Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Cztery chmiele - Piwo Okocimskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Okocim, Cztery chmiele - Piwo Okocimskie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • djkynek
    Senior
    • 03-2005
    • 122

    #2
    Zakupione z ciekawości w DC za 3.09 PLN. Ta moja ciekawość po raz kolejny wygrywa ze zdrowym rozsadkiem. Butelka bezzwrotna jakie uzywa CP w piwach dla biedry. Ładna odlschoolowa etykietka. Na kontrze korpobełkot. W środku kasztelan chmielowe. Szkoda nawet 2 pln.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasne złoto, klarowne. [4.5]
      Piana: Biała, gęsta i nawet trwała. Do szkła lepi się słabo. [3]
      Zapach: Owocowy i siarkowy. Czuć jabłko, poziomkę i dopiero co zgaszoną zapałkę. [2]
      Smak: Typowy unijny lager. Tępa goryczka, a właściwie gorycz jak woda wypita z kartonu. Słodu mało, piwo męczy... [2]
      Wysycenie: Wysokie, bekam i znów męczę się... [2.5]
      Opakowanie: Etykieta historyczna, mi nie przeszkadza. Natomiast przeszkadza mi, że piwo o nazwie Cztery Chmiele nie podaje żadnego z nich, tylko typowe : zawiera słód jęczmienny. [2.5]
      Uwagi: Typowe piwo z Carlsberg Polska, do omijania szerokim łukiem. Nie dajmy się omamić ilością czterech chmieli, bo to tylko nazwa.
      Data 09.10.2016.

      Moja ocena: [2.275]

      Comment

      • AaLeX
        Senior
        • 07-2011
        • 572

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, ładny. [5]
        Piana: Duża, trwała, oblepiła szkło, do końca pozostał pierścień i malutki kożuch. [5]
        Zapach: Podoba mi się, chmielowy, mocny, czuć chmiel, ale czy ich jest 4, to nie wiem [4.5]
        Smak: Spodziewałem się mocniejszej goryczki, tym bardziej po zapachu, ale nie jest źle. Lekka goryczka, delikatny słód, dobre. [4]
        Wysycenie: OK [4]
        Opakowanie: Butelka z zieloną etykietką, nawiązująca do starych. Jest to jakiś pomysł. Rzuciło się w oczy a chyba o to chodzi. [4]
        Uwagi: Dobre piwo. Cena trochę wygórowana (3,59zł) ale jest trochę inne niż wszystkie. Na pewno nie jest o zwykły koncerniak. Pozytywne zaskoczenie po browarze Okocim. Polecam spróbować.

        Moja ocena: [4.325]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, eurolagerowy (unijny ). [4]
          Piana: Biała, dość drobna, rzadka, anemiczna, nietrwała... [2]
          Zapach: Jakoś nie wywąchałem czterech chmieli, trochę faktycznie pachnie chmielem (jednym! ) i owocami... [3.5]
          Smak: Lekko wodnisty, ślad chlebowy, minimalny kwasek i daleki chmiel. [3]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Nawiązanie do historii, fajnie, choć szkoda, że w służbie koncernu i tak słabego piwa... Ale - wszystko koncern/towo dopracowane. [4]
          Uwagi: Na lato, do popchnięcia mocno doprawionej kiełbachy czy karkówki z gryla daje radę, poza tym - przerost formy nad treścią.

          Moja ocena: [3.225]

          Comment

          • Joj
            Member
            • 06-2014
            • 32

            #6
            Kolor: Blady - złotawy ale mało konkretny. [3]
            Piana: Tak na "jeden palec", szybko się ulotniła, koronki nie zostawiwszy. [2,5]
            Zapach: Zero chmielu, zwykły koncerniak i to czuć że od Carslberga - owocowo, minimalnie słodowo, ale mydli słodem z piwnicy. Ocena jest 2 bo po takiej nazwie oczekuje się chmielu (czterech chmieli) w zapachu [2]
            Smak: Nic wspólnego z chmielem, smak delikatnie słodowy, niby jakieś owocowe nuty, ale to wszystko zamyka się w stwierdzeniu: Carlsberg / Kasztelan. [2]
            Wysycenie: Nie przeszkadza [3]
            Opakowanie: Stylizowane na stare - jak piszą na kontr-etykiecie "inspirowali się historycznymi etykietami" - szaro i zielono [3]
            Uwagi: Kupione w Lidlu za 2,99 zł i każdego z 299 groszy wydanych na ten specyfik żałuję. Nastawiłem się na chmiel (chociaż odrobinkę!), a to takie samo g*wno jak Kasztelan chmielowy, Harnaś wysokochmielowy, Piast chmielowy i inne im podobne. Ot - koncerniak dla nie znających się na piwie, ale twierdzących że lubią "chmielową goryczkę" bo to teraz takie modne...

            Moja ocena: 2,583

            Comment

            • malybierwant
              Member
              • 02-2016
              • 62

              #7
              Warto kupić tylko dla etykiety jak ktoś zbiera,o piwie szkoda gadać....
              Piwo,piwko,piweczko:-)

              Comment

              • Lhunbleidd
                Senior
                • 06-2014
                • 196

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika malybierwant Wyświetlenie odpowiedzi
                Warto kupić tylko dla etykiety jak ktoś zbiera,o piwie szkoda gadać....
                Właśnie, co ich tak ku$%a boli to sypanie chmielu? Wystarczyło tego aromatycznego (bo goryczka to typowego odbiorcę może razić...) trochę więcej i nikt by sie nie czepił. A tak specjalna wersja tego samego siku... Ale z nową snobistyczną etykietką...

                Comment

                • Joj
                  Member
                  • 06-2014
                  • 32

                  #9
                  To ma być piwo dla przeciętnego odbiorcy, masowego. Jak coś ma być dla odbiorcy masowego to musi być przeciętne - im bardziej tym lepiej, bo tym większej ilości przeciętniaków smakować będzie. A że teraz jest "rewolucja piwna" i przy okazji kierunkiem rewolucji są piwa "mocno chmielone" to należy zrobić przeciętne do bólu piwo ale tak, żeby przeciętniak myślał, że pije jakiś specjał, że pije "mocno chmielone piwo". Ostatnio spotkałem się z kolegą, który odmówił Bojana Jankes'a oraz Wrężelowej ABR(a)'y, bo "on lubi mocno chmielone, naprawdę gorzkie piwa" i wyciągnął to, co przyniósł ze sobą "Harnaś wysokochmielowy" czy jakoś tak...I to właśnie do takich półgłówków, snobów za modą bezmyślnie podążających takie wynalazki powstają.

                  Comment

                  • canigggia
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 451

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Joj Wyświetlenie odpowiedzi
                    To ma być piwo dla przeciętnego odbiorcy, masowego. Jak coś ma być dla odbiorcy masowego to musi być przeciętne - im bardziej tym lepiej, bo tym większej ilości przeciętniaków smakować będzie. A że teraz jest "rewolucja piwna" i przy okazji kierunkiem rewolucji są piwa "mocno chmielone" to należy zrobić przeciętne do bólu piwo ale tak, żeby przeciętniak myślał, że pije jakiś specjał, że pije "mocno chmielone piwo". Ostatnio spotkałem się z kolegą, który odmówił Bojana Jankes'a oraz Wrężelowej ABR(a)'y, bo "on lubi mocno chmielone, naprawdę gorzkie piwa" i wyciągnął to, co przyniósł ze sobą "Harnaś wysokochmielowy" czy jakoś tak...I to właśnie do takich półgłówków, snobów za modą bezmyślnie podążających takie wynalazki powstają.
                    Brawo! W koncu ktos to pieknie wyjasnil!
                    Browarnik Tomek
                    TomCani

                    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      Cztery chmiele-żadnego nie czuć.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Joj Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ostatnio spotkałem się z kolegą, który odmówił Bojana Jankes'a oraz
                        Bojan nie ma takiego piwa w swojej ofercie, apostrof też zbędny.

                        Comment

                        • Lhunbleidd
                          Senior
                          • 06-2014
                          • 196

                          #13
                          Wyjaśnienie piękne, ale smutne takie jakieś...

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bojan nie ma takiego piwa w swojej ofercie, apostrof też zbędny.
                          Chyba wszyscy zrozumieli, że chodziło Lwówka Jankesa.

                          Comment

                          • Joj
                            Member
                            • 06-2014
                            • 32

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Bojan nie ma takiego piwa w swojej ofercie, apostrof też zbędny.
                            Słusznie - mea culpa. Lwówek Jankes.

                            Za apostrof również niniejszym przepraszam.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23793

                              #15
                              To nie wystarczy. Musisz jeszcze się wytarzać w...
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎