Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przewóz własnego piwa w UE

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Matt89
    Junior
    • 12-2015
    • 3

    Przewóz własnego piwa w UE

    Witam,

    Sporo szukałem informacji na różnych stronach i nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy piwo własnej produkcji można przewozić po UE. Wszędzie są tylko limity i ogólne nazwy czyli 'piwo' ale to piwo nie zostało zakupione w sklepie wiec nie wiem czy wg. praw UE/poszczególnych państw można to zakwalifikować jako piwo czy nie będzie to brane jako płyn nieznanego pochodzenia. Będę przejeżdżał przez Niemcy a jak wiadomo zoll'e nie są zbyt przyjaźni. Ktoś orientuje się w temacie albo sam próbował podróżować z własnym piwem?
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Matt89 Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam,

    Sporo szukałem informacji na różnych stronach i nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy piwo własnej produkcji można przewozić po UE. Wszędzie są tylko limity i ogólne nazwy czyli 'piwo' ale to piwo nie zostało zakupione w sklepie wiec nie wiem czy wg. praw UE/poszczególnych państw można to zakwalifikować jako piwo czy nie będzie to brane jako płyn nieznanego pochodzenia. Będę przejeżdżał przez Niemcy a jak wiadomo zoll'e nie są zbyt przyjaźni. Ktoś orientuje się w temacie albo sam próbował podróżować z własnym piwem?
    Podróżowałem z kratami piw bez paragonów za te piwa przez Niemcy i kontrole (jedna celna niemiecka w okolicy Hof i czeska gdzieś na autostradzie koło Pragi) nic nie miały do tego towaru. Zapewne sensownie się trzymać limitu 110l no i utrzymywać że to na własny użytek.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Matt89
      Junior
      • 12-2015
      • 3

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Podróżowałem z kratami piw bez paragonów za te piwa przez Niemcy i kontrole (jedna celna niemiecka w okolicy Hof i czeska gdzieś na autostradzie koło Pragi) nic nie miały do tego towaru. Zapewne sensownie się trzymać limitu 110l no i utrzymywać że to na własny użytek.
      Zakładam ze miałeś piwo ze sklepu więc oklejone etykietami, ja mam czyste butelki bez etykiet i jako obejście zastanawiam się nad przeklejeniem etykiet z jakiś koncernówek.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        Były takie i takie. Nie przesadzałbym z ostrożnością, bo jeszcze zostaniesz oskarżony o fałszowanie produktów
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Matt89
          Junior
          • 12-2015
          • 3

          #5
          Dzięki za pomoc.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Ha, ciekawe zagadnienie. Przychylam się do zdania Arta - 110 l. na własny użytek.

            Pewien krakowski prawnik i piwowar domowy prowadzi bardzo ciekawy blog,
            tego tematu chyba nie podjął, więc jest dobry moment żeby go nim zainteresować:

            prawnik o piwie, piwowarstwie i browarach


            Browar Paragraf - blog o prawie alkoholowym, Kraków. 2919 osób lubi to · 11 osób mówi o tym. Strona o prawie alkoholowym.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Ha, ciekawe zagadnienie. Przychylam się do zdania Arta - 110 l. na własny użytek.

              Pewien krakowski prawnik i piwowar domowy prowadzi bardzo ciekawy blog,
              tego tematu chyba nie podjął, więc jest dobry moment żeby go nim zainteresować:

              prawnik o piwie, piwowarstwie i browarach


              www.facebook.com/browarparagraf
              Podjął się tego tematu: http://browarparagraf.com/index.php/...ik-konsumenta/
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎