Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amager, The Dank Dane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Amager, The Dank Dane

    I znów mamy do czynienia z concept produktem od Duńczyków z Amagera. Tym razem warzyli razem z kolegami z San Francisco, z minibrowaru Cellarmaker. A że obie ekipy mają poczucie humoru, to i nazwa piwa nawiązuje do slangowego określenia "Dank as a Dane", które oznacza młodych, spoconych, śmierdzących Duńskich turystów, których wszak pełno... choćby w San Francisco, co w zabawny sposób zostało uwiecznione na etykiecie
    The Dank Dane to żytnio-pszeniczna IPA, nachmielona Citrą, Columbusem i Simcoe. Ma 6,5% alkoholu.

    Barwa złoto-pomarańczowa. Mocno zamglona.
    Biało-kremowa piana o zróżnicowanej teksturze. Opada po trzech minutach do nieregularnej, postrzępionej szumowiny. Zostawia nieco śladów na szkle.
    Mocne, ciepłe, owocowe estry w aromacie na pierwszym planie. Mango, papaja, brzoskwinia, o, w takim kierunku właśnie. Gdzieś dalej trochę sosny i żywicy. Daje się wyczuć także delikatną chlebowość.
    W smaku pojawia się dodatkowo lekki kwasek, choć nadal mamy do czynienia z aromatyczną bazą. Generalnie jest bogato - szeroka feeria odchmielowych nastrojów, od trawiastych do owocowych. Grejpfrutowa goryczka wyłania się po chwili i zostaje na dłużej w ustach. Na finiszu dodatkowo bardzo dobrze wyczuwalne zbożowe, ziarniste nuty.
    Dość wysokie nagazowanie. Piwo ciut musuje na języku.
    Butelka z kolejną zabawną grafiką na etykiecie, o czym wspomniałem na początku. Na...chmielony zapewne duński globtrotuar odwala szopkę na Golden Gate. Świetne! Kapsel firmowy.

    Jeszcze jedna bardzo dobra IPA. W tym stylu, zwracam zawsze uwagę na bogaty profil smakowy, przy jednoczesnym braku ściągającej, gryzącej, trzymającej za twarz goryczki. Obydwa warunki zostały spełnione. I jest smacznie. 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎