Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Inne Beczki] Jungle IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Inne Beczki] Jungle IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładnie opalizujący bursztyn. [4.5]
    Piana: Zaznacza się nieźle na szkle trochę przy zbyt szybkim opadaniu. Pęcherzyki średnie, końcówka trwała. [4]
    Zapach: Ciasto z wanilią i skórką pomarańczy, kandyzowane owoce, zboże i na samym końcu multiwitamina. [4]
    Smak: Słód tylko w postaci bazy, głównie zboże. Na pierwszym planie goryczka średnio-wysoka, ale zbytnio zalegająca. Trochę tępa żywica ( Simcoe to jednak nie Chinook) oraz cytrusowo-pestkowa nuta. Karmelu nie ma, piwo wchodzi szybko i orzeźwia. [4]
    Wysycenie: Dobrze, że goryczka orzeźwia, bo gazu jest za mało. [3]
    Opakowanie: Stosownie do nazwy jakieś ptaki z dżungli na etykiecie. Podany jest autor receptury. [4]
    Uwagi: Smaczne, goryczkowe piwo jak wiele na rynku. Niczym nie powala, ale też i nie ma się do czego przyczepić.
    Warka 20.08.2016.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, klarowny. [4.5]
      Piana: Spora, trwała, zostaje niewielki kożuch. [4.5]
      Zapach: Cytrusy i żywica plus mokre ziarno. Niezbyt silny. [4]
      Smak: Słodowy i zbożowy, cytrusowa chmielowość, goryczka ziołowo-grejpfrutowa, średnia/wysoka, końcówka lekko alkoholowa. [4]
      Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
      Opakowanie: Piękne, dzieło sztuki. Choć mogłoby być troszkę jaśniejsze. [5]
      Uwagi: Poprawne AIPA, ale nic więcej. Nachmielone bardziej na goryczkę niż na smak, trochę nawet zbyt goryczkowe. Raczej go nie powtórzę.

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnopomarańczowy, piwo zamglone, prześwitujące. [4.5]
        Piana: Niska, drobnoziarnista, troszkę obkleja szkło, pozostaje do końca. [2.5]
        Zapach: Owoców tropikalnych, nut żywicznych z dodatkiem cytrusów. Zapach przyjemny i dość intensywny, wspomnianej już multiwitaminy. [4]
        Smak: Wszelakich owoców egzotycznych, żywicy, niewielkiej ilości karmelu z lekką alkoholową nutą. Goryczka powyżej średniej, długotrwała. [3.5]
        Wysycenie: Początkowo było średnie, stopniowo zmniejszało się do niskiego... wytrwało do końca. [3.5]
        Opakowanie: Ładna ,,dżunglowa" etykieta, która przyciąga wzrok... podany skład, kapsel był czarny. [4]
        Uwagi: Warka do 10.05.2016, wypite 6.05'16. Niezłe, ale ciut męczące, pod koniec wyszedł trochę alkohol. **171**

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Całkiem klarowny bursztyn. [4.5]
          Piana: Niska, umiarkowanie trwała, drobne pęcherzyki, dość lekko zdobi szkło. [3]
          Zapach: Żywica, trochę karmelu, cytrusy, mniej multiwitaminy(świeżo po otwarciu była bardzo wyraźna) - przyjemny. [4]
          Smak: Karmelowo-słodowa podbudowa na średnim poziomie, owocowo-cytrusowe, ponad średnia pestkowa goryczka, odrobinę za długa, też nie do końca mi pasuje; całkiem gładkie, średnio pełne, umiarkowanie słodkie. [3.5]
          Wysycenie: Niskie, mogłoby być go więcej. [3]
          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, pełny skład, brakuje tylko informacji o browarze. [4.5]
          Uwagi: Przeciętna AIPA, nie jest zła, ale są lepsze i ciekawsze na rynku. Warka do 24.12.2017.

          Moja ocena: [3.7]
          Last edited by rafalek21; 14-06-2017, 22:40.

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemno-herbaciany, wpadający w brunatny, opalizujący. [4]
            Piana: Niska, w miarę trwała. [3.5]
            Zapach: Ameryka. Raczej żywiczny niż cytrusowy, coś ziołowego. Nie jest bardzo intensywny, ale przyjemny. [4]
            Smak: Piwo jest przyjemnie gorzko-słodkawe. Solidna podbudowa słodowa, fajna, konkretna, ale nie przegięta goryczka, jakaś nuta ziołowa/przyprawowa. Ok, nic co by mogło porywać, ale smakuje dobrze. [4]
            Wysycenie: Niskie. W zasadzie ok, ale odrobinę wyższe chyba by nie zaszkodziło. [4]
            Opakowanie: Etykieta jest w porządku. Strona informacyjna też ok. Kapsel niestety biały "golas". Miejsce produkcji? Mówicie, że Zodiak?
            U mnie na etykiecie blg 15, a nie 16. [4]
            Uwagi: 22/01/2018.
            Całkiem fajne piwo. Przy tej cenie (dużo ponad 8 zł) jednak nie jest jakoś bardzo atrakcyjne.
            Może się nie znam, ale wydaje mi się, że jest potencjał na DIPA. Gdyby tak podbić do jakichś 19 plato...

            Moja ocena: [3.95]
            Last edited by Admirador; 26-07-2017, 21:28.

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złote, idealnie klarowne. [4]
              Piana: Średnioobfita, gęsta i drobna. Zostawia ładny lejsing. [4.5]
              Zapach: Słodowy, wyraźnie chmielowy - są cytrusy, owoce tropikalne, żywica. [4.5]
              Smak: Umiarkowana, dość czysta podbudowa słodowa, uzupełniona wyraźną chmielowością - podobnie jak w zapachu mamy owoce tropikalne, cytrusy. Jungle IPA jest wytrawne, smukłe. Goryczka wyraźnie zaznaczona, trochę długa. [4]
              Wysycenie: Niskie [4]
              Opakowanie: Ładne, czytelne. Podoba mi się. [4.5]
              Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 10.05.2018 r.

              Moja ocena: [4.25]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • grodek
                Senior
                • 06-2015
                • 527

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, zmętnione z dużą ilością osadu. [3.5]
                Piana: Średnio obfita, biała, drobnopęcherzykowa; trwała. [4]
                Zapach: Świeży, przyjemny, głównie sosnowo-żywiczny z cytrusami w tle. Całość uzupełniona aromatem tropikalnych owoców. [4.5]
                Smak: Średnio treściwe, w smaku sporo cytrusów, żywicy, sosny, ale tez mango i innych owoców tropikalnych. Finisz wytrawny, kwaskowaty z wyraźnie zaznaczona goryczką. [4]
                Wysycenie: Średnie. [5]
                Opakowanie: Etykieta bardzo przypadła mi do gustu. Podany jest dokładny skład, natomiast do pełni szczęścia zabrakło tylko firmowego kapsla. [4.5]
                Uwagi: Dobra AIPA do której z chęcią jeszcze wrócę. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 06.03.2020.

                Moja ocena: [4.225]
                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony. [4]
                  Piana: Biała, drobna, średniowysoka i trwała. [3.5]
                  Zapach: Słaby sosnowy. A może to dżungla tak pachnie...? [3]
                  Smak: Lekka goryczka w stylu pestkowym. Wytrawność (a może i alko?) trochę drapie w gardle. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                  Opakowanie: Dżunglowa eta, dość ciekawa, choć ciemnawa . [4]
                  Uwagi: Piwo do wypicia spokojnie, choć jakoś specjalnie nie zapada w pamięć...

                  Moja ocena: [3.4]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎