Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najbardziej gorzkie piwo sklepowe.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AaLeX
    Senior
    • 07-2011
    • 572

    Najbardziej gorzkie piwo sklepowe.

    Był temat "najbardziej gorzkie piwo jakie piliście" i w tym wątku padły nazwy różnych egzotyków pitych z okazji jakiś tam okoliczności czy imprez. Ja chciałem się spytać, które wg was piwo z ogólnie dostępnych w sklepach (mam tu na myśli supermarkety, zwykle delikatesy, browary polskie, zagraniczne - wszystko co idzie kupić w sklepie) jest najbardziej gorzkie? Bardzo lubię goryczkowe piwa, jednak ze wszystkich które kupuje ostatnio, żadne mnie pod tym względem nie zachwyca. Kiedyś dobrą goryczką chwalił się ów słynny Pilsner Urquell, ale ostatnio mam wrażenie, że to dawne dzieje, a nie dzisiejsze. Zapraszam do dyskusji
  • bzium1986
    Member
    • 06-2009
    • 86

    #2
    PU ma wciąż podobną goryczkę, to gusta konsumentów się zmieniły i po przyzwyczajeniu się do amerykańskich piw, goryczka w pilsie wydaje się być dość niska...

    Tutaj jeszcze do parametrów goryczki dodałbym jej jakość - w niektórych piwach goryczka jest głęboka, ale krótka, czasem natomiast jest długa i zalegająca, drapiąca. Z piw dostępnych w sklepach to poleciłbym coś w stylu Double IPA, który powinien być bardzo mocno nachmielony: Bruce od Solipiwko, Imperium Kontratakuje Pinta, Crazy Mike Alebrowar, Birbant Citra... Trochę tego jest.

    Setny Rowing Jack z AB wydaje się też mocno goryczkowy.

    Comment

    • AaLeX
      Senior
      • 07-2011
      • 572

      #3
      Amerykańskich piw? W życiu nie piłem żadnego amerykańskiego piwa. PU dla mnie stracił znacznie poziom goryczki. Raciborski Pils ma troszeczkę goryczki, jednak szukam coś w tym guście, tylko z o wiele mocniejszym tym akcentem.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Z tych "łatwiej" dostępnych możesz poszukać w supermarketach Kormoran American IPA, Lubuskie IPA, Tenczynek Aborygen, Konstancin IPA. Są to najłatwiej dostępne piwa z tych goryczkowych, najczęściej widuje je w Auchan/Tesco. Po coś mocniej chmielonego musisz udać się do sklepu piwnego. Ogólnie najlepiej poszukać piwa w stylu IPA najlepiej z przedrostkiem American/Imperial/Double.

        Comment

        • bzium1986
          Member
          • 06-2009
          • 86

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
          Amerykańskich piw? W życiu nie piłem żadnego amerykańskiego piwa. PU dla mnie stracił znacznie poziom goryczki. Raciborski Pils ma troszeczkę goryczki, jednak szukam coś w tym guście, tylko z o wiele mocniejszym tym akcentem.
          Raciborski pils ma troszeczkę goryczki?
          To spróbuj Rowing Jack z AleBrowaru albo Atak Chmielu z Pinty, będzie to wystarczający szok dla kubków smakowych...

          Comment

          • CoZaPiwo
            PiwBiz
            • 12-2015
            • 48

            #6
            Aalex - jeśli szukasz mocno goryczkowego lagera, zainteresuj się Drwalem z Browaru Gościszewo. Gwarantuje intensywną goryczkę, dla wielu fanów koncerniaków nie do przejścia

            Jeśli natomiast chcesz czegoś oferującego więcej doznań, wybierz się do dobrego sklepu z piwem. Sprzedawca na pewno odpowiednio Ci doradzi.

            Szukając na własną rękę w polskim krafcie (np. w hipermarketach), zwróć uwagę na wskaźnik IBU, którym jest opatrzone wiele pozycji. Mocnej goryczki możesz być pewien przy wysokim IBU (np. 70) i umiarkowanie niskim ekstrakcie (np. 14%). Pamiętaj, że piwa nawet o takim samym poziomie nachmielenia (czyli IBU), a innym ekstrakcie, będą charakteryzować się inną goryczką.
            piwo.co.za - zapraszamy na zakupy!

            Comment

            • Lhunbleidd
              Senior
              • 06-2014
              • 196

              #7
              Z goryczkowych lagerów osobiście polecam Chmielaka z Jagiełły. Az mnie ta goryczka zaskoczyła.

              Comment

              • Horse1963
                Senior
                • 06-2009
                • 547

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                Amerykańskich piw? W życiu nie piłem żadnego amerykańskiego piwa.
                To nie wiesz co tracisz
                Ale dla ciebie piwo z USA, pewnie się kojarzy ze wyrobami piwo podobnymi typu Miler czy budwaiser. A te wyroby nawet koło piwa nie "stały"

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                  Raciborski Pils ma troszeczkę goryczki, jednak szukam coś w tym guście, tylko z o wiele mocniejszym tym akcentem.
                  Gorzki Racibórz ? To chyba żart.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • GSE
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 424

                    #10
                    AaLeX już nie kontynuował tematu, więc chyba skończyło się jak w jednym z multitapów:

                    K: Ja to bym chciał takie goryczkowe czeskie piwo, taka żeby porządna goryczka była.
                    B: Piwa polskie craftowe Pan zna? Tam też będzie naprawdę solidna goryczka jeśli poszukamy.
                    K: Polskie nie mają goryczki, ale niech będzie, da mi Pan takie najbardziej gorzkie z gorzkich i tak nie poczuje.
                    B: Wie Pan, może coś średniego jeśli Pan nie pił nigdy...
                    K: Da pan gorzkie!
                    (Dostaje American Psycho, wraca po 3 minutach)
                    K: Coś całkowicie bez goryczki poproszę...

                    Comment

                    • AaLeX
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 572

                      #11
                      Nie kontynuowałem tematu ponieważ nie miałem czasu tutaj zaglądać. Miło, że temat trochę rozkwitł i trochę ludzi się wypowiedziało. Odpowiadając na pytania, tak, piłem Raciborskiego Pilsa i miał wyraźną goryczkę. W ocenie tego piwa występują określenia "tępa, nieprzyjemna goryczka", dla mnie goryczka jest przyjemna ale jak widać inni też ją zauważyli. Horse1963, chętnie bym spróbował amerykańskiego piwa, mieszkam w Gliwicach, niestety nie spotkałem się tutaj w żadnym sklepie z taką ofertą. Atak chmielu faktycznie piłem, jest mocno gorzkie tutaj się zgodzę. Chmielaka i inne propozycje bardzo chętnie zakosztuję. Czy możecie podać gdzie w jakim sklepie u was te pozycje występują? Pozdrawiam

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie kontynuowałem tematu ponieważ nie miałem czasu tutaj zaglądać. Miło, że temat trochę rozkwitł i trochę ludzi się wypowiedziało. Odpowiadając na pytania, tak, piłem Raciborskiego Pilsa i miał wyraźną goryczkę. W ocenie tego piwa występują określenia "tępa, nieprzyjemna goryczka", dla mnie goryczka jest przyjemna ale jak widać inni też ją zauważyli. Horse1963, chętnie bym spróbował amerykańskiego piwa, mieszkam w Gliwicach, niestety nie spotkałem się tutaj w żadnym sklepie z taką ofertą. Atak chmielu faktycznie piłem, jest mocno gorzkie tutaj się zgodzę. Chmielaka i inne propozycje bardzo chętnie zakosztuję. Czy możecie podać gdzie w jakim sklepie u was te pozycje występują? Pozdrawiam
                        W Gliwicach masz np. Tabakierę bardzo blisko rynku. Weź jakieś piwo w stylu AIPA (american india pale ale), niekoniecznie amerykańskie, może być rodzimej produkcji, by nie wydrenować portfela.

                        Comment

                        • grochowiec
                          Junior
                          • 12-2015
                          • 4

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CoZaPiwo Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szukając na własną rękę w polskim krafcie (np. w hipermarketach), zwróć uwagę na wskaźnik IBU, którym jest opatrzone wiele pozycji. Mocnej goryczki możesz być pewien przy wysokim IBU (np. 70) i umiarkowanie niskim ekstrakcie (np. 14%). Pamiętaj, że piwa nawet o takim samym poziomie nachmielenia (czyli IBU), a innym ekstrakcie, będą charakteryzować się inną goryczką.
                          Powiem wam, ze ja już nie patrzę na IBU, by obczaić goryczkę, bo oprócz alfa-kwasów wpływa na to wiele innych czynników. Są takie piwa jak Anabelle Belgian IPA z Doctora Brew, które szczycą się 100 IBU, ale to nie jest w żaden sposób wyczuwalne przez mocną kontrę słodową. To bardzo dobre, udane piwo - dla mnie jedno z ciekawszych od DR ostatnio. Ale właśnie - ma jednak charakter słodowy, te aromaty i smaki ciastkowo-kwiatowe, które wpływają na to, że wskaźnik IBU traci mocno na znaczeniu.

                          Comment

                          • CoZaPiwo
                            PiwBiz
                            • 12-2015
                            • 48

                            #14
                            Oczywiście zgoda, ale zasada - wysokie IBU, niski ekstrakt - skutecznie sprawdzi się przy poszukiwaniu gorzkiego piwa.
                            piwo.co.za - zapraszamy na zakupy!

                            Comment

                            • borat1979
                              Member
                              • 12-2014
                              • 39

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                              Amerykańskich piw? W życiu nie piłem żadnego amerykańskiego piwa. PU dla mnie stracił znacznie poziom goryczki. Raciborski Pils ma troszeczkę goryczki, jednak szukam coś w tym guście, tylko z o wiele mocniejszym tym akcentem.
                              Od kiedy woda ma goryczkę?
                              https://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎