Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Solipiwko] Nomono Freestyle Polish IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Zarzecze, [Solipiwko] Nomono Freestyle Polish IPA

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno bursztynowy, delikatnie zamglony [4.5]
    Piana: Średnio obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa, trwała, ładny lacing. [4.5]
    Zapach: Kwiatowy aromat chmielu Puławskiego(który osobiście przypomina mi nowozelandzkie chmiele), bergamotka. Nie potrafię definitywnie stwierdzić - ale chyba pałętają się w aromacie masłopodobne nuty - a, może to efekt chmielu Puławskiego(który kojarzę z piwa Perun Dziedzictwo Puławski). Średnio intensywny. [3.5]
    Smak: Kwiatowy, trochę Earl Gray, średnia słodowość, troszkę karmelu, odrobina słodyczy, ale piwo raczej jest wytrawne, dość pełne, średnio-wysoka goryczka, dość długa, ale całkiem przyjemna. Ziołowo-trawiasty finisz. Ogólnie dość "zielone" w smaku. [3.5]
    Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, komplet informacji o piwie. [5]
    Uwagi: Dość specyficzne piwo, przez intrygujący aromat i zielono-herbaciany smak. Ogólnie nawet mi smakowało, ale raczej nie powtórzę.

    Moja ocena: [3.8]
    Last edited by rafalek21; 16-02-2016, 21:35.

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowy z delikatnym zmętnieniem. [4]
      Piana: Wysoka, po nalaniu trzyma się długo mimo zbyt szybko grubiejących pęcherzyków. Znacznie brudzi szkło. [4]
      Zapach: Jakieś bliżej nieokreślone kwiaty, trawa, trochę karmelu. Skórki bergamotki nie czuję, a herbatę z nią lubię. Jest też diacetyl. [3.5]
      Smak: Bardzo wysoka goryczka, długa. Łodyga, melon, gorzkie zioła. Podbudowa słodowa też bardzo solidna, czuć coś z kwasu chlebowego, ale bez karmelu mimo że słód karmelowy jest w składzie. Wysoka tzw pijalność, bardziej pewnie latem. [4.5]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Bardzo kolorowa etykieta, ładnie rozplanowane info na niej. Podany jest pełny skład. Wysokiej jakości papier. [5]
      Uwagi: W składzie jest chmiel Puławski, którego nie znam.
      Bardzo smaczne piwko z datą do 01.08.2016.

      Moja ocena: [4.075]
      Last edited by DariuszSawicki; 18-02-2016, 16:20.

      Comment

      • qlpin
        Senior
        • 09-2011
        • 105

        #4
        Piękna trwała piana do końca kufla!
        zapach jak to w polskich chmielach, ale bardzo pijalne

        wziąłem bo mi się etykieta podobała a piwo mnie bardzo miło zaskoczyło
        pewnie powtórze
        Last edited by qlpin; 22-02-2016, 17:23.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2836

          #5
          Freestyle PIPA, czyli polskie chmiele na bogato : Iunga, Marynka, Lubelski, Sybilla i Puławski. Lekki chmielowo/ziołowy i słodowy aromat; gęsta, trwała czapa białej piany. W smaku wyraźne nuty chmielowe, słód, lekki karmel, solidna ziołowa goryczka ( IBU 88 ),
          a w posmaku przyjemne nuty trawiaste. Jestem zdecydowanie na tak - więcej polskiego chmielu w piwie
          Foto :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, mętne. [4.5]
            Piana: Gęsta, drobna. Całkiem wolno opada pozostawiając na szkle ładne ślady. [4]
            Zapach: Świeży, z początku wyraźna cytrusowość, która z czasem ustępuje miejsca owocowej słodkości. Średnia intensywność. [4]
            Smak: Już po pierwszym łyku czuć wyraźny karmel, który na szczęście ustępuje na finiszu przyjemnej ziołowej goryczce. Bardzo dobra pełnia słodowa. [4]
            Wysycenie: Średnie do wysokiego, wzmaga pijalność. [4]
            Opakowanie: Świetna kolorystyka i wzornictwo, które przyciąga uwagę. Pełen skład, komplet informacji. Brakuje tylko firmowego kapsla. [5]
            Uwagi: Ciekawe i smaczne piwo. Skórka bergamotki wniosła cytrusowo owocową świerzość, a przyjemna dość wyraźna goryczka, fajnie współgra ze słodowościà. Jak dla mnie odrobina za dużo karmelu.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎