Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Deer Bear] Deer Beard

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Deer Bear] Deer Beard

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, delikatnie zamglony. [4.5]
    Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, jasnobeżowa, trwała, gęsty lacing. [5]
    Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy, leśny, poprawny, może trochę za lekki. [4]
    Smak: Dobra podbudowa słodowa, znowu owoce tropikalne, lekka słodycz, delikatna żytniość, cytrusowe, gładkie, pełne, średnio-wysoka goryczka. [4.5]
    Wysycenie: Średnie - odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, przyjemna kolorystyka, komplet informacji. [5]
    Uwagi: Bardzo smaczna IPA, poprawna, może troszkę mało żyta jak na rye IPA, ale mimo wszystko polecam.

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowy, zamglony. [5]
      Piana: Ładna, biała, wysoka, trwała, towarzyszy nam do samego końca. Drobnopęcherzykowa. Osadza się na ściankach ładnymi prążkami. 5
      Przyjemny, cytrusowo-żywiczny, klasyczny aromat z dodatkiem pomarańczy. [4]
      Zapach: Przyjemny, cytrusowo-żywiczny, klasyczny aromat z dodatkiem pomarańczy. [4.5]
      Smak: Intensywna, chmielowa goryczka, skontrowana przez posmaki słodowe. Piwo treściwe, trochę oleiste (żyto...), łatwe w odbiorze, orzeźwiające. Standardowe górnofermentacyjne owoce, a także lekkie tropiki. A do tego pomarańcza, iglaki. Pije się to bardzo przyjemnie. [4.5]
      Wysycenie: Nie za wysokie, w porządku. [5]
      Opakowanie: Fajna, komiksowa etykieta (lubię takie), skład dokładny, informacji sporo. Do pełni szczęścia brakuje dedykowanego kapsla. [5]
      Uwagi: Smakowało, chętnie bym wypił jeszcze jedno, jakbym miał pod ręką.

      Moja ocena: [4.525]

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Dobre piwo.
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • pawel_lublin
          Junior
          • 09-2015
          • 7

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: pomarańczowo złoty, bardzo ładny, opalizujący [4.5]
          Piana: ładnie się tworzyła przy nalewaniu, ale szybko znikła do małego drobnopęcherzykowatego korzuszka. dobry lacing [3.5]
          Zapach: chmielowo i słodowo, ładny, świeży, żywiczny. wyraźne żelazo. jest wyczuwalna sosna co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło [4]
          Smak: słodowość, goryczka bardzo konkretna i przyjemna. gdzieś w tle gra delikatnie ta skórka z pomarańczy. [4]
          Wysycenie: poprawne [4]
          Opakowanie: ciekawa etykieta, ładnie wykonana. rzuca się w oczy na półce. [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, mocno opalizujący [4]
            Piana: Drobna niemal jak ubite białko, długa. [5]
            Zapach: Owoce tropikalne i żywica, cytrusy są ale wycofane. Skojarzyło mi się z owocowymi galaretkami położonymi na sosnowej gałązce [4]
            Smak: Wytrawne z delikatnie wyczuwalną żytnią "śliskością". Iglaki, trochę cytrusa. Goryczka średniowysoka, długa. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, dobre [4]
            Opakowanie: Nie lubię komiksowych etykiet. Ta wyróżnia się na półce. Opisy pełne i przejrzyste [3.5]
            Uwagi: Smakowało. Polski kraft nieczęsto oferuje wytrawne ipa bez landrynki więc nie żal tych sporych 8 zł w sklepie.

            Moja ocena: [4.275]

            Comment

            • telek
              PremiumUżytkownik
              • 05-2011
              • 530

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: Pomarańczowy, mocno opalizujący [4]
              Piana: Drobna niemal jak ubite białko, długa. [5]
              Zapach: Owoce tropikalne i żywica, cytrusy są ale wycofane. Skojarzyło mi się z owocowymi galaretkami położonymi na sosnowej gałązce [4]
              Smak: Wytrawne z delikatnie wyczuwalną żytnią "śliskością". Iglaki, trochę cytrusa. Goryczka średniowysoka, długa. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, dobre [4]
              Opakowanie: Nie lubię komiksowych etykiet. Ta wyróżnia się na półce. Opisy pełne i przejrzyste [3.5]
              Uwagi: Smakowało. Polski kraft nieczęsto oferuje wytrawne ipa bez landrynki więc nie żal tych sporych 8 zł w sklepie.

              Moja ocena: [4.275]
              Co to za warka?

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Jeśli dobrze pamiętam koniec lutego 2017.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Warka do 25.04.2017 nie ma porównania do premiery. Piwo mało podobne, landrynkowe, lekko zalegające, da się wypić, ale lepiej pominąć.

                  Comment

                  • KlossJ23
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 136

                    #10
                    Akurat jestem świeżo po wypiciu jednej (podkreślam: JEDNEJ, choć w zapasie mam 20) butelki tego specyjału właśnie z warki do 25.04 i stanowczo dementuję pogłoski o jego rzekomej landrynkowatości. Napiszę krótko- jest dobrze a może nawet ciut lepiej. Już pierwsze oznaki w postaci pobudzającego ślinianki do pracy owocowo-sosnowego aromatu, wyczuwalnego krótko po otwarciu butelki, budzą nadzieję na ucztę dla podniebienia i nie jest to nadzieja zwodnicza. Piwo jest ciemnozłote, wyraźnie mętne, w czasie nalewania tworzy obfitą drobnopęcherzykową trwałą pianę, której ślady wyraźne są na całej wysokości pokala jeszcze długo o wypiciu ostatniej kropli. Smak oprócz spodziewanych cytrusów zawiera wyraźną nutę owocowo-niecytrusową, która mi najbardziej kojarzy się ze suszoną morelą. Wyraźnie wyczuwalny posmak sosny dobrze współgra z przyjemną, krótką i nie zalegającą goryczką, której poziom dobrze dobrany jest do poziomu słodowości. Piwo ma przy tym smak pełny i orzeźwiający a równoczesne jest zawiesiste (to chyba jedyna wyczuwalna oznaka żyta) na tyle że lekkim go nazwać nijak nie można. Poziom wysycenia C02 akuratny. Jakbym się musiał do czegoś przyczepić to najwyżej tego, że jest odrobinę zbyt mało wytrawne jak na mój gust. Niestety ma również sporo alkoholu- w smaku niewyczuwalny ale po wypiciu standardowej dawki owe 6.5% powodują wyraźne objawy fizjologiczne spożycia, więc o kierowaniu pojazdami mechanicznymi przez najbliższą godzinę nawet mowy nie ma. Sumarycznie- 4.2/5, byłoby może więcej gdyby nie ten zdradliwy woltaż.
                    Last edited by KlossJ23; 13-04-2017, 19:18.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎