Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prost, Hefe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Prost, Hefe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mlecznomętny żółtawy. No, może... [3.5]
    Piana: Biała, drobna i wysoka. Ale, jak na pszenicę, niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Słód, zboże, banan, lekkie goździki. Całkiem OK. [4]
    Smak: Lekka goryczka, taka trochę pestkowa, posmak chlebowy, delikatny grejpfrut. Poprawny. [3.5]
    Wysycenie: Dla mnie ciut za wysokie, balonujące wręcz. Ale nie będę się czepiał... [4]
    Opakowanie: Bladokremowa eta i krawatka, wzornictwo dość oszczędne, w stylu browaru z logo - piwnym krasnalem/skrzatem/gnomem. Punktację zaniża idiotyczna nazwa: "Hefe". Czy ktoś nazwał kiedyś piwo "Drożdże"??? [3.5]
    Uwagi: Cóż, pszenica do wypicia, zwłaszcza w sytuacji nowego browaru. Ale jest całkiem sporo lepszych.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bladożółty, piwo całkowicie mętne. [4]
      Piana: Niezbyt wysoka ale bardzo gęsta o drobniutkich, równomiernych oczkach. Opadła zaraz samoistnie do cienkiego kożuszka, który w trakcie picia się przedziurawił, nieliczne plamy na szkle. [3.5]
      Zapach: Przyjemny, typowy dla pszenicy, w miarę picia staje się intensywniejszy. Jest zbożowość, banany, goździki wytrawniejszy ananas. [4.5]
      Smak: Tu na pierwszy mlask jest bardziej cytrusowo, po chwili pojawia się trochę goździka i banana (ale mało dojrzałego). Jak na 12° to ta pszenica jest dość lekka, aczkolwiek pije się przyjemnie i w upał świetnie orzeźwia. [4]
      Wysycenie: Jak na ten gatunek nie za wysokie ale mi pasuje. [4]
      Opakowanie: Szklanka pszeniczna 0,4 na stopce z króciutką nóżką, ma firmową grawerkę, jest podkładka. [5]
      Uwagi: Próbowane 20.09.2016 w browarze, 8 zł/0,4 l.

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        #4
        Fotka:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎