Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Zduńskie - Extra Chmiel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Zduńskie - Extra Chmiel

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. [4]
    Piana: Biała, dosyć wysoka, średnio pęcherzykowa. Trochę znaczy szkło. [3.5]
    Zapach: Delikatny, słodowy, lekko trawiasty i owocowy. Przypomina piwo Polski Chmiel z Żabki. [3.5]
    Smak: Ot taki zwyczajny lagerek. Niska podbudowa słodowa z lekką goryczką, ale wyraźnie wyższą niż wysokochmielowe Harnasie i inne takie paskudztwa. Trawa, nawet ciut łodygi, jakieś zioło. Nie ma tu tego wstrętnego kartonowo-aptecznego posmaku, który pojawia się w niektórych piwach z tego browaru. [3.5]
    Wysycenie: Średnie w kierunku do niskiego. [3.5]
    Opakowanie: Zielona butelka ( skunksa nie było), bardzo ładna etykieta, też z dominacją zieleni. Brakuje składu, ale wybaczcie... daję maksymalną ocenę za piękny patriotyczny kapsel. [5]
    Uwagi: Otwierając to piwo myślałem, że to raczej będzie extra lipa , a nie extra chmiel. Trzeba przyznać jednak, że goryczka tu jakaś jest. Na dodatek piwo nie ma wad. Jeszcze z pewnością kupię.
    Warka do 14.12.2016.

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • michael50
      Senior
      • 06-2013
      • 325

      #3
      Potwierdzam, że to całkiem przyzwoity, jasny lager. Może szału nie robi, ale dodatkowy chmiel jest rzeczywiście wyczuwalny i dodaje przyjemnego aromatu. Ogólnie może smakoszem nie zostanę, ale na pewno zdecyduję się na Zduńskie, gdy obok będzie stał koncernowy, lagerowy mainstream.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty klarowny. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
        Zapach: Chmiel i lekki skun, niestety. Taka sytuacja... Po chwili dochodzi taki marketowo-cukierkowy powiew. [3]
        Smak: Karmel i słód, posmak goryczki, ogólnie smak budzi skojarzenia z marketówką. [3]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Zielona flaszka, zielonkawa eta, dość klasyczna. Treść stara się budować lokalny patriotyzm w Zduńskiej Woli. [3.5]
        Uwagi: Piwo do wypicia. Przy grillu. W Zduńskiej Woli .

        Moja ocena: [3.225]

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Obiecujące, ale szału nie ma. Lekka stęchlizna w zapachu, a na języku piwo jest słodkawe i ciężkie. Brak mu rześkości. Trzeba mu jednak oddać sprawiedliwość, bo od strony chmielowej oraz prezencji wypada pierwszoklaśnie.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasno bursztynowy [4.5]
            Piana: dość drobna, ecru, opada jednak dość szybko [3]
            Zapach: słodowo-metaliczny, odrobina skuna [2.5]
            Smak: dość pełne ale treściwość umyka, goryczka średnia, dominująca, pestkowo-myszowata, mało przyjemna, finisz sodowy ale też żadnych pozytywów, słodycz niec przefermentowana i zleżała [2]
            Wysycenie: troszkę za duże [4]
            Opakowanie: minus za zielona flaszkę, etykieta taka sobie, firmowy kapsel [3]
            Uwagi: Po prostu kiepskie i tyle

            Moja ocena: [2.55]
            Attached Files
            Last edited by becik; 16-03-2018, 23:10.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              #7
              W 80% zgadzam się z przedmówcą , w składzie dużo obiecuje bo 4 chmiele a wypada co najwyżej średnio . Rozczarowany jestem , zaliczone i tyle .

              Comment

              • AaLeX
                Senior
                • 07-2011
                • 573

                #8
                Ja niestett też się rozczarowałem. Ten skład, napis ekstra chmiel, a tu lipa. Kolor ciemnozłoty, piana szybko znikła, zapach chmielowy, największy atut tego piwa. Smak kiepski, goryczki jak na lekarstwo, trochę słodu, nie tego się spodziewałem. Raczej nie powrócę. Ocena 2,5/6.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎