Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marysia, [Baba Yaga Brewing] Wyrwidąb

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Marysia, [Baba Yaga Brewing] Wyrwidąb

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Delikatnie zamglony bursztyn. [4.5]
    Piana: Jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, niewysoka, średnio trwała, delikatnie firankuje. [3.5]
    Zapach: Karmel i trochę owoców tropikalnych i chyba odrobina żywicy. Niewiele tu się dzieje, brakuje też intensywności. [3.5]
    Smak: Mnóstwo karmelu, odrobina cytrusów, trochę słodkie, całkiem wysoka łodygowa goryczka, długo zalegająca, smakuje jak długo parzona herbata z dodatkiem cytryny. [3]
    Wysycenie: Niskie, na początku może być, ale po 15 minutach jakby cały gaz uciekł. [3.5]
    Opakowanie: Całkiem przyzwoita grafika, pełny skład. [4]
    Uwagi: Nie jest to zbyt smaczne piwo, choć tragiczne też nie jest. W smaku głównie karmel i długa łodygowa goryczka. Dla porównania zaparzyłem sobie mocną herbatę i po wygazowaniu (po ok. 15-20 min.) piwo niewiele się różniło w smaku, więc wylałem pozostałe 1/4 piwa. Jakoś nie mam szczęścia do piw z Marysi.

    Moja ocena: [3.375]
    Last edited by rafalek21; 25-01-2016, 20:43.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Kurcze - mam takie same odczucia : karmel, cytrusy i niezbyt przyjemna, agresywna, zalegająca goryczka. Najgorzej nie było - wypiłem całe, ale przyjemności z tego było jak na lekarstwo. Szkoda, bo etykieta i kapselek - całkiem, całkiem.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty, lekko zamglony. [4]
        Piana: Kremowa, drobna, dość wysoka, niezbyt trwała, ale zostawia ślad na szkle. [3.5]
        Zapach: Sosna. Konkretna, ale nie agresywna. Delikatny powiew słodowy. [4]
        Smak: Dość mięsista goryczka, minimalny posmak słodowy. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Czarny kapsel browaru. Dość demoniczny wyrwidąb, jakoś nie w moim typie. Jakość wykonania docenić trzeba. [4]
        Uwagi: Dawno nie piłem piwa "od" (tak nowomodnie) Marysi, a chyba jeszcze nigdy "od" Baby Yagi.
        Być może ten fakt, a - być może - piwo nieco się uleżało, że smakowało mi bardziej, niż szanownym przedpiszcom.

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • mozaic
          Member
          • 06-2015
          • 44

          #5
          nam...smakowało znacznie lepiej niż poprzednim recenzentom - 7 z 17 - wiadomo,ze słodkie - ale doprawione magnum i citrą smakuje jak dobrze zrobiony numer bazujący na perkusji, dużo dołu, dużo góry, wycofany środek - ale wszystko na swoim miejscu, goryczka jest trwała, nie rozumiem pojęcia "zalegania" - to nie jest poranny kapeć w ustach, czy zaśliniona poduszka - tylko trwały, przyjemny chmielowy posmak.

          nie jest to piwo sesyjne i faktycznie butelka 330ml byłaby bardziej na miejscu, ale do głowy mi nie przyszło ogrzewać 17tkę do 20 stopni po to żeby porównac z herbata i wylać..

          równie dobrze możnaby testować gulasz węgierski po schłodzeniu do 5 stopni - gwarantowany sukces [:

          Comment

          • mozaic
            Member
            • 06-2015
            • 44

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynek/herbatka [: [4]
            Piana: ok, w tym piwie w ogóle nie chodzi o pianę. [4]
            Zapach: gdyby nie cudowne zapachy ostatnich artezanów (pacific/4latka) dałbym 5 , bo tu jest wszystko co lubię, ale jednak tamte powalają. [4.5]
            Smak: magnum i citra - to zawsze działa, smakuje jak "do******a" wariacja bagiennej aipy z piotrkowa. [4]
            Wysycenie: ok [4]
            Opakowanie: etykieta zachęciła do spróbowania, "wyrwidąb" brzmi nieco groźnie, ale skład uspokaja - opakowanie zrobiło "swoje". [4.5]
            Uwagi: butelka 0,330 L byłaby lepsza w przypadku 17tki.

            Moja ocena: [4.2]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: miedziany [5]
              Piana: delikatny beż, zwarta, mocna, utrzymuje się do końca [4.5]
              Zapach: słaby, głównie cytrusowy [3.5]
              Smak: pełne, treściwe, niestety jak dla mnie dominuje zbyt mocna trawiasto-cytrynowa goryczka, która jakże jest charakterystyczna dla citry, a tego chmielu wręcz nie cierpię, całość dobrze skontrowana słodową podstawą [3.5]
              Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
              Opakowanie: jedna z ciekawszych etykiet na rynku, firmowy kapsel [4.5]
              Uwagi: Przyzwoite piwo jednak nie w moim guście

              Moja ocena: [3.775]
              Attached Files
              Last edited by becik; 29-09-2016, 19:33.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎