Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Roch, Shire

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Roch, Shire

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • xcvxc
    Member
    • 02-2014
    • 47

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor ciemny nieprzejrzysty zmetniony. [4]
    Piana: Piana brązowa skromna szybko znika do obrączki ale ładnie zdobi szkło i zabawia je ma konstencje oleista. [2.5]
    Zapach: Aromat porterowy suszona śliwka czekolada orzech włoski wszystko bardzo wyraźnie zbalansiwane są tez płatki owsiane [4.5]
    Smak: Smak bardzo gładki owsiany aksamitny kawa czekolada i orzech wloski.Goryczka średnio wysoka kawowa i orzechowa odkłada się na języku przyjemna smak lekko kwaskowy od ciemnych slodow [4.5]
    Wysycenie: Niskie i ok. [5]
    Opakowanie: Typowe dla Rocha jest skład opowiastki końskie wszystko ok. [4.5]
    Uwagi: Dobre piwo różne smaki aromaty wszystko dobrze poukładane.

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Kawa, gorzka czekolada, wyraźna paloność przechodząca w popiołowość i towarzyszące jej goryczka i lekki kwasek. Gładkie, aksamitne, dobrze zbalansowane i "pijalne". Ciemna strona mocy w całej okazałości - w aromacie i smaku ( bo woltaż to tylko 4,5% ). Smakowało, brawo
      Z pewnością godne polecenia i powtórzenia.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Głęboki brąz wpadający w czerń. [5]
        Piana: Gęsta, ciemnobrązowa, trwała, zostawia okręgi na szkle. [4.5]
        Zapach: Gorzka czekolada, wanilia, dobry balans. Trochę bardziej intensywne być by mogły [4]
        Smak: Powtórzę się - czekolada, wanilia, fajna goryczka, paloność, trochę kwaskowatości. Wszystko razem świetnie ułożone. [4.5]
        Wysycenie: Ładnie wchodzi i ładnie się układa w żołądku. [5]
        Opakowanie: Fajny prosty wzór i fajna kolorystyka. [5]
        Uwagi: Świetne piwo które można pić litrami bo jest świetnie ułożone, świetnie pijalne i ma 4,5 % alkoholu więc w końcu w zalewie wszystkiego imperialnego mamy lekkie alkoholowo piwo.

        Moja ocena: [4.4]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Foto :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Dla mnie w tym piwie dominują tony orzechowe na czele z orzechem włoskim. Też orzechowa "prażoność". Jest paloność, ale nie popiół. Jest to, czego często brakuje w krajowych "kraftach". Przy wyrazistym smaku (który tworzą słody) posiada gładkość, pełnię i bardzo dobrą pijalność. Bardzo mi smakowało.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Myślę, że trzeba się cieszyć, bo jest to wypisz-wymaluj rasowy Town Porter. Piana lekka, kolor piękny w aromacie lekko palony, likier nocino, żyto, plącze się wanilia. W nucie dolnej dużo kawy, niekoniecznie espresso, nawet lekki kardamon. Aromat bez zarzutu.

              Smak przyjemnie palony, kawa z mlekiem, goryczka niska, do pełni szczęścia brakuje odrobiny kwasowości, finisz długi, zamaszysty, znowu wanilia, kardamon, nawet ukłucie imbiru.

              Jedno z lepszych piw tego sezonu, na pewno świetny kandydat na lato. Żeby tylko chłopaki z Rocha nie spoczęli na laurach. Duży plus za odwagę, że uwarzyli takie coś (choć nazwa nijak się ma do rzeczywistości).
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny brąz. [5]
                Piana: Wysoka, beżowa, drobna, ale za krótko cieszy oko. [3.5]
                Zapach: Mocno czekoladowy, orzechowy i waniliowy. [4]
                Smak: Słodkawe, acz pojawia się też goryczka. Bardzo dużo gorzkiej czekolady, chociaż pojawia się i taka słodka, mleczna. Palone, delikatny kwasek przy przełykaniu. [4]
                Wysycenie: Jak dla mnie nieco za wysokie. [4.5]
                Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
                Uwagi: Smaczne.

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • grejwi
                  Member
                  • 08-2014
                  • 78

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrunatne. Nieprzejrzyste. [4.5]
                  Piana: Piana dość drobna - początkowo. Szybko musuje i rozpada się jak na coli i szybko pozostaje tylko symboliczna jej warstwa. Koronki zasadniczo brak. [2.5]
                  Zapach: Z butelki dość wyraźna kawa zbożowa i lekko zarysowany orzech włoski. Po przelaniu nadal kawa, aczkolwiek już raczej espresso. Jesli to nie autosugestia, to i lekka czekolada obecna jest. [4]
                  Smak: Lekko czekoladowe, owsiane/kawa zbożowa. Goryczka średnia do niskiej - ziołowa i przyjemna. Jak odbiło mi się od gazu, to poczułem estrowość, a nic szczególnego nie jadłem, więc i trochę owoców jest. Raczej wytrawne. [4.5]
                  Wysycenie: Wysokie. [4.5]
                  Opakowanie: Do strony estetycznej ciężko się przyczepić, choć mnie osobiście nie zachwyca. Parametry szczegółowo podane; skład bardzo ogólnie. Kapsel czarny. [3.5]
                  Uwagi: Warka do 20.06.2016 r.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • jerzdna
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 240

                    #10
                    Całe garście orzechów włoskich utopionych w czekoladzie
                    Półwytrawne, gładkie. Można się nim najeść Jedynie co bym zmienił to -podobnie jak Koledzy wyżej - zmniejszył wysycenie.
                    Świetny brown porter!
                    Pite w pubie

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Nadal smaczne. 4,5% alk., 16% ekstr., w odróżnieniu od tego piwa na fotce widnieje informacja, że jest pasteryzowane.
                      Czy zainwestowali w swoim browarku w pasteryzację, a może poszli w kontrakt...?

                      Comment

                      • kaczka116
                        Senior
                        • 10-2015
                        • 1350

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nadal smaczne. 4,5% alk., 16% ekstr., w odróżnieniu od tego piwa na fotce widnieje informacja, że jest pasteryzowane.
                        Czy zainwestowali w swoim browarku w pasteryzację, a może poszli w kontrakt...?
                        Z tego co wiem to sami wpuścili kontrakt i chyba zmienili rozlew, chyba
                        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                        Untappd

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎