Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maryensztadt, PAPA Americano

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Maryensztadt, PAPA Americano

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: dojrzałej pomarańczy [4.5]
    Piana: ecru, drobna, biała, opadła szybko do cienkiej obwódki wokół szkła [2.5]
    Zapach: leciutki, słodowo-cytrusowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, fajna mocna goryczka, dobrze na drugim planie wyczuwane wyczuwalna owocowa nuta - głównie pomarańczowa, solidna podbudowa słodowa [4]
    Wysycenie: odrobinę za dużo [4]
    Opakowanie: pite w lokalu, firmowe szkło, firmowy wafel [5]
    Uwagi: Smaczne piwo ale podawane w temperaturze zbyt niskiej

    Moja ocena: [3.75]
    Attached Files
    Last edited by becik; 17-05-2016, 19:38.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, ładnie opalizuje i jest lekko zmętnione. [4.5]
      Piana: Kremowa, średnia, dosyć trwała, bardzo ładnie zdobi szkło. [4]
      Zapach: Słodowy i cytrusowy. W tle sosna, która po ogrzaniu jest coraz bardziej wyczuwalna. [4.5]
      Smak: Treściwe i zbożowe ze średnią goryczką, ale zbyt zalegającą. Niemniej piwo orzeźwiająco-owocowe z trawiastą nutą na końcu. Z owoców oczywiście cytrusy... [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Trudno rozróżnić etykiety, trzeba patrzeć na nazwę piwa. Jak zwykle kapsel firmowy i brak pełnego składu. [4]
      Uwagi: Jakoś mam szczęście do APA ostatnio, kolejne dobre piwo w tym stylu.
      Warka 29.09.2016.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn, zamglone. [4.5]
        Piana: Średnio obfita, nieduże pęcherzyki, jasnobeżowa, średnio trwała, ładnie firankuje. [4]
        Zapach: Cytrusy, słód, mało intensywny. [3.5]
        Smak: Umiarkowana słodowość, cytrusowe, lekko ponad średnia goryczka cytrusowo-sosnowa, średnio długa, jest też troszkę nut owocowych, średnie ciało. [4]
        Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
        Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, niedokładny skład. [3.5]
        Uwagi: Proste i smaczne APA. Zagapiłem się w sklepie, przez co w mojej butelce chyba było tylko ~450ml - brakowało całej szyjki piwa, szkoda bo wypiłem całe piwo z przyjemnością. Warka do 06.01.2017.

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy. Mocno zamglony [4]
          Piana: Początkowo taka na 1,5 cm. Opada ze średnią szybkością. Ładnie oblepia ściany [3.5]
          Zapach: Aromat zdecydowanie zdominowany przez cytrusy. Jest też trochę tropików i sosny, ale cytrusy mocno przeważają. Zapach średnio intensywny [4]
          Smak: Goryczka jak na APA spora, grejpfrutowa. Piwo dość wytrawne, mało tu elementów słodkawych. Karmel nie występuje, albo w śladowych ilościach. Goryczka dość długa, na finiszu przechodzi w lekko ściągającą ziołowość. Piwo niezłe, ale nieco za bardzo jednopłaszczyznowe [4]
          Wysycenie: Niskie w kierunku do średniego. Pasuje [5]
          Opakowanie: Dość ładna jasna etykieta. Sporo info, choć skład mógłby być dużo dokładniejszy [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: w okolicach bursztynowego, lekko zmętniony [4.5]
            Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, obfita utworzyła zwartą czapę i utrzymywała sporą warstwę na powierzchni. [5]
            Zapach: cytrusowo-sosnowo-żywiczny od chmieli oraz słodowa baza z (minimalnym) karmelkiem i zbożowością. Aromat niezbyt intensywny ale wyraźny [3.5]
            Smak: …gorzej. Owszem, baza słodowa z biszkoptem, chlebkiem, kontruje goryczkę cytrusową i żywiczną, która niestety z czasem zamienia się w zalegającą, łodygowo-trawiastą. [2.5]
            Wysycenie: średnie – pasuje tu [4.5]
            Opakowanie: ładne dla oka, trochę za mało info o składnikach. [4]
            Uwagi: Gdyby nie ta spieprzona goryczka, piwo było by wręcz rewelacyjne.

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎