Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Karty na Stół

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gloger, Karty na Stół

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Poprawny porter.
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      #3
      On jest niepasteryzowany, prawda?

      Comment

      • marecki12
        Senior
        • 12-2005
        • 156

        #4
        Tak, piwo jest niepasteryzowane.
        http://marecki12.web-album.org/

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Dobry porterek, zdominowany przez wytrawno-palono-goryczkowe akcenty. Zabrakło mi odrobinę owocowo-słodkiej nuty, ale ogólnie jest OK. Udane piwo, podobnie jak reszta z serii "Sympatie Glogera" .
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Lhunbleidd
            Senior
            • 06-2014
            • 196

            #6
            Ja nie dopiłem. W smaku jest jakiś posmak chemiczny, nieprzyjemny. Nie wiem czy to był rozpuszczalnik czy inne świństwo, ale wypić tego się nie dało. Ja po tym piwie kończę przygodę z Glogerem, bo co piwo to gorsze.

            Comment

            • Horse1963
              Senior
              • 06-2009
              • 547

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lhunbleidd Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja nie dopiłem. W smaku jest jakiś posmak chemiczny, nieprzyjemny. Nie wiem czy to był rozpuszczalnik czy inne świństwo, ale wypić tego się nie dało. Ja po tym piwie kończę przygodę z Glogerem, bo co piwo to gorsze.
              A ja wypiłem z przyjemnością. Muszę zakupić kilka szt. do leżakowania.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
                A ja wypiłem z przyjemnością. Muszę zakupić kilka szt. do leżakowania.
                Uważaj z ilością na ten leżak. To piwo nie było utrwalone, zatem za rok czy trzy efekty w butelce mogą być przeróżne.
                Jedna na leżak w całorocznie chłodne miejsce nie zawadzi, ale żeby kilka sztuk ? ja bym nie ryzykował, ale mi szkoda kasy na takie eksperymenta :]
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Nietoperz23
                  Member
                  • 09-2015
                  • 44

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piowo czarne, nieprzejrzyste [4]
                  Piana: Piana obfita, wysoka, drobno pęcherzykowa, szybko się dziurawi, pięknie oblepia szkło [4.5]
                  Zapach: Z butelki delikatny zapach palony, czekoladowy + lekki chmiel, ze szkła wyraźnie i charakterystycznie lagerowo chmiel z nutami czekolady, nie powala jak na porter [3.5]
                  Smak: Wyraźna goryczka, wysycenie troszkę przeszkadza w odbiorze, wyraźny alkohol, zdecydowanie do ułożenia, ale nie jest odpychające, lekko rozgrzewa. Wytrawne, pozostawia przyjemny wytrawny posmak goryczkowo - czekoladowy. [4]
                  Wysycenie: Zbyt wysokie, przeszkadzające w odbiorze, [3]
                  Opakowanie: Firmowa krawatka, firmowy czarny kapsel troszkę nie pasujący do reszty, ale pasujący do stylu, czysta ale jednocześnie treściwa i poprawna, estetyczna etykieta, [4.5]
                  Uwagi: Nie jestem fanem wytrawnych porterów, ale nie można mu zarzucić braku charakteru, przyjemna goryczka, przyjemny posmak, ale wymaga troszkę wysezonowania, dlatego jeden trafia do piwnicy i zobaczymy za rok może dwa. Wielki plus za 22 stopnie

                  Moja ocena: [3.85]

                  Comment

                  • ardek
                    Member
                    • 07-2015
                    • 49

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny [5]
                    Piana: Drobna, oblepia szkło, z brzegów trwała [5]
                    Zapach: Czekolada, karmel [4.5]
                    Smak: Czekolada, karmel, paloność, wysoka goryczka [5]
                    Wysycenie: Wysokie dosyć [4]
                    Opakowanie: Są informacje, jest kapsel i ładna szata graficzna. Pół punktu odejmuję za proponowane szkło i jaranie się Piłsudskim. [4.5]
                    Uwagi: warka do 07.05.2016

                    Moja ocena: [4.75]

                    Comment

                    • meszek0009
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 247

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klarowne, czarne z wieloma rubinowymi prześwitami. [5]
                      Piana: Beżowa, bardzo obfita, dosyć szybko się mocno dziurawi, ale i tak pozostaje centymetrową warstwą. Średnio zdobi szkło. [4.5]
                      Zapach: Dobra, gorzka czekolada, spora porcja orzechów włoskich, trochę kawy inki i toffee. Po zabełtaniu wychodzi alkohol, bardzo lekki, ale rozpuszczalnikowy, szczególnie retronosowo wyczuwalny, ale na naprawdę niedużym poziomie, za parę miesięcy ułożyłby się do końca. [4.5]
                      Smak: Gęstawe, oleiste co dobrze współgra ze sporą goryczką, która jest bardzo późna, bardziej od palonych słodów, chociaż chmielu na goryczkę też tutaj nie żałowano. Gorzka czekolada, trochę karmelu i orzecha. Porter zdecydowanie z tych wytrawnych, przy tej goryczce może trochę za bardzo, ale jestem chyba nieobiektywny, po prostu wolę słodsze portery (chociażby z 22 Ciechana). [4]
                      Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Ok. [5]
                      Uwagi: Warka do 07.06.16. Jak trochę ułoży się alkohol i wyjdą suszone owoce to będzie jeszcze lepiej, chociaż ta goryczka mogłaby być niższa, ale to zupełnie subiektywne odczucie.

                      Moja ocena: [4.35]
                      Last edited by meszek0009; 09-02-2016, 22:08.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny. [5]
                        Piana: Przeciętnie, nie za wysoka, nie za trwała. Beżowa, zostawia gdzieniegdzie ślady na szkle. [2.5]
                        Zapach: Mało intensywny. Trochę czekoladowy, trochę palony, w sumie przyjemny, odrobinkę alkoholowy, ale oczekiwać można więcej. [3.5]
                        Smak: Piwo niestety jest nieułożone, alkoholowe. Poza tym czekoladowe, palone, trochę kwaskowate (być może sprawia takie wrażenie przez stosunkowo wysokie wysycenie), dosyć, acz nieprzesadnie, treściwe. Goryczka nawet wysoka. [3.5]
                        Wysycenie: Za wysokie. [4]
                        Opakowanie: Nie jestem fanem Piłsudskiego (po pierwsze - jako mieszkaniec Górnego Śląska nie pałam do niego sympatią, po drugie - nie uważam go za bohatera narodowego, ale to już temat na zdecydowanie dłuższą, niekoniecznie piwną dysputę). Z drugiej strony ta seria etykiet jest przyjemniejsza dla oka, niż ta "bezpiłsudzska". Informacji sporo. [4]
                        Uwagi: Piłem lepsze portery. Myślę, że kilkanaście miesięcy w piwnicy (albo w Berezie Kartuskiej...) dobrze by temu piwu zrobiło.

                        Moja ocena: [3.525]

                        Comment

                        • gregorez
                          Junior
                          • 10-2007
                          • 21

                          #13
                          Dawno nie piłem tak słabego PB. Kupiłem go razem z Fade to Black i nie to, żeby ten był szczególnie wybitny ale między nimi jest przepaść. "Karty na stół" to jakaś kpina, albo gra w karty na zasadach - gorsza talia wygrywa.

                          Comment

                          • apaczu
                            Senior
                            • 10-2013
                            • 168

                            #14
                            Data 01.11.2017

                            Piana beżowa, drobna, solidna, oblepia szkło, ale też z czasem opada do zera.
                            Barwa to ciemna wiśnia, klarowne.
                            W zapachu przede wszystkim czekolada i kawa. Po mocnym ogrzaniu wychodzi śliweczka.
                            W smaku rzuca się przede wszystkim gorzka czekolada. Za nią idzie kawa i porterowa śliweczka. Z jednej strony gorzko, z drugiej słodka, słodowa strona też atakuje, stwarzając niezły balans. Solidna kontra goryczkowa. Mamy pomieszanie gorzkiej czekolady, żywicznej goryczki i osadzających się na przełyku palonych słodów. Alkohol świetnie ukryty. Całość idzie w stronę solidnego, mocnego FESa.
                            Nagazowanie chyba ok... nie mam pewności, bo piłem sporo po otwarciu a kończyłem, jak już gazu nie było wcale...

                            Bardzo mi to piwo pasuje. Uwielbiam takie portery bałtyckie, gdzie ta kontra goryczkowa jest wyraźna. Nie przygniata, ale pięknie wyrównuje słodową stronę... Dla mnie top, choć dość mocno odbiega od klasycznych założeń stylu.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarna czerń, jak głębia oczu damy pik... . [4]
                              Piana: Jasnobeżowa, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
                              Zapach: Kawa, czekolada, słód. Poza tym delikatny susz owocowy. [4]
                              Smak: Mleczna czekolada łagodnie przechodzi w kawową goryczkę, słód i śladowy karmel, delikatne posmaki winne i suszonych owoców. [4.5]
                              Wysycenie: Niskie, jak należy. [4]
                              Opakowanie: Lane na miejscu, goły pokal, wafelek browaru. Lekka skucha (a w zasadzie dwie) przy podaniu - piwo było zbyt zimne (może stąd niezbyt wiele doznań węchowych), a przy nalewaniu musiało się pani barmance ulać - dostałem lepki pokal... Ot, tak drobiazg . [3]
                              Uwagi: To nie jest oczywiste, że "świeży" browar restauracyjny waży się warzyć portera. I to naprawdę dobrego! Czapki z głów (patrząc na etę, to chyba... maciejówki?).

                              Moja ocena: [4.15]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎