Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, [Setka] Ardeny '44

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, [Setka] Ardeny '44

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno-miedziane, rubinowe refleksy pod światło, klarowne. [4.5]
    Piana: Niewysoka, ale całkiem trwała, ciemnobeżowa [3]
    Zapach: Niska intensywność, przyprawowe, słodowe, delikatny karmel i drożdżowość, czerwone owoce [3]
    Smak: Słodowe, dość słodkie, karmel, przyprawowe, suszona śliwka, niewysoka goryczka trochę jakby alkoholowa, Jest tu trochę Belgii, ale wymieszanej z koźlakiem. [3]
    Wysycenie: Niewysokie, może być. [4]
    Opakowanie: Ładna grafika, świetny dobór kolorów, komplet informacji. Bardzo przypadła mi do gustu. [5]
    Uwagi: Dość oryginalne piwo, prędzej nazwałbym je Belgian Bock, niekoniecznie złe, ale nie powiedziałbym, że to Belgian IPA.

    Moja ocena: [3.225]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno bursztynowe, mętne [4.5]
      Piana: gęsta, drobna, ecru, długo się utrzymuje, zostawia na szkle spore refleksy, do końca zostaje ok 2 cm kożuszek [4]
      Zapach: słaby ale miły, zboże i suszona śliwka [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, przoduje chmielowo-owocowa goryczka z czego owoce z tych wytrawnych, minimalny posmak suszonej śliwki, solidna podbudowa słodowa, całość bardzo dobrze zbalansowana [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: fajna etykieta nawiązujaca do historii, a takie lubię choc sam motyw graficzny mógłby być lepiej dopracowany [4.5]
      Uwagi: Smaczne piwo i tyle w temacie

      Moja ocena: [4.125]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Smaczne.
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny, herbaciano-rubinowy. [4.5]
          Piana: Niska, szybko opada. [3]
          Zapach: Chmielowo-drożdżowy, winny. [4]
          Smak: Karmelowy, przyprawowy, lekko winny, chlebowy, końcówka lekko chmielowa, goryczka niska. [4]
          Wysycenie: Dość wysokie. [3.5]
          Opakowanie: Ładne, klimatyczne. [4]
          Uwagi: Niezły dubbel z tego IPA Zupełnie nie przystaje do deklarowanego gatunku, charakter chmielowy i goryczka nikłe. Ale nie jest złe, jeśli pominie się ten "drobny" szczegół. Jakoś mnie ta Setka nie przekonuje...

          Moja ocena: [3.9]

          Comment

          • Neptune
            Senior
            • 09-2013
            • 184

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardziej przypomina dubbla, niż IPĘ. [2]
            Piana: Znikoma. [2]
            Zapach: Głównie karmelowy. Chmiel czuć delikatnie dopiero po włożeniu nosa do szkła. Znowu - to bardziej dubbel niż IPA. [2]
            Smak: Mam się powtarzać? Karmelowo opiekane posmaki ze średnią goryczką na finiszu. [2.5]
            Wysycenie: Troszkę za wysokie, ale ujdzie. [3.5]
            Opakowanie: . [3.5]
            Uwagi: Ciekawe piwo, ale zdecydowanie nie warte prawie 9zł które za nie wołają.

            Moja ocena: [2.35]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziano-rubinowy. Lekka opalizacja [4]
              Piana: Dość skromna. Cienka kilkumetrowa warstwa na powierzchni. Oblepia szkło dość wyraźnie [3]
              Zapach: Zaraz po otworzeniu butelki dało się wyczuć cytrusy od US-chmieli. Jednak potem te nuty gdzieś uciekają i czuć głównie czerwone owoce, lekką winność, karmel i ciekawą nutę przyprawową, której nie potrafię zidentyfikować. Zapach nieco za mało intensywny [3.5]
              Smak: Początkowo nieco mdła owocowość, potem do głosu dochodzi lekka goryczka. W tle lekki karmel. Finisz trochę cierpki, nie za przyjemny. Chmielu nie czuję, a jak tak, to w małym, niezadowalającym stopniu. Brakuje mi tu myśli przewodniej, dziwny, nie za ciekawy, nijaki smak. Takie sobie to piwo. Wahałem się między 2,5 a 3. Nie moja bajka. [2.5]
              Wysycenie: Niskie i chyba za niskie. Choć już sam nie wiem jakie by pasowało bo smak mi nie podszedł [3.5]
              Opakowanie: Mocna strona. Ładny projekt graficzny nawiązujący do walko Ardeny. Dokładny skład i parametry [4.5]
              Uwagi: Warka: 19.04.2016

              Moja ocena: [3.125]
              Last edited by chechaouen; 26-02-2016, 22:08.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎