Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, Bytów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Bytów Browar Kaszubski, Bytów

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty, lekko opalizujące. [5]
    Piana: Średnio obfita, drobne pęcherzyki, utrzymuje się do końca i znaczy szkło. [5]
    Zapach: Niezbyt intensywny. Kojarzy mi się z młodym piwem - głównie aromaty słodowe i trochę chmielu, po ogrzaniu wychodzi alkohol. Ogólnie świeży i przyjemny ale trochę za słaby. [3.5]
    Smak: Piwo orzeźwiające, lekko ściągające i dość pełne w smaku. Konkretna (jak na ten styl), ziołowa goryczka, wyraźny posmak chmielu, lekko wyczuwalne nutki chlebowe. [4]
    Wysycenie: Średnie, nie za wysokie. [5]
    Opakowanie: Wszystkie informacje podane. Sama etykieta jednak, jakby to ładnie napisać, "minimalistyczna". [4]
    Uwagi: Piwo w swojej kategorii dobre, spełnia moje oczekiwania wobec stylu "jasne pełne". Trochę słaby aromat ale dostałem za darmo więc się nie czepiam. Polecam, dobry kandydat na piwo sesyjne.

    Moja ocena: [4.025]
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Piękny, złocisty kolor; monumentalna biała, trwała, krążkująca piana; w smaku słód, lekki chlebek i niewielka ( jak dla mnie ) porcja goryczki - więcej chmielu ! ( w składzie : Iunga i Marynka ). Ogólnie - jest dobrze, choć etykieta do konsumpcji raczej nie zachęca ... Warka : 28.07.2016.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: zbozowo-złocisty [5]
        Piana: drobna, ecru, gęsta, zwarta, wręcz śmietankowa, długo się utrzymuje [4.5]
        Zapach: słaby, klasyczny, chmielowo-słodowy [3.5]
        Smak: pełne, treściwe, dobra mocna goryczka, doskonale wyczuwalne słodowo-zbożowe smaki, całość świetnie zbalansowana, wszystkie smaki uzupełniają się nawzajem [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: etykieta...zbyt prosta ale przez to bardziej czytelna, gładki kapsel [4]
        Uwagi: Świetne piwo, wreszcie ktoś startuje z klasykami i to w dobrym wydaniu

        Moja ocena: [4.375]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • marecki12
          Senior
          • 12-2005
          • 156

          #5
          Zdjęcie piwa
          Attached Files
          http://marecki12.web-album.org/

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, dość klarowny [5]
            Piana: Niewysoka, biała, całkiem trwała, ładny lacing, drobnopęcherzykowa. [3.5]
            Zapach: Młode piwo(ale lepiej niż w CHOP IN), mokry karton, słodowy - niezbyt ciekawy, ale nie odrzuca. [2.5]
            Smak: Słodowy, chlebowy, mokry karton, średnio-niska ziołowa goryczka, całkiem pełne. [3.5]
            Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
            Opakowanie: Prosta etykieta z pełnym składem, trochę nudna. [3.5]
            Uwagi: Przeciętne piwo - w sumie podobne do innych regionalnych jasnych pełnych, spodziewałem się więcej chmielu w smaku.

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, raczej klarowny. [5]
              Piana: Nawet wysoka, biała, przeciętnie trwała. [3.5]
              Zapach: Bardzo miodowy, piwo jest wyraźnie utlenione. Ten miodowy aromat jest tak silny, że aż można mieć wrażenie, że tego miodu dodano celowo. [3]
              Smak: Smak jest mocno słodki, dla mnie o wiele za. Wyraźne ślady utlenienia, posmaki miodowe przewyższające te słodowe czy chmielowe. Mój egzemplarz smakuje właściwie jak piwo miodowe. I do tego wodniste. [2.5]
              Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
              Opakowanie: Minimalistyczne. Skład pełen. [4]
              Uwagi: Oj, nie.

              Moja ocena: [3.075]

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Nie wyczuwam w tym piwie niczego słodkiego, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem, klasyka, choć goryczka ciut, ciut za wysoka (pewnie to połączenie dwóch użytych odmian chmielu). Do picia bez skrzywienia, w górnej strefie rodzimych lagerowych stanów średnich.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #9
                  Drugie podejście, piękna piana, ciemnawa barwa, widoczny brak filtracji. w aromacie głównie nuty słodowo-mineralne. W smaku jakby rzeczywiście nieco za mało chmielowych posmaków, choć goryczka odchmielowa na drugim planie wybija się później i nieco "szczypie" w język.
                  Pół na pół, gdybym miał wybór, sięgnąłbym po inne.

                  Comment

                  • michael50
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 325

                    #10
                    Zdjęcie piwa.
                    Attached Files

                    Comment

                    • michael50
                      Senior
                      • 06-2013
                      • 325

                      #11
                      Miałem dziś ochotę na lekkiego, sympatycznego i niedrogiego lagera. Spojrzałem na półkę w zaprzyjaźnionym markecie i dostrzegłem te piwo. Hm... ogólnie może nie było źle, ale szału tez nie doświadczyłem. "Bytów" jest zupełnie przyzwoity, ale jakoś specjalnie nie wpada w pamięć - no, może oprócz mega-minimalistycznej szaty graficznej . W smaku czułem mocną, ale drażniącą goryczkę i równie lekką i równie drażniącą wodnistość. Były też delikatne nuty miodowe, o których wspominał któryś z poprzedników.
                      Piwo jakieś takie niezbilansowane, niemrawe, nieporywające. Niby poprawne w swojej klasie, ale jednak mnie do siebie nie przekonało.
                      Last edited by michael50; 24-03-2017, 20:12.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Obecnie bardziej jest eksponowany napis Jasne Pełne na czarnym tle, ale eta zasadniczo bez zmian. Piwo z wyglądu jak na zdjęciu mareckiego, tylko nieprzejrzyste jak white ipa. Dość łagodne w smaku, słodowe, ale mięsiste i pełne. Trochę nie tego oczekiwałem... 4,5 w Kaufie.
                        Last edited by e-prezes; 22-10-2019, 10:46.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎