Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warsztat Piwowarski, Bergamłot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Warsztat Piwowarski, Bergamłot

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złotobursztynowy zmętniony. [4]
    Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała. [3.5]
    Zapach: Karmel i owoce, lekkie zioła..., no, chyba że to bergamotka? Na szczęście, mimo mych obaw, piwo nie "wali" Earl Greyem... [4]
    Smak: Pierwszy łyk, niestety, nasuwa skojarzenia z tą herbatą... Dalej jednak jest już tylko lepiej, delikatna goryczka i lekkie owoce. Cholera, ta herbata jednak nie znika... . [4]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
    Opakowanie: Styl "warsztatowy" : szary papier, czcionka z szablonu. Jest też piwowarska edukacja - wyjaśnienie jednego z podstawowych terminów piwowarskich. Za to duży plus . [4.5]
    Uwagi: Hm..., ja po prostu unikam herbaty w ogóle, a Earl Greya w szczególności..., ale to piwo jest jednak smaczne.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: zamętniony bursztyn z rubinowymi refleksami [4]
      Piana: ecru, drobna, gęsta, opada w zauważalnym tempie [4]
      Zapach: słodowo-herbaciany, a raczej na odwrót [3]
      Smak: o matko, herbata na zimno w piwie....bo to czuję, mix piwa i herbaty Neste z butelki...po pierwszym łyku herbatka rządzi, dopiero chwile za nią goryczka, dość fajna, dobrze wyczuwalna, nie zalegająca, potem znowu herbata i na koniec słodowo-lekko cytrusowo-owocowy finisz, piwo w miarę pełne i treściwe [3]
      Wysycenie: kilka bąbelków za dużo [4.5]
      Opakowanie: etykieta prosta i fajna, podoba mi się, gładki kapsel [4]
      Uwagi: Cóż, nie mój smak, totalnie, to piwo w stylu "niegościnnych", tzn przychodzisz do kogoś w gości i zamiast zostać poczęstowany herbatką, a potem piwem (lub na odwrót) to dostajesz takie dwa w jednym na zasadzie - pij szybko i idź dalej, a nie będziesz czas zabierać. Szkoda, bo dwa inne próbowane piwka z WP mi smakowały. To tak sobie

      Moja ocena: [3.275]
      Attached Files
      Last edited by becik; 24-11-2016, 20:31.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Zmętniony bursztyn. [4]
        Piana: Niezbyt wysoka, nietrwała, redukuje się do cienkiego kożucha, zero lacingu [3]
        Zapach: Karmel i bergamotka, nie przesadzono nią - jak to zwykle bywa w "earl grey ipa'ch". [3.5]
        Smak: Trochę karmelu, ale prym wiedzie tu wyraźnie wyczuwalna bergamotka, która razem z chmielem daje średnią goryczkę, zostawia średnio długi posmak. Raczej wytrawne, mało ciała. [3]
        Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
        Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, sporo informacji, brakuje tylko chmielu w składzie. [4]
        Uwagi: Ujdzie w tłoku, złe nie jest, ale w smaku jest zbyt jednowymiarowe, wręcz nudne. Warka do 15.05.2017.

        Moja ocena: [3.325]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Dla mnie nuda w smaku to nie jest żaden wyznacznik. Bo co dla jednego jest nudne, dla drugiego niekoniecznie. Ale poza tym wszystkim to piwo nie jest dla mnie niczym ani nudnym ani rewelacyjnym. Daje się wypić, ale posmaki słodkawe są na tyle intensywne, że wolałbym sobie zrobić herbatę z bergamotką i posłodzić. Nie do powtórzenia.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎