Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Robinsons, Iron Maiden Trooper 666

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Robinsons, Iron Maiden Trooper 666

    Kolejna odsłona współpracy kultowej grupy z obchodzącym za trzy lata 180-lecie istnienia browarem ze Stockport. Po bitterze otrzymujemy mocniejszą wersję, o zawartości 6,6% alkoholu (pewnie jakby dokładnie zmierzyć to by wyszło 6,66%... ) Tym razem nie podano już wykorzystanych chmieli, natomiast cały czas mocno podkreśla się na etykiecie źródło inspiracji - utwór "The Trooper", traktujący o szarży brytyjskiej kawalerii w bitwie pod Bałakławą.

    Barwa bursztynowa. Całkowicie przejrzysta.
    Piana koloru złamanej bieli. Ma mięsistą strukturę i pozostaje wzorzyście na ściankach szkła.
    Słodowy aromat, z suszoną śliwką i trawiastymi nutami chmielu. Dodatkowo karmel i leciutka smuga alkoholu.
    Bukiet smakowy stronga. Słodowy, karmelowy, słodki, ciężki. Wzmacnia wrażenie jeszcze dość wyraźny alkohol, który chyba odpowiada za większość odczuwalnej goryczki. O górnofermentacyjnym rodowodzie tego piwa świadczy jedynie wyższy poziom suszonych, owocowych i lekko trawiastych nastrojów.
    Nagazowanie średnie, wyczuwalne.
    Buteleczka tym razem w wersji 330ml. Z podobnym motywem maskotki zespołu, dzierżącej sztandar. Dla odmiany mamy jednak kapsel z Eddim a nie standardowy, browarowy, jak było wcześniej.

    Fajne piwo do obejrzenia, na prezent, dla kolekcjonerów i maniakalnych fanów IM i wszelkich pamiątek z nimi związanych. Po nalaniu do szklanki i degustacji zachwyt znacznie opada. Od przeciętnego strong lagera jest lepsze tylko o jakieś 6,66 procenta i błysk w oczach bestii. Doskonała robota marketingowa. Kupiłbym nawet gdyby w środku była woda. Ale... tylko raz 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 05-01-2016, 22:54.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    #2
    Zajebisty kapsel

    Comment

    • czecholand
      Member
      • 07-2013
      • 58

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki Wyświetlenie odpowiedzi
      Zajebisty kapsel
      Dokładnie, nie jestem kolekcjonerem kapsli,ale kilka sztuk z tego piwa musiałem sobie schować.
      www.czecholand.pl

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2836

        #4
        Nie ukrywam, że kupiłem dla etykietki, kapsla i z sentymentu ...
        Rzeczywiście - jak pisał wpadzio - niedaleko pada Trooper od strong lagera . Szału ni ma ( wyraźny alkohol w zapachu i smaku ), ale wszystko to rekompensuje świetna szata graficzna
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6114

          #5
          Piana - większa na starcie, na dłużej cienka warstewka i mały lacing.
          Barwa - jasny bursztyn.
          Gaz - średni.
          Aromat - cięższe zioła i karmel.
          Smak - balans słodkiego z gorzkim... ziołowym. Daje trochę alko.

          Pod koniec trochę przykre... goryczka alkoholowa na finiszu.

          Start lepszy smakowo. Zakup w Morrison's. Obniżka z 1,65 funta na 1,25.

          Nie przewiduje raczej powtórki.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎