Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Przekupka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Profesja, Przekupka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółtopomarańczowe, mocno zmętnione - niemal mleczne. Spory osad został na dnie, w butelce. [4]
    Piana: Nieobfita, ale smuży na ściankach; pozostawia maślankowy osad. [4]
    Zapach: Belgia i cytrusowe gaje dosyć mocno zdominowane, czy wręcz zgłuszone przez alkoholową nutę. Po pewnym czasie się wyrównuje. [4]
    Smak: Znakomity balans. Przy całym kolendrowo-drożdżowo-belgijskim splocie odcieni smaków, cytrusowa goryczka z Citry jest świetnie zaznaczona. Przesmaczne i bardzo pasujące do obecnej pory roku. [5]
    Wysycenie: Optymalne. [5]
    Opakowanie: Trochę skromnie. Podoba mi się konsekwencja tematyczna, ale kolejne piwa powinny mieć bardziej uwypuklone tonacje barwne, żeby je łatwo odróżniać. [4.5]
    Uwagi: Najlepszy krajowy imperial witbier jaki piłem do tej pory.

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4]
      Piana: Wysoka, szybko opada, zostaje średni kożuch. [4.5]
      Zapach: Początkowo paskudny - aceton/wymiociny (?). Po ogrzaniu lekko owocowy. [2]
      Smak: Słodowy, zbożowy, cytrusowa chmielowość, średnia goryczka cytrusowo-pestkowa, zalegająca. Na koniec przyprawowe posmaki. [3.5]
      Wysycenie: Średnie/wysokie. [4]
      Opakowanie: W ich stylu, przejrzysta, choć mało charakterna. [4]
      Uwagi: Dziwne piwo, zapach ma paskudny, smak średni - dominuje przyciężka, nieprzyjemna goryczka. Poza tym jest jakieś takie chropowate, nieułożone. Mało też w nim wita, jest przyprawowy posmak, może kolendra, ale nigdy bym nie odgadł, że to taki styl. Warka do 14.03.2016.

      Moja ocena: [3.15]

      Comment

      • melor
        Senior
        • 04-2006
        • 364

        #4
        aromat: kwaskowy, cytrynowy
        kolor: złoty, mętny
        piana: obfita i ładnie oblepia szkło
        smak: Solidne uderzenie imperialnej witbirowośći Goryczka jest jak najbardziej wyczuwalna. Ale nie jest zalegająca. Czuć też moc alkoholu. Aromaty pomarańczowe i cytrusowe są tylko lekko wyczuwalne. Brakuje mi kolendry. Nasycenie wysokie. Te wszystkie witbierowe nuty są wyczuwalne, ale słabo. W smaku dominuje goryczka. Jest też lekko cytrusowe. Ja jednak wolę słabo chmielone witbiery z wyraźną nutą pomarańczową... Ten ma 52 IBU, co jest moim zdaniem o dużo za dużo (nawet viva la wita tyle nie ma).
        6/10

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          W zapachu wyraźne nuty pomarańczy, do których dołącza niestety aceton. Występuję on również w smaku wraz z wyraźną goryczką i ta para dominuje nad drożdżowo-owocowymi akcentami. Ładna, biała piana i typowo witowy kolor - zdecydowanie na plus. Te plusy nie mogą jednak przesłonić minusów. Reasumując - moim zdaniem - ocena dostateczna.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2835

            #6
            Foto :
            Attached Files
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladobursztynowe, równo zmętnione. [4]
              Piana: Obfita, grubopęcherzykowa, trwała. [4]
              Zapach: Cytrusowy (głównie pomarańczowy), kwiatowy (jakby lawendowy), curacao. [4.5]
              Smak: Treściwe, pomarańczowe, lekko kwiatowe. Goryczka średnia, cytrusowa. [4.5]
              Wysycenie: Wysokie. Trochę zapycha. [3.5]
              Opakowanie: Ładne. [4.5]
              Uwagi: Bardzo smaczne, treściwe, pomarańczowe, z lekką nutą kwiatową.

              Moja ocena: [4.375]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy zamglony. [4]
                Piana: Brudnobiała, niezbyt wysoka, drobna, średniotrwała. [3]
                Zapach: Sosna, lekkie zioła i cytrusy. [3.5]
                Smak: Cytrusy, lekki karmel i akcenty ogólnie wytrawne. [3.5]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: W stylu browaru. Jest przekupka, ale taka bardziej frywolna... . [4]
                Uwagi: Piwo generalnie OK, ale w ciemno nie miałbym pojęcia, co to może być za styl.

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎