Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Lśnienie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Stary Browar Kościerzyna, [Hopkins] Lśnienie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, zamglone. [4.5]
    Piana: Bardzo obfita, dziurawa, dość szybko opada znacząc szkło. [3.5]
    Zapach: Rześki. Cytrusy, zboże. Słodowy ale bez oznak karmelu. [4.5]
    Smak: Gładkie. Pszenica, cytrusy. Goryczka wysoka, grejpfrutowa. Bardzo przyjemne. [4.5]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta trochę bez wyrazu ale dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Warka 18.03.16 Bardzo przyjemne, wyraziste. Poprzeczka ustawiona wysoko już przy debiucie

    Moja ocena: [4.4]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 14-01-2016, 20:33.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4.5]
      Piana: Bardzo wysoka, zostawia duży kożuch i ładnie oblepia szkło. [5]
      Zapach: Cytrusy, dość intensywny. [4.5]
      Smak: Cytrusowa chmielowość, kwaskowe, goryczka cytrusowo-pestkowa, wysoka. [4]
      Wysycenie: Średnie/wysokie. [4]
      Opakowanie: Estetyczne, ale niezbyt ciekawe. [3.5]
      Uwagi: Nawet niezłe, ale goryczka trochę za mocna, męcząca. Smak fajny, mocno cytrusowy, piana bardzo ładna. Dla mnie za gorzkie, hopheadzi będą zachwyceni.

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy. Mętny. Pływające drobinki [4]
        Piana: Początkowo bardzo obfita. Bardzo szybko jednak się dziurawi i opada. Ładnie oblepia szkło [4]
        Zapach: Są słodkie cytrusy, czuć też owoce tropikalne. Jest też charakterystyczna nuta od słodu pszenicznego. Aromat mógłby być nieco bardziej intensywny, trzeba się wwąchiwać [3.5]
        Smak: Tu dużo lepiej. Goryczka solidna, z czasem narasta. Piwo treściwe. Ciało słodowe nasączone owocami - słodka cytrusowość, tropiki, lekki kwasek. Pije się przyjemnie. Finisz mocno goryczkowy, ale bez zalegania, raczej zachęta do kolejnego łyka. [4.5]
        Wysycenie: W moim odczuciu nieco za wysokie [4]
        Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, dokładny skład i parametry. Drobna literówka w opisie "płatki jęcznienne". Nie to żebym się czepiał [4]
        Uwagi: Piwo z datą: 18.05.2016

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Kolor: Pomarańczowo złoty. lekko mętny.
          Piana: dość spora. Średnie i drobne pęcherzyki. Szybko opada, ale jednak trzyma sporą czapę i oblepia szkło
          Zapach: niezbyt intensywny, ale z racji na przelecenie daty jest i tak całkiem nieźle. Słodkie owoce. Mango, ananas, troszkę pomelo i żywicy.

          Smak: Fajne połączenie lekkie kwaskowości, słodyczy od chmielu i słodu a na finiszu spora goryczka (lekko zalega, jest lekko ziołowo grejpfrutowa, mi pasuje)
          Nie ma jakiejś ekstazy podczas picia, ale piwo jest po prostu smaczne, pijalne i goryczkowe
          Wysycenie: chyba za wysokie [4]
          Opakowanie: schludne, proste i dość przejrzyste. Jest ok
          Uwagi:Warka 18.05.2016, pite wczoraj tj. 20.05.2016 czyli leciutko przejechane. Kupione na "wyprzedaży"

          Dobrze, że kupiłem dwa, źle, że nie trzy czy cztery.
          Fajne, piwko. Byłoby sesyjne gdyby nie te 6,4% alk i to jest powiedzmy minus tego piwa.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółty, średnie zmętnienie. [4]
            Piana: Biała, średnio wysoka, ale bardzo trwała i gęsta. Rewelacyjnie zdobi szkło. [4.5]
            Zapach: Piwnica, zboże, kartoflane obierki, dziwnie ... Na dodatek jeszcze prażony słonecznik. W trakcie picia wyczytałem, że w składzie jest prażona pszenica, czyli jeszcze ze mną nie jest źle
            Z chmieli niedojrzałe mango i zioła. [3.5]
            Smak: Wszystkiego tu pełno, tylko słodu karmelowego zapowiadanego w składzie mało i dobrze. Bardzo zbożowe i lekko słodkie, poziom goryczki średni i w postaci grejpfruta z delikatną igłą sosnową. Po jakimś czasie piwo zaczyna być wytrawne i mniej słodkie. Pojawia się cytryna, ale goryczka nie odpuszcza i przechodzi w pestkę. Można też wyczuć ostrzejsze zioła. [4.5]
            Wysycenie: To jedyna wada tego piwa, gazu jest za dużo. [2.5]
            Opakowanie: Nazwa przypomina mi kultowy horror z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Etykieta w stylu Hopkinsa, pełny skład. Minusem jest, że piwa z Hopkinsa trudno rozróżnić od siebie i trzeba patrzeć na nazwę. [4]
            Uwagi: Pomimo dziwnego zapachu, ale chyba zamierzonego i zbyt dużego wysycenia piwo wypiłem z przyjemnością.
            Warka 30.09.2016.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • melor
              Senior
              • 04-2006
              • 364

              #7
              aromat: lekki zapach amerykańskich chmieli, żywiczny, leśny
              kolor: bursztynowy, lekko mętny
              piana: mała
              smak: Jest uderzenie goryczki. No, jest goryczka i tyle. Nic się w tym piwie nie dzieje. Żadnych aromatów chmielowych, słodowych. Nuuuda. Niby jest wysoki ekstrakt, ale tego nie czuć. Da się wypić, nie jest niedobre, ale naprawdę nuda.
              6/10

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎