Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] DR Ipa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] DR Ipa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowe, z rubinowymi refleksami pod światło, wygląda na klarowne. [5]
    Piana: Przeciętna wysokość, drobnopęcherzykowa, beżowa, trwała, delikatny lacing [4]
    Zapach: Słód żytni, prażony słonecznik, cytrusowość, żywica, czekolada, las iglasty. Intensywny i przyjemny aromat. [4.5]
    Smak: Znaczna paloność głównie kawa, ale i odrobinę gorzkiej czekolady czekolady, dużo cytrusów, odrobina owoców tropikalnych, lekko ponad średnia łodygowa goryczka, dość długa, półwytrawne, pełne, aksamitne, oleiste. [4.5]
    Wysycenie: Średnio-niskie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, pełny skład, dobra kolorystyka i czytelność. [5]
    Uwagi: Bardzo smaczne piwo, jedyne co mi trochę przeszkadzało to ta lekko łodygowa goryczka.

    Moja ocena: [4.5]

    Comment

    • rgrzech
      Senior
      • 12-2013
      • 230

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny, klarowny. [4.5]
      Piana: Beżowa, średnio obfita, zwarta i drobna, delikatnie zdobi szkło. [4]
      Zapach: Chmielowe żywice i cytrusy, oraz czekolada i słonecznik. Intensywny, rześki, przyjemny. [4.5]
      Smak: Piwo o gęstej teksturze ale wytrawnym smaku. Solidne nachmielenie objawia się przyjemnymi nutami żywiczno-cytrusowymi. W tle występuje gorzka czekolada, delikatna paloność oraz karmel. Finisz długi, grejpfrutowo-czekoladowy. Piwo znika w mgnieniu oka. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
      Opakowanie: Etykieta prosta i czytelna. Plus za firmowy kapsel. [4]
      Uwagi: Gęste, z solidną i bardzo przyjemną goryczką, wytrawne Black IPA. W aromacie amerykańska klasyka: cytrusy i żywice. Dr IPA potwierdza moje dobre zdanie o ciemnym piwach z Birbanta.

      Moja ocena: [4.45]

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo gotowe do oceny
        @dyszkin, zgodnie z etykietą piwo posiada 15,5% wag ekstraktu.

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pod światło ciemna czerwonawa koka-kola. [4.5]
          Piana: Beżowa. Drobniusieńka tekstura, równy kożuszek, lekkie firankowanie. [4.5]
          Zapach: Ciemna czekolada, ziarno prażonego słonecznika, żywica, iglaki. [4]
          Smak: Goryczka intensywna, łodygowa. Obok palonych słodów, mocno zaznaczonej żywiczności i czekolady, piwo posiada osobliwą apteczną nutę. Gładkie, lekko oleiste, mocno pijalne. Niby nic specjalnego, ale płyn zdecydowanie do polecenia. [4.5]
          Wysycenie: Średnie do niskiego. [4.5]
          Opakowanie: Czytelna eta z pomysłem, sporo informacji i firmowy kapsel. [4.5]
          Uwagi: K+M+B = DR IPA.

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobrunatny, niezbyt przejrzysty. [4]
            Piana: Szybko opada, ale zostaje kożuch. [4]
            Zapach: Karmel i żywiczna chmielowość. Słaby. [3]
            Smak: Palony, karmelowy, żywiczno-ziołowa chmielowość, goryczka średnia/wysoka, palono-łodygowa, długa; na koniec palone i opiekane posmaki. [3.5]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Ładna kolorystyka, kapsel firmowy. [4]
            Uwagi: Dość męczące, z przyciężką, łodygową goryczką. Pijalność niska. Wydaje się aksamitne ale jednocześnie dość wytrawne, nie czuć dodatku żyta. Słodowość głównie w opiekano-palonym wydaniu. Nie podeszło mi. Po ogrzaniu coraz bardziej piołunowo-łodygowe.

            Moja ocena: [3.475]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowy, klarowne. [4]
              Piana: Beżowa, sztywna, stoi jak nie powiem co...
              Drobne pęcherzyki, jest parę średnich. Piana nie chce opadać, po prostu stoi i nawet śladu na szkle nie można opisać. [5]
              Zapach: Orzechy laskowe, cytrusy, lekka żywica i trochę nafty. [4]
              Smak: Piwo pełne o gęstej fakturze, jednak nie słodkie. Goryczka bardzo wysoka, ale nie zalega i o charakterze żywiczno cytrusowym z łodygą w tle. Odczuwalna jest lekka kawa i palone niuanse niczym ze stoutu, jednak kwaskowe nie jest. Słód żytni robi dobrą robotę, gładzi i uspokaja to piwo. [4]
              Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta taka trochę hard core'owa , pełny skład, kapsel firmowy. [4.5]
              Uwagi: Bardzo smaczne żytnie IPA, mało sesyjne i orzeźwiające, ale świetnie nadające się do powolnego sączenia w zimne popołudnie.
              Warka 01.10.2016.

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                aromat: przyjemny aromat amerykańskich chmieli
                kolor: czarny. Piwo jest klarowne, mimo tego że napisano, że niefiltrowane.
                piana: bardzo mała
                smak: Niskie nasycenie. Goryczka średnia - nie powiedziałbym że to 120 IBU . Przyjemnie się piję. Możliwe że ma trochę oleistą konstystencję. Aromatów chmielowych i smaku zbytnio nie czuję, bo mam katar ;-).
                Goryczka ujawnia się głównie po przełknięciu piwa - zostaję przez chwilę na języku.
                Teraz, w połowie picia ujawnia się że goryczka jest naprawdę mocna.
                Dobre piwo.
                7/10

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  [...]
                  Zapach: Orzechy laskowe, [...]
                  Tego mi brakowało, nie mogłem zidentyfikować! A to pop prostu Soplica Orzech laskowy

                  Piwo dobre. Przyjemna żywica, trochę cytrusa, czekolada. Gładkie, wytrawne. Mogłoby być nieco bardziej goryczkowe (sic!).

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnobrązowe, klarowne. [4.5]
                    Piana: Dość obfita, ciemnobeżowa, drobne pęcherzyki, trwała. [4.5]
                    Zapach: Słonecznik, żywica, może lekko cytrusowy, niezbyt intensywny. [3.5]
                    Smak: Wyraźna czekolada, paloność , cytrusy, wytrawne, średnio-wysoka goryczka żywiczno-ziołowa, gładkie, pełne. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie - dobrze pasuje. [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo ładna i czytelna etykieta, komplet informacji. [5]
                    Uwagi: Bardzo dobre czarne IPA, jedynie aromat mógłby być bardziej intensywny. Warka do 10.02.2017.

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: brązowy, zmętniony [4.5]
                      Piana: écru początkowo obfita, z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadając utworzyła lacing i ostała się w minimalnej warstwie na powierzchni. [4.5]
                      Zapach: intensywny sosnowo-żywiczny, cytrusowy w tle. Słody praktycznie nie istnieją! Po ociepleniu czuć trochę prażonego słonecznika. [4.5]
                      Smak: słodycz od zbóż, trochę kawy i kultowego już prażonego słonecznika. Po chwili wchodzi szlachetna goryczka grejpfrutowo-żywiczna. Poziom nachmielenia jest wysoki do średniego, lekko zalega na języku. Czuć efekt zasypu żytniego – daje efekt gładkości i pełni [4.5]
                      Wysycenie: średnie – optymalne [4.5]
                      Opakowanie: ciekawa etykieta w miłych dla oka kolorach. Do tego wyczerpujące info na kontrze w ładnej grafice. [5]
                      Uwagi: Jedno z lepszych piw w stylu IPA jakie piłem

                      Moja ocena: [4.525]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty. [4]
                        Piana: Kremowa, drobna, niezbyt wysoka, ale trwała. [3.5]
                        Zapach: Lekki karmel i czekolada, skontrowane delikatną sosną. [4]
                        Smak: Podobnie w smaku - sosna walczy o palmę (sosnę?) pierwszeństwa z gorzką czekoladą. Ciekawy smak, głęboki. [4]
                        Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                        Opakowanie: Trochę psychodeliczna eta, średnio mi się podoba. Wysoka jakość wykonania. [4]
                        Uwagi: Fajne piwo, w którym największą robotę gorzka czekolada robi .

                        Moja ocena: [3.95]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎