Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, [Trzech Kumpli] Goedemorgen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Browar Jana, [Trzech Kumpli] Goedemorgen

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Trudny do określenia. Złoty ? Bursztynowy ? Żółty ? Po prostu piwo jest za mętne, a leżało w pozycji pionowej w lodówce. [2]
    Piana: Krótka, szkła nie zdobi. Końcówka w miarę trwała w postaci delikatnego kożuszka. [2.5]
    Zapach: Wyraźny, pozbawiony złudzeń. Fenole, Belgia pełną gębą (nosem) a chmiele delikatne. [4]
    Smak: Słodkie nie jest, choć z podbudową słodową solidną, a karmelu zero na szczęście. Poziom goryczki średni, próżno szukać cytrusów i iglaków. Jest goryczka o charakterze przyprawowym i ziołowym, nawet bez trawy. Pod koniec piwo jest agresywne, drapie w gardle, ale nie alkoholem tyko zbyt pikantnymi przyprawami. [4]
    Wysycenie: Nie jest duże, ale w tym piwie powinno być zdecydowanie niższe. [2.5]
    Opakowanie: Etykieta jak inna z Trzech Kumpli, dużo czytania. Za bardzo to jednak zagęszczone. W składzie jakieś wynalazki których nie znam, więc podkulę ogon. [4]
    Uwagi: Bardzo smaczne piwo ze słabą pianą, ale smak jest ważniejszy.
    Warka 17.07.2016.

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      W zapachu brzoskwiniowo-szampańska Belgia, w smaku słodowa baza, owoce, wyraźne cytrusy, solidna ziołowa goryczka, w posmaku fenolowość. Smaczne
      Aha, najważniejsze - to piwo zostało uwarzone w Browarze Jana ( patrz : etykieta ), zgłosiłem moderatorowi.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        poprawione, dzięki
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
          Piana: Początkowo wysoka, ale szybko opada do małego kożucha. Ładnie oblepia szkło. [4]
          Zapach: Przyprawowo-drożdżowy, średnio intensywny. [4]
          Smak: Słodowy, lekko zbożowy, cytrusowa chmielowość, przyprawowe posmaki, goryczka korzenno-cytrusowa, średnia/niska. [4]
          Wysycenie: Niskie. [4.5]
          Opakowanie: Piękne, wspaniale wyszła ta mozaika, o wiele lepiej niż witraże, bardzo klimatyczna. [5]
          Uwagi: Jak na IPA to goryczka jest trochę za mała, bardziej to Belgian APA Smaczne, ale brakuje efektu WOW. Zbalansowane, czuć i nuty belgijskie i cytrusy.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2835

            #6
            Foto :
            Attached Files
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Pess09
              Senior
              • 12-2013
              • 284

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoto, trochę zmętnione, pływające farfocle. [3.5]
              Piana: Średnio obfita, średnie pęcherzyki, lekko zdobi szkło. [3]
              Zapach: Typowa wyraźna Belgia, guma balonowa, przyprawy korzenne, brzoskwinia i chmiele w tym trochę tropików, bardzo przyjemny. [4.5]
              Smak: Słodowość, estry, nie jest słodkie, mocne drożdże w belgijskim stylu od samego początku, przyprawy korzenne, goryczka całkiem intensywna, raczej w ziołowym i amerykańskim stylu, zostaje długi posmak Belgii i chmieli. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, chyba lekko zbyt duże. [3.5]
              Opakowanie: Fajny design etykiety, zawarty cały skład i parametry, kapsel czarny. [4.5]
              Uwagi: Piwo całkiem niezłe, zarówno smak jak i zapach na dobrym poziomie.

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zmętniony bursztyn, wyraźne drobinki drożdży [3.5]
                Piana: Jasna, opadła szybko z sykiem [3]
                Zapach: Belgijskie fenole, drożdże, trochę chmieli - orzeźwiający efekt. [3.5]
                Smak: Słody lekko landrynkowe kontra mocne korzenne przyprawy, drożdże i średnia goryczka ziołowo-cytrusowa. [3.5]
                Wysycenie: Ciut z awysokie [3]
                Opakowanie: Stylowa ładna etykieta, ale zbyt mała czcionka na kontrze [4]
                Uwagi: Solidna pozycja browaru Trzech Kumpli ale nie tak dobre jak Pan IPAni

                Moja ocena: [3.45]

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy, mętne. Przy wlaniu do pokalu drugiej połowy butelki, która w lodówce była w pozycji stojącej, unosi się nieładny, mało apetyczny osad. [3.5]
                  Piana: Piana ładna, umiarkowanie obfita, drobna, zostawia śladowy lejsing. [4]
                  Zapach: Coś, co budzi moje skojarzenia z piwami warzonymi na słodzie pilzneńskim; ponadto morele i brzoskwinie, podszyte dość ostrą przyprawowością (pieprz, goździk). [3.5]
                  Smak: Na pierwszym planie morele i brzoskwinie (w formie musu), do tego umiarkowana przyprawowość - głównie pieprz. Innych fenoli - jak np. goździka - nie ma. Na drugim planie do głosu dochodzą akcenty słodowe - wydaje mi się, że wyczuwam charakterystyczny posmak słodu pilzneńskiego. Do tego majaczą gdzieś w tle nuty lekko opiekane, które konkurują z próbującymi dojść do głosu akcentami chmielowymi - kwiatowymi i cytrusowymi. Goryczka wysoka, grejpfrutowa, dość długa. Alkohol jest świetnie ukryty. [3.5]
                  Wysycenie: Powyżej średniej, mogłoby być minimalnie niższe. [4]
                  Opakowanie: Motyw witrażu świetny. Na minus zaliczam zbyt dużą ilość tekstu, która negatywnie wpływa na czytelność. Wszystkie potrzebne informacje są podane. [4.5]
                  Uwagi: Data przydatności do spożycia: 17.07.2016

                  Moja ocena: [3.625]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, dość zmętniony [3.5]
                    Piana: biała, na początku gruba ładna warstwa, ale szybko opada, zostawiając tylko kawałki na ściankach [4]
                    Zapach: niezbyt intensywny, słodki, owocowy, morele, śladowo żywiczny chmiel [4]
                    Smak: morela, banan, coś pieprzno-ziołowego, lekko słodkie, lekko zalepiające, niezbyt gorzkie [4]
                    Wysycenie: niskie, wydaje mi się, że trochę brakuje nagazowania [3.5]
                    Opakowanie: etykieta super, jest tak fajna, że nie przeszkadza mi ani goły kapsel, ani bajanie w opisie [5]
                    Uwagi: Butelka. Nie przeszkadza mi mało charakteru od amerykańskich chmieli, natomiast piwo jest tylko poprawne. Biorąc pod uwagę wysoką cenę, to trochę rozczarowuje. Cieszę się, że polski browar potrafi uwarzyć coś takiego, ale powtarzać nie będę.

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
                      Piana: Trochę zbyt obfita, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4]
                      Zapach: Drażniące przyprawy, kwiaty, suszone jasne owoce. Intensywny i wyraźnie belgijski. [4.5]
                      Smak: Herbatnikowa, cukierkowa słodowość kontrowana dość wysoką ziołową goryczką. Przyprawowy finisz. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                      Opakowanie: Zgrabna etykieta, w miarę dokładny skład. [4]
                      Uwagi: Warka 17.07.16 Piwo złożone, dobrze zbalansowane, oferujące intensywne doznania.

                      Moja ocena: [4.425]
                      Attached Files
                      Last edited by Dzoshu; 24-04-2016, 22:53.

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemniejszy odcień pomarańczowego, piwo zamglone. [4]
                        Piana: Nieco powyżej średniej, drobnoziarnista... po trzech minutach gruba obręcz z mgiełką w środku, trochę obkleja szkło. [3.5]
                        Zapach: Słodkawy z dominującymi owocami: mango, cytryny, pomarańcze, suszone morele... do tego trochę biszkoptów z nutką drożdżową. [3.5]
                        Smak: Cytrusy, mango, morele, brzoskwinie, niewielkie nuty tytoniowe i drożdżowe oraz minimalnie biszkopty. Goryczka wyraźnie cytrusowa o średniej mocy. [4]
                        Wysycenie: Nie za duże, ale utrzymujące się do końca - pasuje. [4]
                        Opakowanie: Bezzwrotne. Mozaikowa, samoprzylepna etykieta, podany całościowy skład wraz z parametrami, kapsel bez nadruku. [3.5]
                        Uwagi: Warka do 17.07.2016, wypite 16.07'16. Pierwsze piwo od Trzech kumpli. Ciekawa kombinacja smaków belgijskich i amerykańskich. **194**

                        Moja ocena: [3.75]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎