Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, Polka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Bytów Browar Kaszubski, Polka

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • zohan666
    Senior
    • 11-2012
    • 259

    #2
    Diacetyl - mało/średnio intensywny, ale w tak mało ekstraktywnym piwie wystarczyło to do zdominowania smaku i zapachu. Chmielu prawie nie czuć, słabo.

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny klasyczny, lekka mgiełka [4.5]
      Piana: Zwarta, śnieżnobiała, utrzymująca się do końca picia, zostawia okręgi na szklance. [4.5]
      Zapach: Słodowy głównie, brak trochę akcentów chmielowych [4]
      Smak: Przyjemne ale głównie słodkawo-słodowe piwo. Mnie brakowało goryczki chmielowej. [3.5]
      Wysycenie: łatwo się układa na żołądku [5]
      Opakowanie: beczka [5]
      Uwagi: Przyjemne ale nie robiące jakiegoś wrażenia piwo. Za dużo słodkości a za mało goryczki.

      Moja ocena: [3.975]
      Pite w Przystanku Bemowo
      Last edited by VanPurRz; 13-03-2016, 17:43.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty zamglony. [4]
        Piana: Biała, niezbyt drobna, bardzo wysoka, dość trwała. [3.5]
        Zapach: Silny chmielowy, tło lekko owocowe. [4]
        Smak: Goryczka, taka pestkowa, nieco ziół, tło lekko zleżałych owoców tropikalnych. [3]
        Wysycenie: Wysokie. [4]
        Opakowanie: Trafiła mi się edycja limitowana - tło ety i sukienka Polki są w barwach narodowych - efekt nowego patriotyzmu i dobrej zmiany...? [4]
        Uwagi: Polka, to powinna na kolana pół świata rzucać... .

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Dla mnie najlepszy polski pils jaki udało mi się spróbować, przy 9 blg czapki z głów. Pyszna miękka słodowość, dobre nachmielenie przede wszystkim na smak i aromat a w drugiej kolejności na goryczkę i średnio wysokie wysycenie. Tak wyobrażam sobie wzorcowego lekkiego pilsa.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            Dla mnie najlepszy polski pils jaki udało mi się spróbować, przy 9 blg czapki z głów. Pyszna miękka słodowość, dobre nachmielenie przede wszystkim na smak i aromat a w drugiej kolejności na goryczkę i średnio wysokie wysycenie. Tak wyobrażam sobie wzorcowego lekkiego pilsa.
            Jeśli piłeś to piwo teraz, to piszesz nie w tym temacie. Teraz jest to piwo o nazwie Marynka pils:
            Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

            A Polkę warzy browar Bytów:
            Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Masz racje, temat niewłaściwy.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Przeniesiono.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złoty, zamglony. [4.5]
                  Piana: wysoka, średnio pęcherzykowa, średniotrwała, zostawia ładną koronkę na szkle. [4]
                  Zapach: średnio intensywny, zbożowy i lekko ziołowy. [4]
                  Smak: słodowy z niską goryczką ( za niską) i delikatnym kwaskiem. Piwo jest lekkie, nie wodniste i przyjemnie się je pije. [3.5]
                  Wysycenie: średnie. [4]
                  Opakowanie: etykieta może być, nie ma kontry, podany pełny skład, kapsel firmowy. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.825]

                  Comment

                  • telek
                    PremiumUżytkownik
                    • 05-2011
                    • 527

                    #10
                    Lekkie, pijane, zaskakująco niski diacetyl, delikatna truskawka.
                    Warte polecenia.

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #11
                      Wygląd: kolor słomka, ale bardzo nieklarowne, piana taka se, lacing żaden
                      Zapach: Ciastkowy, mączny, trochę kwiatowy i cytrynowy, nie jest źle, po piwie wyniesionym z Wąsosza obawiałem się melanoidyn, które do pilsa nie pasują, co prawda zapach tu nie jest zbytnio pilsowy, ale jest lekki, rześki.
                      Smak: Lekkie piwo, bardzo wodniste i puste, goryczka delikatna, pestkowo-grejpfrutowa, czuć delikatnie chmielowość, delikatne nuty cytrusowe, może z Iungi. Nie przypomina to żadnego pilsa, jest zbyt wodniste nawet jak na niemieckiego, za mało goryczkowe i tragicznie nisko wysycone – to wysycenie najbardziej je rujnuje
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎