Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Grybów, Premium

    Cytat:
    "Rodem z polskich gór, piwo klasy premium o wyjatkowej jakości. Warzone metodą tradycyjną z najlepszych gatunków chmielu i słodu za krystalicznie czystej źródlanej wodzie!"
    Alk max 5,7 obj.
    ekstrakt 12% wagowo
    Kolor: jasno bursztynowe
    gaz: z umiarkowaną siłą pracuje do końca
    piana: drobna i dobra lecz szybko opada
    Szszszmak: słodkawe z dobrze wyczuwalną goryczką, lekko przypalane. Nasuwa przypomnienie Warki Strong, ale bez tak ordynarnej słodyczy.
    Ogólnie może być. 4-
    Dick Laurent is dead.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Etykieta:
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • Misiekk
      Senior
      • 05-2001
      • 913

      #3
      Fajne piwko o ciekawym smaku.
      Piwo to jest życia blues, daje miłość oraz luz. :)

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Nabylem w sklepie firmowym browaru w Siolkowej. Ocena: 4 Gdyby mialo piane i nieco wiecej gazu dalbym 4.25, bo smak ma oryginalny i wolny od nieprzyjemnych posmakow typowych dla piw w tej grupie cenowej.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Gambrinus
          • 06-2001
          • 696

          #5
          Wczoraj, w trakcie wieczornego spaceru zagladnalem do jednego z moich ulubionych sklepow spozywczych i doznalem szoku. Na polce w lodowce, miedzy Lezajskiem a Okocimiem ujrzalem charakterystyczne butelki Grybowa Premium (w USA nazywa sie Grybów Beer). Nabylem od razu dwie butelki w cenie $1,09 za sztuke, i bede je dzis probowal
          Popieraj małe browary!!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • Gambrinus
            • 06-2001
            • 696

            #6
            Wydaje mi sie, ze mimo podobnej etykietki i tej samej zawartosci alkoholu (5.7%), wersja eksportowa to jednak inne piwo. Ma nader porzadna piane, i jest lepiej nagazowane, jest rowniez ciemniejsze (kolor miodu lipowego).
            Gdybym je probowal nie wiedzac skad jest, powiedzialbym, ze uwarzyl je jakis maly czeski browar, glownie ze wzgledu na intensywna, zgrabnie zbalansowana goryczke, ale i ogolne wrazenie. Zapach i smak przypominaja nieco piwa pszeniczne. Jedno z najciekawszych polskich piw, jakie ostatnio pilem.
            Ogolnie: 4.5 (2-5)
            Popieraj małe browary!!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Gambrinus
              • 06-2001
              • 696

              #7
              W ramach popierania malych browarow wypilem juz chyba z 20 butelek Grybowa i za kazdym razem mialem nieco inne wrazenia, czasami jego specyficzny posmak byl nie do wytrzymania (np. gdy pilem je do spaghetti, EB za to bylo super). Zaczynam rozumiec dlaczego takie piwa nie maja zbyt wielu zwolennikow.
              Popieraj małe browary!!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Po długim czasie nieobecmości w moim przełyku, udało mi się je dorwać w sklepie na Polnej.
                Jedno jest pewne - jest inne niż było, kiedy je ostatnio piłem. Piana z początku jest jak marzenie - konsystencja ubitego białka, drobne pęcherzyki i wspaniały smak. Niestety szybko opada do postaci dywanika.
                W smaku jest dość charakterystyczne. Dominuje tutaj wyraźna nuta chlebowa, plus trochę zbyt mało śmiała goryczka i lekko słodkawy posmak. Bardzo mi smakuje.
                Dobijający jest jednak zapach. Śjakiś takiś pomyjowaty.
                Mam nadzieję że to chwilowa wpadka.

                Dobre piwo, które trzeba pić na wydechu
                Zdarza mi się to nie pierwszy raz.
                Attached Files
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • jkostka
                  Junior
                  • 09-2003
                  • 1

                  #9
                  Ja bym nie polecał...

                  Kupiłem dwie butelki bezpośrednio w Grybowie, w sklepie przy Browarze. Poprosiłem "najlepsze jakie jest". Rozczarowanie na całej długości. Kocham lokalne browary, ale widzę, że jest z tym nienajlepiej.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    a co konkretnie Ci w nim nie odpowiadało?
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Aldach
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 1269

                      #11
                      Przyzwoity "piwny" kolor i biała, drobnoziarnista piana. Sprawia wrażenie lżejszego niż jest w rzeczywistości, ma delikatny smak z niewielką goryczką. Zapach słabo zaznaczony. Ogólnie gdzieś między 3 a 3+ czyli przyzwoite, ale bez rewelacji.

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        #12
                        Uzyskane na giełdzie z Żywcu dzięki uprzejmości Decia (wielkie dzięki!)
                        Piwko świetne. Nie miałem zamiaru po raz kolejny go opisywać, ale po złapaniu pierwszego łyka od razu chwyciłem za aprat.
                        Piwo to ma nadal piękny słodowo-chlebowy smak. Jest dokładnie takie, jakie było gdy piłem je pierwszy raz. Jako że od tamtej pory miałem okazję wypić dużo więcej piw, moja ocena wzrasta i wynosi obecnie 5-.
                        TAK TRZYMAĆ BROWARZE GRYBÓW!
                        Attached Files
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • sklep-piwowar
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 559

                          #13
                          slavoy napisał(a)

                          Piwo to ma nadal piękny słodowo-chlebowy smak.
                          TAK TRZYMAĆ BROWARZE GRYBÓW! [/B]

                          Właśnie nie wiedziałem jak opisać smak tego piwa i dlatego posłużę się cytatem kolegi slavoya .Bardzo lubie ten smak jakie mają już tylko małe browary o tradycyjnych metodach warzenia i które pozwalają leżakować swoim piwom.Być może jedna warka nie jest podobna do drugiej w smaku ale czy to nie jest cały czar robienia piwa przez człowieka a nie komputer ???

                          Comment

                          • bury_wilk
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 2655

                            #14
                            Wizualnie świetne, albo przynajmniej dobre, bo kolor jesł elegancki, bursztynowy, a piana gęsta, równa, wysoka i trwała. Gazu jest średnio na jeża, ale raczej mniej niż więcej. Zapach średniointensywny, ciekawy i charakterystyczny, trochę jakby kwaśno-owocowy.
                            Smak nie jest zły, ale oprócz średniego nachmielenia, lekkiej kwaskowatości i słodowego akcentu czuć jakby mydło.
                            Butelko nietypowa, ale i nieciekawa. Podobnie etykieta.

                            Moja ocena: [3.575]
                            Lubię kiedy się zieleni
                            Lubię jak się piwo pieni...

                            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Fajna etykieta, taki rodzaj określam sobie jako "typowo piwne", ale to moja nomenklatura
                              Minusik za niedrukowany kapsel.
                              Bardzo ładny kolor, złoto-bursztynowy.
                              Zapach istotnie dziwny, ale weług mnie po prostu jest za słaby.
                              Piana na początku ogromna, ale zdecydowanie za szybko opadła.
                              Gaz OK.
                              W smaku rzeczywiście te chlebowe nutki o których już tu było pisane. Leciutka goryczka, trochę posmaku słodowego. Wbrew swojej zawartości procentowej piwo wydaje się bardzo lekkie.
                              Na pewno do powtórzenia (zwłaszcza za taka cenę: 1,69 zł), o ile browar się utrzyma...

                              Moja ocena: [3.05]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎