena: [4.3]
                              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎