Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, [Szpunt] Kāhaki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Koreb, [Szpunt] Kāhaki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zamglony bursztyn [4]
    Piana: Średnio obfita, biała, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, dość słabo zdobi szkło. [3.5]
    Zapach: Skórka pomarańczy, leśny, słodowy, słodki, przyjemny, ale wyczuwalny jedynie przy włożeniu nosa w szkło. [3]
    Smak: Wyraźna słodowość, cytrusy, melon, karmel, lekka słodycz przykryta średnią w kierunku wysokiej, zieloną(trawiastą?) goryczkę, dość krótka. [4]
    Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego - pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem, bardzo czytelna. [4.5]
    Uwagi: Całkiem smaczne piwo, brakuje tylko intensywności w aromacie.

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brudnobursztynowy, mętny. [4]
      Piana: Ładna, wysoka, trwała. [4.5]
      Zapach: Początkowo ładny - cytrusy i liczi, ale po ogrzaniu lekko maślany (?). [4]
      Smak: Słodowy, kwaskowy, cytrusy, białe owoce, goryczka średnia, cytrusowo-pieprzna. [4]
      Wysycenie: Średnie/wysokie. [4]
      Opakowanie: Ładne, kolorowe. Tylko co za kierownicą robi ten lemur? Jakoś mi się on z Nową Zelandią nie kojarzy Chyba, że to jednak nie lemur [4]
      Uwagi: Moje pierwsze piwo ze Szpunta, całkiem smaczne, choć jak na IPA za mało nachmielone na smak. Goryczka przyjemna, po ogrzaniu smak idzie bardziej w nuty karmelowe.

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        No niestety, jest masełko, jest karmelek - i one skutecznie przykrywają wszystko w tym piwie. Gdyby je wyeliminować - było by dobrze, jest tak sobie ( można wypić ), ale biorąc pod uwagę cenę ( cuś koło 9 pln ) - to jest po prostu słabo ...
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • dzemek
          Senior
          • 12-2010
          • 448

          #5
          I w moim piwie pojawia się posmak karmelu, masełka. Jak na 65 IBU to bardzo słabo czuć goryczkę. Dobre piwo, gdyby wyeliminować te masełko, bardziej dochmielić, ogólnie dopracować. Da się wypić ale nie za taką cenę.
          Data przydatności do spożycia: 21.5.2016

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Właśnie zdałem sobie sprawę(przy okazji próbowania innego piwa), że zapach który opisywałem jako leśny, to właśnie ta maślanka w połączeniu z egzotycznimi chmielami. Dla pewności porównałem z maślanką. Cieszy mnie to tym bardziej, że dotychczas miałem problem z określeniem tego aromatu.Tak więc potwierdzam maślany aromat w tym piwie.
            Last edited by rafalek21; 30-01-2016, 17:57.

            Comment

            • grejwi
              Member
              • 08-2014
              • 78

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złociste i lekko opalizujące. [5]
              Piana: Obfita, drobno pęcherzykowa. Szybko opada, ale utrzymuje się potem w postaci niskiego kożucha. Ładnie zdobi szkło. [4.5]
              Zapach: Dość intensywny. Wyczuwalne ciasteczka, trochę szampana, owoce tropikalne. Zapach przywodzi też na myśl wiśnie w likierze. Wspomniana już przez komentujących maślaność rzeczywiście jest (bułeczki maslane ), ale całkiem nieźle komponuje się z całością. a prznajmniej do mocnejszego ogrzania, bo wtedy rzeczywiście przytłacza. [3.5]
              Smak: Lekkie rozgrzewanie alkoholowe. Wyraźne cytrusy. Goryczka średnia do wysokiej, cytrusowo-ziołowa. Trochę zbyt długo zalega. [4.5]
              Wysycenie: Wysokie. [5]
              Opakowanie: Przyjemna dla oka etykieta (choć w przesadny zachwyt bym nie popadał). Skład i parametry dość szczegółowe. Kapsel czarny. [4.5]
              Uwagi: Pite po terminie - warka do 24.05.2016 r.

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎