Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, CHOP IN Polish IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Bytów Browar Kaszubski, CHOP IN Polish IPA

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, zamglony. [4.5]
    Piana: Niska, drobnopęcherzykowa, szybko opada do poziomu dziurawego kożucha i taka zostaje. [2.5]
    Zapach: Zielone jabłka albo delikatny ocet jabłkowy - domyślam się, że to aldehyd octowy, troszkę słodu karmelowego, mokry karton. Średnio intensywny. [2]
    Smak: Wyraźnie słodowe, karmel, średnia ziołowa goryczka, trochę słodyczy, zostawia nieprzyjemny posmak(ale nie potrafię go opisać), nie jest to zbyt smaczne piwo, ale od biedy da się wypić(a raczej dopić). [2.5]
    Wysycenie: Niewysokie, szybko ucieka. [2.5]
    Opakowanie: Prosta, czytelna i ładna etykieta, pełny skład. [4.5]
    Uwagi: Ekstrakt: 15%; alk. 6% obj.. Warka do 08.08.2016. Nie polecam.

    Moja ocena: [2.525]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Karmelowo-cytrusowe IPA ( użyte chmiele to : Iunga, Marynka, Oktawia, Sybilla oraz Cascade PL ), jest herbatnik, muśnięcie masełka w aromacie i smaku oraz solidna ziołowa goryczka. Ja lubię piwa z polskim chmielem, wypiłem i pozytywnie oceniam całokształt
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn, jak dla mnie ciut za ciemny [4]
        Piana: Niska, krótka,średnio i gruba pęcherzykowa. Nieładna ale obrączka i wysepka ejlowo trwa do końca [3.5]
        Zapach: W nosie bardzo słodko, wręcz likierowo. Po otrząśnięciu się ze słodowości dochodzą aromaty ziołowo-żywiczne ale absolutnie nie porównywalne z Ameryką a raczej mieszanka żywicy z wiśni czy czereśni *) zmieszana z miodem i gramem tymianku.

        *) wiem, że to niczego nie mówi ale w młodości byłem fanem zjadania zasychających kropli tychże żywic, znajdowanym w naszym starym ogrodzie [3.5]
        Smak: Ziołowa goryczka, trochę jak z syropu na kaszel sąsiadująca ze słodem, wyraźnym i niemal gęstym. Z czasem treściwość maleje przechodząc ku przewadze wytrawności [3.5]
        Wysycenie: Niskie, bardzo dobre [4.5]
        Opakowanie: Wyróżnia się wybitnie ale co ma Szopen do piwa? Pewnie za mało czytam.... fejsbóka [3.5]
        Uwagi: Nie powalające ipa na polskich chmielach ale wypiłem nawet z pewną przyjemnością choć miałem w szklance lepsze przykłady tego nurtu. Cena 5,8 zł jak na rewolucję bardzo przystępna

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Tylko pijalne:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty nasycony, klarowny. [4]
            Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
            Zapach: Słód, karmel i delikatne muśnięcie chmielowe. [4]
            Smak: Karmel, nawet wpadający w toffi, zaraz za nim subtelna goryczka ze śladem orzechów, która cichaczem się rozlewa... [4]
            Wysycenie: Średnie, OK. [4]
            Opakowanie: Genialna nazwa, adekwatna eta. To powinno być oficjalne piwo festiwalu chopinowskiego . [4.5]
            Uwagi: Smaczne, nieprzegięte piwo nowofalowe.

            Moja ocena: [4.025]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎