Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Inne Beczki] Zissou APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Inne Beczki] Zissou APA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłote, klarowne. [4.5]
    Piana: Niska, szybko opada, zostaje niewielki kożuch. [3.5]
    Zapach: Słaby, owocowo-cytrusowy, po ogrzaniu lekko siarkowy. [3]
    Smak: Słodowy, cytrusowo-skórkowa chmielowość i pestkowo-cytrusowa goryczka, średnia, zalegająca. [3]
    Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
    Opakowanie: Piękne, szkoda, że zawartości butelki daleko do tego poziomu... [5]
    Uwagi: Rozczarowanie, zapach jest słabiutki, smak średni. Dominuje goryczka, która nie jest może strasznie wysoka, ale niezbyt przyjemna. Smak głównie skórka od cytrusów - goryczkowy i suchy. Drugie podejście do Innych Beczek utwierdza mnie w przekonaniu, że to "ten browar od ładnych etykiet". Oprawa piękna, czas poprawić jakość samego piwa...

    Moja ocena: [3.275]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasne złoto, całkowicie klarowne. [4.5]
      Piana: Krótka, nieźle zdobi szkło, końcowa czapa słaba. [3]
      Zapach: Zdecydowanie cytrusowy i to taki w postaci limonek i pomelo. Deklarowanych tropików jakoś nie czuję. [3.5]
      Smak: Słód wysoki jak na te parametry, goryczka jeszcze większa, ale nie zalega. Cytrusy już bardziej takie jak grejpfrut i pestka z niego. Brakuje żywicy. Niestety objawił się na końcu karmel niczym demokracja na końcu naszej cywilizacji. Piwo orzeźwia głównie swym cytrusowym charakterem i dlatego pije się szybko. [4]
      Wysycenie: Średnie, pod koniec wyczuwalne w kierunku do wysokiego. [4]
      Opakowanie: Jak w innych piwach egzotyczna i bardzo kolorowa etykieta. Tym razem rybki w roli głównej. Największa wada to brak pełnego składu ( nawet chmieli). Na plus podany z imienia i nazwiska autor receptury. [4]
      Uwagi: Trzecie znane mi piwo z browaru Inne Beczki i już wiem, że chmielu tam nie żałują. Trochę niezgodne ze stylem. Powinno być AIPA, mimo parametrów jak najbardziej APA.
      Warka 28.08.2016.

      Moja ocena: [3.75]
      Last edited by DariuszSawicki; 18-03-2016, 22:29.

      Comment

      • Pess09
        Senior
        • 12-2013
        • 284

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, opalizujące. [4.5]
        Piana: Przeciętna pod każdym względem. [3.5]
        Zapach: Tropikalny i grepfrutowy z słodkim karmelowym muśnięciem. [4]
        Smak: Jest troszkę karmelowo-herbatnikowej słodowości ale nie ma praktycznie żadnej słodyczy, goryczka zdecydowana grejpfrutowo-trawiasto-żywiczna może nawet za mocna, zostaje chyba trochę za długo jak na lekkie piwo 12 plato. [3.5]
        Wysycenie: W normie. [4]
        Opakowanie: Bardzo ładnie zaprojektowana etykieta, ciekawe kolory, brak szczegółowego składu, kapsel czarny. [4]
        Uwagi: Piwo w smaku nie do końca w moim guście, ale nie jest złe szczególnie że kupione za 5zł.

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Kolor złoty, lekko opalizujący. Piana jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy, tworząc ślad na szkle.
          Aromat zdominowany przez chmiele: cytrusowo-tropikalno owocowy. Niestety uderzył też leciutki DMS. Ale tak jak się pojawił tak też szybko zniknął. Brzoskwinie, marakuja, mango, nawet skórka pomarańczy i po ociepleniu wyczuwalna jest nafta.
          W smaku po pierwszych doznaniach słodowych z minimalnym kwaskiem na finiszu, atakuje kubki smakowe wytrawna nuta za sprawką chmielów. Te są szlachetne, głównie grejpfrutowe i cytrusowe. Nie ma tu słodyczy, karmelów. Goryczka jest średnia ale i tak wyraźnie osadza się na podniebieniu i języku.
          Piwo jest bardzo pijalne, lekkie wręcz sesyjne.
          Last edited by Brodzislaw; 06-10-2016, 20:56.

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            Zapach w miarę ładny, cytrusowy i tropikalny. Reszta to tragedia. Męt straszny, piany zero, koło gazu nawet nie stało. W smaku mydliny i goryczka jakaś taka mało chmielowa, a bardziej chemiczna. No i posmak wody z kałuży.

            Ogólnie to wypada jak mało udane domowe apa, płacenie za coś takiego to zbrodnia na rozumie i godności człowieka (moje dostałem od sąsiada za friko).
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎