Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maryensztadt, Czeska 11

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Maryensztadt, Czeska 11

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: dojrzałego żytka, podobał mi się [5]
    Piana: biała, zwarta, mocno się trzymała, oblepiała delikatnie szkło wąskimi smużkami [4]
    Zapach: przyjemny, wyrazisty, chmielowo-słodowy [4]
    Smak: pełne i treściwe, dobra, mocno zarysowana goryczka, solidnie wyczuwalne zbożowe akcenty, klasyk w bardzo dobrym wydaniu [5]
    Wysycenie: odrobinkę za dużo [4.5]
    Opakowanie: serwowane w lokalu "Piwna Sprawa" w firmowych kuflach [4]
    Uwagi: Wreszcie, można się doczekać naprawdę smacznego pilsa od naszych rzemieślników. Jak to ktoś z browaru na premierze tego piwa w Piwnych Sprawach powiedział, dobrego pilsa wbrew pozorom jest bardzo trudno zrobić, jest to prawda, dlatego większość nowych browarów unika pilsa bo po prostu nie potrafią sprostać wyzwaniu. Maryensztadtowi to się udało.

    Moja ocena: [4.475]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • oberzine
      Senior
      • 02-2012
      • 228

      #3
      nie robią pilsa z innych powodów, temat już nie raz wałkowany
      Last edited by oberzine; 08-02-2016, 21:42.

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
        nie robią pilsa z innych powodów, temat już nie raz wałkowany
        1. Nie opłaca się.
        2. Nie potrafią.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          Proszę skupić się na tym konkretnym piwie.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Goryczka jest, diacetyl też. Zamknąwszy oczy rzeczywiście można to piwo wziąć za czeskiego pilsika, aczkolwiek daleki jestem od zachwytów.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, zmętniony. [5]
              Piana: Ładna i biała, niestety niezbyt wysoka i nietrwała. [2.5]
              Zapach: Przyjemny, zbożowy, mocno drożdżowy. Pojawia się też bardzo delikatne masełko, takie w stylu czeskich, małobrowarowych pilsów. [4]
              Smak: Smaczny pils w czeskim stylu. Jest przyjemna podbudowa słodowa, wyraźnie zaznaczona goryczka. Pojawia się zboże oraz kwasek przy przełykaniu. Zbyt wysokie wysycenie nieco przeszkadza w piciu. [4]
              Wysycenie: Za wysokie. [4]
              Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
              Uwagi: Smaczne.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2835

                #8
                Zapach słodowo-diacetylowy, ale to w końcu czeska 11, więc niech będzie. O ile masełko w aromacie nieco ( jak dla mnie ) niezbyt przyjemne, to w smaku dobrze komponuje się ze słodową baza, chlebkiem i wyrazistą goryczką. Jest dobrze
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłocisty, lekko zmętniony. [5]
                  Piana: Po nalaniu - odpowiednia warstwa, biała, zwarta. Szybko zredukowała się do szczątkowej ilości, która jednak nie zniknęła już do końca picia. [3.5]
                  Zapach: Wyraźnie zbożowy, bardzo przyjemny. [5]
                  Smak: Ponownie: wyraźna zbożowość, do tego równie istotna słodowość i zauważalna, przyjemna goryczka. Czeski standardzik w dobrym wykonaniu. [4.5]
                  Wysycenie: Nieco zbyt wysokie. [4]
                  Opakowanie: Bardzo ładny projekt graficzny etykiety, firmowy kapsel. Jedyny minus to lakonicznie podany skład: "woda, słody jęczmienne, chmiel, drożdże". [4.5]
                  Uwagi: Pijąc to piwo, poczułem się jakby mnie przeniosło do czeskiego minibrowaru. Smak, zapach, kolor - jak w typowej czeskiej 11tce. Bardzo dobre piwo, takich chciałbym więcej. Niestety, ma ono jeden ogromny minus: cena. 7,40 zł za butelkę to zwyczajny rozbój, i niestety więcej tego piwa nie powtórzę. W takiej cenie wolę sobie kupić dwie Policki 11tki.

                  Moja ocena: [4.575]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty klarowny. [4]
                    Piana: Kremowobiała, bardzo drobna, średniowysoka, trwała. [4]
                    Zapach: No, jest "czeski" rys warzywny , poza tym słód i owoce. Nie przepadam... [3]
                    Smak: Całkiem nieźle, lekki karmel i słód palony, nie czuję chmielu. Jest goryczka, ale mało chmielowa... [3.5]
                    Wysycenie: Na oko wysokie, w sumie - średnie. [4]
                    Opakowanie: Elegancka, charakterystyczna wzorniczo eta, na niej jakaś kamienica (czeska?). Kapsel browaru. [4]
                    Uwagi: Czeska "11" kojarzy mi się z futbolem, a powinna z czeskim hokeistą... .

                    Moja ocena: [3.45]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, odrobinę mętne. [4]
                      Piana: Biała, średnia, słabo zdobi szkło. [3]
                      Zapach: Zbożowy, ziołowy z lekkim masełkiem. Niestety czuć też kiszoną kapustę i to całkiem wyraźnie. [2.5]
                      Smak: Sporo słodowego ciała w postaci zboża i lekkiego karmelu. Goryczka zauważalna, trawiasta, trochę ziołowa przyjemnie współgra ze słodem. [4]
                      Wysycenie: Średnie. [4]
                      Opakowanie: Na etykiecie kamienica, jak zwykle z jakąś geometrią. Mogliby podać konkretny skład... [3.5]
                      Uwagi: Piwo smaczne, ale kiszonka utrzymuje się do samego końca.
                      Warka 09.12.2016.

                      Moja ocena: [3.35]

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny bursztyn, lekko zamglone. [4]
                        Piana: Nie chce się tworzyć ale zdobi szkło i utrzymuje się warstewką na powierzchni. [3.5]
                        Zapach: Słodowy, ciasteczka. Lekkie masło. Trawiasty klasyczny chmiel. Pachnie bardzo przyjemnie. [4.5]
                        Smak: Dość treściwe jak na 11, przyjemnie słodowe. Chmiel pojawia się po dłuższej chwili jako długa ziołowa goryczka - wysoka ale przyjemna. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                        Opakowanie: Stylowa etykieta, niedokładny skład. [3.5]
                        Uwagi: Warka 09.11.16 Bardzo przyjemne. Takie jakie być powinno dobry bilans słodowości i chmielowej goryczki.

                        Moja ocena: [4.325]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 16-08-2016, 22:48.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          #13
                          Zgadzam się co do tego, że piwo bardzo przyzwoite i zbalansowane. O ile jednak rzeczywiście w aromacie czuć diacetyl, to nie zgodziłbym się, że przebija wyraźnie w smaku.
                          Spróbowałem zachęcony przez @becika dyskusją w innym wątku. Owszem, warto, choć nie wpadałabym w wielkie zachwyty.

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, zmętniony. [4]
                            Piana: niska, średniopęcherzykowa, nietrwała. [2.5]
                            Zapach: średnio intensywny, słodowy z wyczuwalnym diacetylem. [3]
                            Smak: słód, zioła, lekki diacetyl, goryczka średnia, niezbyt przyjemna w piciu. [3.5]
                            Wysycenie: wysokie. [4]
                            Opakowanie: ładna etykieta i kapsel, sporo informacji, minus za brak pełnego składu. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.3]

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, delikatnie zamglony. [4.5]
                              Piana: Średnio-niska obfitość, drobne pęcherzyki, niezbyt trwała, ładnie zdobi szkło. [3]
                              Zapach: Słodowy, ciasteczka, lekki diacetyl, ziołowo-metaliczna chmielowość, średnio intensywny, w porządku. [3.5]
                              Smak: Słodowy, ciasteczkowy i zbożowy, średnia goryczka ziołowa, o średniej długości, dość wytrawny, sporo ciała jak na 11° blg. [4]
                              Wysycenie: Wysokie, odrobinę za wysokie. [4]
                              Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, sporo informacji, niedokładny skład. [4]
                              Uwagi: Po prostu smaczny pils, do wielokrotnego powtórzenia. Warka do 31.03.2017.

                              Moja ocena: [3.75]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎