Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - Tripel

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty, lekko zmętniony. [4]
    Piana: Wysoka, ale szybko redukuje się dosłownie do zera. [3]
    Zapach: Dziwny, przyprawowy, kolendra, ale jest w nim też coś odrzucającego, przypominającego wymiociny. [2]
    Smak: Słodowy, przyprawowy, słodkawy, kolendra, goryczka niska, ziołowa. [3.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Jak to Piotrek, nudzi mnie już to trochę, wszystko takie samo. Etykieta źle przyklejona, pofałdowana. [3.5]
    Uwagi: Dziwne piwo, nigdy bym nie powiedział, że to tripel, nie czuć tak wysokiego ekstraktu. Pachnie paskudnie, smak jest, hmm, specyficzny. Dominują przyprawy, a szczególnie kolendra, czuć moc, ale nie alkohol. Data do 11-06-16. Może trafiła mi się trefna butelka?

    Moja ocena: [2.975]

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, zamglone. [4]
      Piana: Obfita, sycząca, dziurawi się, oblepia szkło. [3.5]
      Zapach: Kwiaty, przyprawy, owsianka. Mógłby być intensywniejszy. [4]
      Smak: Gładkie, słodkie. Kwiatowo-drożdżowy. Lekkie przyprawowe pieczenie podczas przełykania i goryczka na dalekim finiszu. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
      Opakowanie: Nudnawa ale konsekwentna stylistyka serii, w miarę dokładny skład. [4]
      Uwagi: Warka 11.06.16 Dość długo się otwiera mimo picia w temperaturze pokojowej. Nie przepadam za belgijskimi stylami ale ta interpretacja mi przypasowała.

      Moja ocena: [4.175]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 17-02-2016, 22:11.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, zamglone. [4]
        Piana: Biała, grubo pęcherzykowa, niezbyt wysoka z lekkim kożuszkiem na finiszu i słabym śladzie na szkle. [3]
        Zapach: Przyprawy i różne zioła oraz przyjemny aromat świeżo skoszonego zboża. Czuć też owoce takie jak mirabelka i niedojrzałe mango. [4.5]
        Smak: Słodowy o wyraźnie przyprawowym i zbożowym profilu z lekką owocową nutką w smaku, mniejszą niż w zapachu. Piwo drapie w gardle, ale raczej pikantnymi niuansami od słodu i dodatkami, a nie od alkoholu. Wspomniany alkohol kompletnie jest niewyczuwalny na języku ( co jest zaletą ), również w przełyku ( co nie jest raczej zaletą ). Piwo jakoś nie rozgrzewa, ale procenty są wyczuwalne w głowie. Goryczka od chmieli zupełnie śladowa. [4]
        Wysycenie: Trochę za duże. [3]
        Opakowanie: Formuła Piotrka mnie nie nudzi, lubię konsekwencję i wypracowany styl, a nie lubię zmian. Papier jest dobrej jakości... no może pomarszczony w jednym miejscu, ale gdyby tylko tak wątroba była pomarszczona...
        Skład pełny, kapsel firmowy. [4.5]
        Uwagi: Bardzo dobra interpretacja tripla z dodatkiem aframona.
        Warka 11.06.2016.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎