Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), [Artezan][AleBrowar] Ale Cocones

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), [Artezan][AleBrowar] Ale Cocones

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Vortex
    Senior
    • 12-2011
    • 153

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny; złotawy; raczej przejrzysty. [4]
    Piana: jasna, drobna, natomiast szybko się zredukowała. [3.5]
    Zapach: goryczka chmielowa fajnie przeplatała się z nutami owocowymi, cytrusami. [4]
    Smak: bardzo fajna goryczka, naprawdę konkretne nachmielenie, w tle dało się wyczuć trochę jakby owies, natomiast sam kokos (akurat w moim piwie) chyba gdzieś umknął. Na pewno pijalne. [4]
    Wysycenie: w normie [4]
    Opakowanie: etykieta raczej w stylu Artezana, trochę letnich akcentów w okresie zimowym - jest OK. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • CoZaPiwo
      PiwBiz
      • 12-2015
      • 48

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny, lekko opalizujący, płynne złoto. [4]
      Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, tworzy ładną czapę, która zostawiła ładną koronkę na szkle. [4.5]
      Zapach: Bardzo przyjemny, właśnie w aromacie najbardziej czuć płatki kokosowe, poza tym inne owoce tropikalne i cytrusy. Bardzo dobry aromat. [4.5]
      Smak: Niestety w smaku alkohol wyszedł na pierwszy plan. Kokos z aromatu na kubkach smakowych już niemal niewyczuwalny, całe szczęście alkoholowość szybko jest kontrowana intensywną goryczką. [3]
      Wysycenie: Odpowiednie do tego stylu. [4]
      Opakowanie: Standardowa wysoka butelka Artezana, etykieta kreskówkowa, jednych zniechęca, innych zachęca do kupna. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na etykiecie. [4.5]
      Uwagi: Udane piwo, choć sprawia wrażenie nie do końca ułożonego. Dziwi nieco brak zastosowania Sorachi Ace'a w piwie o charakterze kokosowym. Być może z tego powodu kokosowe nuty w smaku nie są wyczuwalne. Ale zachwycać się aromatem Ale Cocones można by cały dzień.

      Moja ocena: [3.85]
      piwo.co.za - zapraszamy na zakupy!

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, mętny. [4]
        Piana: Niska, trwała, oblepia szkło. [4]
        Zapach: Lekko cytrusowy. [3.5]
        Smak: Słodowy, słodkawy; mdły, lekko melonowy posmak, kwaskowe, końcówka goryczkowa, goryczka raczej średnia. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Estetyczne, ale jakoś nie robi na mnie wrażenia. Kapsel Artezana. [3.5]
        Uwagi: Kokos zupełnie niewyczuwalny. Smak w sumie nie jest zły, czuć przyjemny melonowy posmak, goryczka nie zalega, ale jakoś nie czuję wysokiego ekstraktu, brakuje intensywności w smaku i aromacie. Szału nie ma, zupełnie nie warte tych 11 złotych za butelkę.

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Dawno tak nieprzyjemnego piwa nie piłem. Gorycz ściąga, wykrzywia i wywraca kubki smakowe na nice. Kokosa kompletnie nie wyczułem, za to zaatakował mnie legion IBU.

          Wietrzę jakiś paradoks, bo Happy Crack to było dla mnie najbardziej tragiczne piwo 2014, a to ma szanse być jego odpowiednikiem w 2016. Paradoks polega na tym, że to piwa kooperacyjne najrówniejszych i najciekawszych kraft-browarów w kraju. Solo działają cuda. W parach objawia się efekt Szydła na szczypiorniaku. Czyli niefart, absmak i lepiej szybko zapomnieć.

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Dla mnie solidna double IPA, co do tego nieszczęsnego kokosa ( czy raczej płatków kokosowych ) - muśnięcie w aromacie, w smaku
            ( piłem zarówno lane jak i butelkowe ) - nie wyczułem. Pomimo 8% nieźle się to pije, ale moc grzeje i nie bierze jeńców . Goryczka solidna, aczkolwiek dla mnie na poziomie akceptowalnym. Jestem na tak
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2837

              #7
              Foto :
              Attached Files
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, klarowne. [5]
                Piana: Długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4.5]
                Zapach: Żywica, sosna, owoce tropikalne, nutka kokosowa na granicy autosugestii. Czysty, rześki. [4.5]
                Smak: Gęste, słodycz na umiarkowanym poziomie. Owocowe, żywiczne. Goryczka grejpfrutowa, dość wysoka. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład. [4.5]
                Uwagi: Warka 05.03.16 Bardzo przyjemna IIPA w stronę owoców i żywic, bez karmelu i śladu alkoholu.

                Moja ocena: [4.525]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 26-01-2016, 19:50.

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowa, mętne. [4.5]
                  Piana: Piana średnia, redukuje się do wyraźnej obrączki i wyraźnych wysp. [4]
                  Zapach: W zapachu słodkie owoce tropikalne, mango. [4.5]
                  Smak: W smaku chmiel amerykański, słodki - w stylu mango i innych owoców tropikalnych. W tle jest coś nietypowego, coś czego nie potrafię określić - możliwe, że to jest ten kokos, który został dodany do piwa (choć pewny nie jestem). Slodowość wyraźna, choć piwo nie jest klejące, albo słodkie. Goryczka wyraźna, wysoka, ale nie wiem czy jest 100 IBU. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, jak dla mnie trafione w punkt. [5]
                  Opakowanie: Etykieta śliczna, super zaprojektowana. Na etykiecie komplet informacji i do tego kapsel firmowy. [5]
                  Uwagi: Piwo z datą przydatności do: 05.03.2016 r.

                  Moja ocena: [4.5]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎