Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Ce n'est pas IPA Bruin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Zarzecze, [Pinta] Ce n'est pas IPA Bruin

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • tomko5
    Junior
    • 08-2012
    • 17

    #2
    Coś tu nie jest tak.
    Piana znikła momentalnie(jak w pepsi),smak taki jakiś nijaki czy aby wszystko ok?
    A może tylko miałem pecha

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno miedziany, klarowny albo lekko zamglony, ciężko powiedzieć. [4.5]
      Piana: Niezbyt wysoka, kremowa, znika w mgnieniu oka. [1.5]
      Zapach: Bardzo słaba intensywność aromatu, ciemne pieczywo, drożdże belgijskie, karmel. [3]
      Smak: Wyraźna drożdżowo-fenolowa belgijskość, karmelowa słodowość, ciemny chleb, średnia słodycz, umiarkowana kwaśność, niewysoka goryczka. [4]
      Wysycenie: Średnio-wysokie - pasuje. [4]
      Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji, lekko monotonna kolorystycznie. [4.5]
      Uwagi: Ciekawe piwo, oryginalne i smaczne, jedynie aromat i piana wypadły słabo. Alkohol świetnie ukryty mimo 7,5%.

      Moja ocena: [3.45]
      Last edited by rafalek21; 07-02-2016, 01:59.

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        U mnie piana zredukowała się do cieniutkiej obrączki, brudząc nieco przy okazji szkło. Piwo zdominował smak drożdżowy, któremu nieśmiało towarzyszą nutki karmelowo-owocowe, jest też niska, acz wyczuwalna goryczka. Kurcze - nieźle się to pije ( pomimo 7,5% ), jest dobrze, choć nie ma tu feerii aromatów i smaków, ale przecież to nie jest IPA
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: brudno brązowy, średnio mi podszedł [3.5]
          Piana: marność, po nalaniu beż, drobna, błyskawicznie zniknęła [2]
          Zapach: słabiutki i dość przeciętny, słodowo-krówkowy [3]
          Smak: mogłoby być pełne ale nie było, momentsmi wręcz wodniste, lekka gorycz, karmel, delikatne owocowe, drożdże [2]
          Wysycenie: zdecydowanie za mało gazu [3]
          Opakowanie: z serii Pinotywch, firmowy kapsel [5]
          Uwagi: Całkowita wtopa, coś chłopakom nie wyszło, wylana połowa bo męczyć i piwa i siebie nie miałem już więcej zamiaru

          Moja ocena: [2.625]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • kaczka116
            Senior
            • 10-2015
            • 1350

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, zmętnione [4]
            Piana: Jak w przypadku poprzednich wersji, brak piany, przy wymuszeniu na chwile się pojawiła i znikła [3.5]
            Zapach: Tutaj już ciekawiej niż przy Blonde i Ambree, czekolada, karmel [4]
            Smak: W smaku słodowość, czekolada lekka, trochę karmelowe, lekka goryczka, większa niż w poprzednich wersjach [4]
            Wysycenie: Niskie [4]
            Opakowanie: Chyba lepsza od Blonde i Ambree kolorystyka (chociaż wiadomo, że ma odwzorowywać odcień piwa). Firmowy kapsel, pełny skład [4.5]
            Uwagi: Najlepsza wersja "senepek" jaka wyszła. Coś się zaczyna dziać. Ale jednak Biere de garde to nie styl, który piłbym namiętnie, ale raz na jakiś czas, odskocznia od IPA w sam raz. Tylko martwi mnie brak piany we wszystkich piwach, coś tutaj jest nie tak.

            ps. wersja Blonde: https://www.browar.biz/forum/showpos...02&postcount=3
            wersja Ambree: http://www.browar.biz/forum/showpost...3&postcount=30

            Moja ocena: [3.975]
            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
            Untappd

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny, pod światło rubinowe refleksy [5]
              Piana: szybko redukuje się do cienkiej warstewki, zostawia trochę śladów na szkle [2.5]
              Zapach: intensywny, ciekawy, karmel, suszone owoce... i chyba te kasztany [4.5]
              Smak: karmel, suszone owoce, dziwny smak - kasztany? lekka cierpkość, lekki alkohol, nie jest słodkie; naprawdę ciekawe [4.5]
              Wysycenie: lekko musuje w ustach, fajnie gra to z piwem [4.5]
              Opakowanie: jak to Pinta - dużo informacji, wszystko na poziomie, ale mnie nie zachwyca oprawa graficzna [4.5]
              Uwagi: Bardzo ciekawe piwo, mocno kojarzy mi się z belgijskimi dubblami, a nie jest tak słodkie. Wersję blonde bardzo lubię, ambree było dla mnie raczej nudne, bruin chętnie jeszcze spróbuję.

              Moja ocena: [4.325]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno miedziany z rubinowymi refleksami u dołu szkła. [4]
                Piana: Szybko opadła do krótkiej obrączki. Jakieś dwa krzaczki na szkle. [2.5]
                Zapach: Owoce, drożdże, karmel, trochę spalonych przewodów. Musiałem wyjątkowo wytężyć kulfona żeby to poczuć. Aromaty są bardzo delikatne. [3]
                Smak: Chyba największa goryczka ze wszystkich wersji : ziołowa, lekko popiołowa. Słód głęboko w tle, lekki karmel, trochę większe suszone owoce. Na finiszu cierpkie, atoli przyjemnie. Alkoholu zupełnie nie czuć. [4]
                Wysycenie: Średnie, raczej w kierunku do niskiego. Wytrawna, orzeźwiająca końcówka utrudnia ocenić. [4]
                Opakowanie: Więcej brązu niż w innych Ce n'est pas IPA, czyli jak ma być. Pod względem wykonania jak zwykle klasa światowa. [5]
                Uwagi: Warka 22.07.2016. Kurcze, pomimo mnogości w składzie, jak na Pintę to jest przeciętnie. Muszę sprawdzić następną warkę...

                Moja ocena: [3.55]

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #9
                  Strasznie słabiutkie piwo, piana znika sycząc jak w nie przymierzając jakiejś coli, w zapachu przypomina mi kwas chlebowy, w smaku nijakie, puste.

                  2/5 Szkoda pieniędzy na tą pozycję z Pinty.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • marecki12
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 156

                    #10
                    Zdjęcie piwa:
                    Attached Files
                    http://marecki12.web-album.org/

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Rubinowe, przejrzyste. [4.5]
                      Piana: Całkiem ładna, choć bardzo szybko zanika i redukuje się do cienkiej warstwy. [3.5]
                      Zapach: Karmel, czerwone owoce. Zapach przypomina mi troszkę kwas chlebowy z Van Pura. Po ogrzaniu ujawnia się delikatna pomarańcza. [4]
                      Smak: Czekoladowe, karmelowe, na drugim planie przyjemne czerwone owoce. Piwo w smaku bardzo przypomina koźlaka. Finisz wytrawny i delikatnie cierpki. Alkohol bardzo dobrze ukryty. Goryczka niska. [4]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
                      Opakowanie: Bardzo ładna etykieta z kompletem informacji. [5]
                      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 22.07.2016 r.

                      Moja ocena: [4.025]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • melor
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 364

                        #12
                        aromat: czekolada. Chociaż później ze szkła ten aromat nie jest przyjemny.
                        kolor: bruin ;-). Ciemnorubinowy
                        piana: średnia i szybko opada
                        smak: Dziwny. Nie umiem nazwać tego co tam jest ;p. Dębowe nuty plus w tle czekolada.

                        Oryginalne ce ne pas bylo dużo lepsze.
                        Niepijalne jest to piwo :/ Nie dopiłem do końca :/
                        3/10

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎