Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Brokreacja] The Alchemist

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Brokreacja] The Alchemist

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, dość duże zmętnienie powoduje że sprawia wrażenie bursztynu. [4]
    Piana: Ciężko się tworzy, średnie pęcherzyki i lekko zdobi szkło. [3]
    Zapach: Na początku landrynkowa słodycz, później iglaste akcenty, cytrusy i jakby marakuja. Niestety dopiero pod sam koniec piwa intensywność wkracza na odpowiedni poziom i bardziej na wierzch wychodzą owoce tropikalne i robi się naprawdę przyjemnie. [4]
    Smak: Solidna słodowość z śladową ilością słodyczy, goryczka intensywna, na początku iglasta później bardziej grejpfrutowa, lekko zalega lecz nie jest ściągająca i całościowo bardzo pozytywnie. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie. [5]
    Opakowanie: Bardzo mi się podoba, zarówno pomysł na etykiety jak i wykonanie na wysokim poziomie, wszystkie informacje zawarte, jedyny minus to czarny kapsel. [4.5]
    Uwagi: Ogólnie piwo smaczne, idzie bardziej lekko w stronę wytrawności, nie sprawia chce się brać łyk za łykiem mimo tego jest jak najbardziej udane.

    Moja ocena: [3.975]

    W sumie ocena wyszła trochę niższa niż na jaką to piwo zasługuje.
    Last edited by Pess09; 29-12-2015, 20:49.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
      Piana: Raczej niska, zostaje niewielki kożuch. [4]
      Zapach: Słodkawy, cytrusowo-owocowy, lekkie nuty żywiczne. [4]
      Smak: Lekko słodowy, cytrusowa chmielowość, grejpfrutowa goryczka, średnia/wysoka, długa. Lekko wyczuwalny alkohol. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Bardzo ładne, trzymają formę. Szkoda, że kapsel golas. [4.5]
      Uwagi: Dość wytrawne piwo, o wyraźnie cytrusowym charakterze. Goryczka wysoka, ale całkiem przyjemna. Szkoda, że czuć dość alkohol, gdyby nie to byłoby bardzo dobre. Zapach nikły. Ogólnie ok.

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, za bardzo zmętnione. [3.5]
        Piana: Po nalaniu szybko opadła, pęcherzyki jednak drobne, a na końcu lepią się do siebie tworząc zadziwiająco trwały kożuszek. [3.5]
        Zapach: Słodkie owoce tropikalne, zapowiadanych na kontretykiecie cytrusów mało, ale wcale mi to nie przeszkadza. Zapach jest pięknie pobudzający, przypomina lato za którym już tęsknię oraz sierpniowe pole. [5]
        Smak: Dosyć treściwe z dużą goryczką w postaci głównie cytrusów, a szczególnie grejpfruta. Później do smaku dochodzą tropiki, iglaków nie ma. Goryczka nie zalega, jest wysoka, ale krótka. Piwo przyjemnie orzeźwia, mimo że słodu nie brakuje. Chętnie spróbuję latem. [4.5]
        Wysycenie: Nie przeszkadza w piciu. Raczej niskie. [4]
        Opakowanie: Nie wiem kto to malował, ale etykieta bardzo mi się podoba. Na dodatek jest pełny skład. Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. [5]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo, z czystym sumieniem polecam każdemu kto nie pił.
        Termin do 15.03.2016.

        Moja ocena: [4.525]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemne złoto, zmętniony [4]
          Piana: Średnia, jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, ładny lacing. [4]
          Zapach: Intensywnie cytrusowy, żywica, owoce tropikalne, delikatna słodowość, intensywny i przyjemny aromat [4.5]
          Smak: Dobra podbudowa słodowa, intensywnie cytrusowe, wysoka grejpfrutowa goryczka, przy tym całkiem krótka, treściwe, wysoka pełnia, dość wytrawne na finiszu. [4]
          Wysycenie: Średnie - odpowiednie [4.5]
          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta z pełnym składem. [5]
          Uwagi: Smaczne piwo, mocno cytrusowe w aromacie, a tym bardziej w smaku. Warte powtórzenia.

          Moja ocena: [4.25]
          Last edited by rafalek21; 10-01-2016, 21:18.

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2835

            #6
            Solidna AIPA, w zapachu jest słodko : marakuja, cytrusy i multiwitamina. W smaku bardziej wytrawnie - cytrusy i zdecydowana grejpfrutowa (albedo) goryczka - IBU 85.
            Użyte chmiele to : citra, cascade, mosaic, amarillo i warrior.
            Warka z datą : 30.04.2016.
            Smakowało
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Foto :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Mista_Pajonk
                Member
                • 10-2014
                • 47

                #8
                Browar: Brokreacja z Krakowa (Uwarzone w Gryfie)

                Nazwa: The Alchemist

                Ekstrakt: 16%

                Alkohol: 6,4%

                Gatunek: AIPA

                Kolor: Ciemno-złoty, zmętniony.

                Zapach: Intensywny, żywicznie-cytrusowy, głównie grepfruty.

                Piana: Biała, drobna, początkowo średnio-wysoka, po chwili opada do małego kożuszka, który zwarcie okleja szkło.

                Smak: Mocna, solidna, karmelowa podstawa słodowa, standardowo aromaty owoców tropikalnych jak na styl przystało. Grejpfruty dominują, ale jest też mango, marakuja i melon. Goryczka silna, krótka, przyjemna. Niestety kilka razy zamajaczył mi siarkowodór. Wysycenie średnio-niskie.

                Ogólne wrażenie: Niezła East Coast AIPA, ale trochę mdląca przez tą słodycz. Zdecydowanie wolę zachodnie wybrzeże.

                OCENA: 7/10
                Attached Files
                Brodaty Pająk - Mój piwny blog

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemniejszy, przybrudzony pomarańcz... pod światło, też pomarańczowy, ale jaśniejszy. Piwo z osadem, nieprzejrzyste. Nie jest to piwo o bardzo jasnej barwie jak wynika z etykiety. [3]
                  Piana: Wysoka, gęsta o barwie écru, składała się z drobnych bąbelków, wolno opadała pięknie osiadając na szkle... ładnie krążkowała, bardzo ładna warstwa końcowa. [5]
                  Zapach: Cytrusowy, mango, słodowy, trochę żywiczny i jakby winogronowy. [4]
                  Smak: Grejpfrutowy, marakui, owoców mango z przyjemnym żywicznym dodatkiem. Goryczka o nieco ponadprzeciętnej mocy, była średniodługa. [4]
                  Wysycenie: Idealny! Zachował się do końca, a piłem bardzo długo, właściwie... to degustowałem. :-))) [5]
                  Opakowanie: Fajne, jaskrawozielone barwy rzucają się w oczy, na pochwałę zasługuje również podany pełny skład. Szkoda, że etykiety są samoprzylepne i kapsel bez nadruku. [4.5]
                  Uwagi: Warka do 15.03.2016, wypite 14.03'15. Kolejne smaczne piwo z BroKREACJI. Piwo wypite dzień przed końcem terminu, pewnie dlatego część goryczki gdzieś się ulotniła... myślę, że 60-65 IBU, miało. The Butcher pod tym względem wypadł lepiej i sprawiał, że ma więcej niż deklarowano na ecie... Po ustąpieniu goryczki miałem przez dłuższy czas cytrusów i słodu - taki to był The Alchemist. **159**

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment


                  • #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowa [4]
                    Piana: Jasna, drobno pęcherzykowa, stosunkowo szybko opada oblepiając szkło [4]
                    Zapach: Grejpfrut, iglaki, cytrusy, owoce tropikalne. Przyjemny. [4.5]
                    Smak: Grejpfruty, trochę żywicy. Goryczka średnia. [4]
                    Wysycenie: Niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Ładna i estetycznie wykonana etykieta. Zabrakło jedynie firmowego kapsla. [4.5]
                    Uwagi: Jak nie przepadam za AIPA to ta jakoś mi podeszła. Smaczne, dość lekkie i bardzo pijalne piwo. Nie czuć zarówno 16 plato jak i 85 IBU. Warka do 1.09.16

                    Moja ocena: [4.225]

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      Warka 01/09/2016 pite wczoraj tj. 24/08/2016
                      Styl [Style]: AIPA (East Coast IPA)
                      6.4 % alk.
                      85 IBU
                      16 % BLG


                      Ta. Na kontrze jest napisane East Coast IPA o bardzo jasnej barwie. ???
                      East Coast bardzo jasne ?
                      Jest ciemno złote idące w mętny pomarańcze. Na szczęście to detale.Mnie to nie robi różnicy jak wygląda.
                      Piana: ładnie zdobi szkło, choć trwała nie jest. Aromat to głównie cytrus i lekki iglak.
                      Smak: albedo z grejpfruta plus lekko żywica. Niezła kontra słodowa. Są owoce tropikalne czyli mango, liczi i marakuja + ciemne słodkie winogrona.

                      Ogólnie jest smacznie, ale nie pysznie.
                      Gdzieś w tle pałęta się nuta karmelu.
                      Poprawna AIPA.
                      Do szybkiego wypicia co też właśnie uczyniłem.
                      Dobrze, że mam jeszcze osiem sztuk

                      Moja interpretacja zdjęcia:
                      Attached Files
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Nasycony złoty, lekko zamglony. [4]
                        Piana: Białokremowa, drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. [3]
                        Zapach: Słód, owoce, sosnowa żywica, ślad karmelu. [4]
                        Smak: Oleistość, karmel, dochodzi konkretna goryczka, ślad cytrusów, alko lekko podgryza... [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Ciekawe, dopracowane wzornictwo w stylu serii. Goły czarny kapsel. [4]
                        Uwagi: Całkiem fajna, dość konkretna AIPA, choć procenty wyłażą nieco zbyt odważnie.

                        Moja ocena: [3.7]

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #13
                          BARWA: Zamglony. Ciemnopomarańczowy z prześwitami. [3.25]
                          PIANA: Mizerna, niepełna warstwa. To co jest osiada na szkle tworząc kręgi, nie znika całkowicie. [1.5]
                          ZAPACH: Mango, cytrusy, żywica i słody. [3.75]
                          SMAK: Mango, marakuja, grejpfrut, kwaskowe pomarańcze, żywica drzew iglastych ze słodowym dopełnieniem. Goryczka mocna, ale mniej niż napisano na etykiecie. [4]
                          WYSYCENIE: Słabe, widać pojedyncze bąbelki uchodzące ku górze... w ustach podobnie, prawie nic nie czuć. [2.25]
                          OPAKOWANIE: Jedna z fajniejszych z BroKREACJI. Prawie bez zmian... tym razem napisali: piwo pasteryzowane. Pewnie poprzednie warki też były pasteryzowane(?). Etykieta ma zamieszczony skład. Kapsel był bez nadruku. [4.25]

                          UWAGI: Warka do 7.01.2017, wypite 7.12'16. Piwo trzyma poziom z małymi odchyłami w stronę piany i wysycenia.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Warka 02.03.2018 - smaczna IPA, cytrusowo-karmelowa(bardziej cytrusowa, karmel umiarkowany), miałem napisać ocenę, ale wypiłem całe piwo i zapomniałem.W sumie trzyma formę.
                            Last edited by rafalek21; 16-07-2017, 21:16.

                            Comment

                            • michael50
                              Senior
                              • 06-2013
                              • 325

                              #15
                              Skuszony dobrymi wrażeniami po "Nurse" spróbowałem kolejnego piwa z rysunkowej serii Brokreacji. Przyznam, że i tu się nie zawiodłem. Smaczne, lekkie piwo, z akcentami cytrusowymi. Ładnie zrównoważyły one typową dla IP mocną goryczkę. Trochę mi się kojarzyło to z "Modern drinking" Pinty.
                              Polecam z czystym sumieniem

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎